اخبار

مدیر عامل کوین بیس خواستار ارز قانونی بیت کوین برای برزیل، آرژانتین – واکنش

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس در توییتی اعلام کرد که بیت کوین ممکن است «شرط بلندمدت مناسب» برای دو کشور آمریکای جنوبی باشد که در حال حاضر به دنبال یک ارز مشترک هستند.

در حالی که برزیل و آرژانتین کار مقدماتی را برای یک ارز مشترک بالقوه آغاز کردند، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، ایده حرکت دو کشور به سمت بیت کوین را مطرح کرد و بحث های مختلفی را در مورد دوام بیت کوین به عنوان یک ارز ملی برانگیخت.

در 22 ژانویه، دو کشور آمریکای جنوبی اعلام کردند که شروع به آماده شدن برای ایجاد ارز مشترکی می کنند که موازی با پزو آرژانتین و رئال برزیل باشد. این حرکت به طور بالقوه می تواند دومین بلوک بزرگ ارزی را ایجاد کند.

با انتشار این خبر، آرمسترانگ در توییتر پیشنهاد کرد که بیت کوین «شرط بلندمدت مناسب» خواهد بود و نمی‌داند که آیا دو کشور آن را در نظر خواهند گرفت.

رائول پال، بنیانگذار و مدیرعامل Global Macro Investor با این ایده مخالفت کرد. به گفته پال، داشتن یک پول ملی که “65 درصد در بخش پایینی چرخه تجاری کاهش می یابد و در چرخه بالا 10 برابر افزایش می یابد” ایده آل نیست. این مجری خاطرنشان کرد: کسب و کارها در این شرایط برای برنامه ریزی و پوشش دهی با مشکل مواجه خواهند شد.

تعدادی از اعضای جامعه از احساسات پال حمایت کردند. به گفته یکی از کاربران توییتر، تنها مورد استفاده BTC، ذخیره ارزش است، مانند طلا. آنها توییت کردند:

در همین حال، یکی دیگر از کاربران توییترسرعت آهسته تراکنش ها در شبکه بیت کوین را مطرح کرد و استدلال کرد که استفاده روزانه بیش از حد طول می کشد. با این حال، این موضوع به سرعت توسط یکی دیگر از اعضای انجمن که استدلال می‌کردند با شبکه لایتنینگ، بیت‌کوین به «بهترین وسیله مبادله» تبدیل می‌شود، با آن مقابله کرد.

پیشنهاد آرمسترانگ ممکن است بر اساس السالوادور، یکی دیگر از کشورهای آمریکای لاتین باشد که در سال 2021 بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت می شناسد. این حرکت مزایای مختلفی را برای کشور به همراه داشت، مانند افزایش گردشگری در سال 2022 ، با بازدید 1.1 میلیون نفر از این کشور. علاوه بر این، السالوادور توانست با استفاده از سود حاصل از خرید بیت کوین خود، مدارس و یک بیمارستان دامپزشکی بسازد.

برزیل و آرژانتین با دارایی های دیجیتال غریبه نیستند. در 29 نوامبر، اتاق نمایندگان برزیل قانونی را تصویب کرد که رمزارز را به عنوان یک روش پرداخت در این کشور قانونی می کند. رئیس‌جمهور برزیل این لایحه را در دسامبر امضا کرد و انتظار می‌رود این لایحه در ژوئن 2023 اجرایی شود. در حالی که قانون جدید رمزنگاری را به عنوان یک روش پرداخت به رسمیت می‌شناسد، اما هیچ ارز دیجیتالی را به عنوان ارز دیجیتال قانونی در داخل کشور نمی‌داند.

در 16 دسامبر، استانی در آرژانتین قانونی را برای انتشار یک استیبل کوین مرتبط با دلار آمریکا تصویب کرد. این توکن در اختیار افراد بالای 18 سال قرار خواهد گرفت و 100 درصد دارایی های استان وثیقه آن خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا