اخبار

طوماری به رهبری ایلان ماسک برای توقف توسعه هوش مصنوعی جامعه فناوری را دوپاره کرده است

برایان آرمسترانگ گفت که هیچ گونه توسعه فناوری نباید بر اساس ترس چند نفر متوقف شود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، نامه سرگشاده ای را امضا کردند که توسط بیش از 2600 رهبر و محقق صنعت فناوری امضا شده بود. این نامه سرگشاده خواستار توقف موقت هر گونه توسعه بیشتر هوش مصنوعی (AI) شد.

در این طومار نگرانی هایی وجود داشت که هوش مصنوعی با هوش رقابتی انسان می تواند خطرات جدی برای جامعه و نوع بشر ایجاد کند. این سازمان از همه شرکت‌های هوش مصنوعی خواسته است که توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی را که قوی‌تر از ترانسفورماتور 4 (GPT-4) هستند، «فوراً متوقف کنند». GPT-4 یک مدل زبان بزرگ چندوجهی است که توسط OpenAI و چهارمین مدل از سری GPT آن ایجاد شده است.

این طومار، اگرچه مورد حمایت بسیاری قرار گرفت، اما جامعه بزرگتر فناوری را بر سر توقف پیشرفت ها دچار اختلاف کرده است. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، در میان بسیاری از نام‌های برجسته بود که مخالفت خود را با این طومار ابراز کرد.

آرمسترانگ در توییتی گفت: «کمیته‌ها و بوروکراسی چیزی را حل نمی‌کنند». او افزود که هیچ «کارشناس» تعیین شده ای برای تصمیم گیری در مورد این موضوع وجود ندارد و همه در صنعت فناوری با این درخواست موافق نیستند.

آرمسترانگ یادآور شد که هر فناوری جدید مقدار معینی از خطرات را به همراه دارد، اما هدف باید ادامه حرکت رو به جلو باشد. وی افزود: تمرکز در تصمیم گیری هیچ فایده ای ندارد.

“هرگز اجازه ندهید ترس پیشرفت را متوقف کند و مراقب هر کسی باشید که سعی دارد کنترل را در برخی از مقامات مرکزی به دست بگیرد.” آرمسترانگ توییت کرد.

برایان مرچنت، ستون نویس لس آنجلس تایمز، طومار به رهبری ماسک را “کارناوال تبلیغاتی آخرالزمانی هوش مصنوعی” خواند . او اضافه کرد که بسیاری از نگرانی‌های اعلام شده مربوط به “آخرالزمان مشاغل رباتی” است.

ساتویک ستی، مدیر سابق وب 3 در مسترکارت، این طومار را “معامله منع گسترش سلاح های هسته ای اما برای هوش مصنوعی” خواند . او افزود که بسیاری از امضاکنندگان محبوب در این لیست علاقه عمیق شخصی به حوزه هوش مصنوعی دارند و به احتمال زیاد سعی می‌کنند سرعت همتایان خود را کاهش دهند تا بتوانند پیشروی کنند. “

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا