اخبار

مدیران استرالیایی «استدلال» مبنی بر برخورد با ارزهای دیجیتال به عنوان محصولات مالی را رد می کنند

وزیر خدمات مالی استرالیا در مصاحبه ای در 22 ژانویه گفت “استدلال خوبی” برای تلقی کریپتو به عنوان محصولات مالی وجود دارد.

پس از اظهارنظرهای اخیر دستیار خزانه دار استرالیا در مورد این موضوع، مدیران ارزهای دیجیتال استرالیا خواستار احتیاط در مورد جمع کردن همه دارایی های دیجیتال در یک قایق با محصولات مالی شده اند.

استیون جونز، دستیار خزانه‌دار و وزیر خدمات مالی، در مصاحبه‌ای با Sydney Morning Herald که در 22 ژانویه منتشر شد ، مروری بر وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در کشور ارائه کرد.

به گفته یکی از مدیران صرافی کریپتو، او تأیید کرد که دولت امسال در مسیر اجرای «نقشه توکن» خود قرار دارد تا مشخص کند کدام دارایی‌های رمزنگاری را باید تنظیم کند، با یک فرآیند مشاوره «به زودی» با صنعت آغاز می‌شود.

با این حال، جونز گفت که «آنقدرها جذب نمی‌شود» که مجموعه‌ای کاملاً جدید از مقررات را برای چیزی که به اعتقاد او در اصل محصول مالی است، تنظیم کند.

استفان جونز، معاون خزانه‌دار و وزیر خدمات مالی. منبع: وب سایت حزب کارگر استرالیا

من نمی‌خواهم در مورد نتایج فرآیند مشورتی که قرار است شروع کنیم، پیش داوری کنم. اما من از این موضع شروع می‌کنم که اگر شبیه اردک است، مانند اردک راه می‌رود و صدایی شبیه اردک می‌دهد، باید مانند اردک با آن رفتار کرد.»

«سکه‌های دیگر یا توکن‌های دیگر اساساً به‌عنوان ذخیره‌ای از ارزش برای سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی استفاده می‌شوند. [یک] استدلال خوبی وجود دارد که باید با آنها مانند یک محصول مالی رفتار شود.»

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) و یکی از 4 بانک بزرگ استرالیا، بانک مشترک المنافعطبق گفته SMH، هر دو نیز از تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان محصولات مالی حمایت می کنند.

مدیران کریپتو نسبت به رویکرد “گسترده” هشدار می دهند

با این حال، فعالان بازار کریپتو در مورد یک رویکرد گسترده نسبت به دارایی‌های کریپتو احتیاط می‌کنند.

وکیل بلاک چین و دارایی های دیجیتال و شریک پایپر آلدرمن، مایکل باسینا، هشدار داد که «رویکرد گسترده طبقه بندی یک فناوری به عنوان یک محصول مالی بدون یک مسیر روشن و قابل استفاده برای صدور مجوز و انطباق، احتمالاً کسب و کارهای ارزهای دیجیتال بیشتری را به خارج از کشور می فرستد و بیشتر ایجاد می کند.”

آدام پرسی، مشاور کل صرافی داخلی Swyftx، این احساس را در اظهارات خود به کوین تلگراف تکرار کرد و گفت:

«ترفند این است که از مصرف‌کنندگان محافظت کنیم، بدون اینکه کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال داخلی را که به خوبی اداره می‌شوند، تحت نظارت قرار دهند و مردم را مجبور به استفاده از صرافی‌های خارج از کشور تحت کنترل‌ها و تعادل‌های سخت‌گیرانه‌تر کنیم.»

در همین حال، هولگر آریانس، مدیرعامل شرکت ارائه‌دهنده رمزارز روی رمپ Banxa، نگرانی‌های خود را مبنی بر اینکه مقررات بیش از حد می‌تواند بر نقش پیشگامی که استرالیا در کریپتو ایفا می‌کند «تاثیر جدی» بگذارد، به اشتراک گذاشت.

کارولین بولر، مدیر عامل صرافی استرالیایی BTCMarkets نیز نسبت به “رویکرد بیش از حد تجویزی” برای مقررات هشدار داد.

“این ممکن است اقتصاد دیجیتال ما را به مرور زمان به عقب براند و رقابت بین المللی ما را خفه کند.”

رگولاتورهای مالی استرالیا هنوز به طور رسمی چارچوب نظارتی خود را تدوین نکرده اند، اما با توجه به سقوط FTX در نوامبر، سیاستمداران استرالیایی و همتایان جهانی آنها فوریت بیشتری برای اقدام مشاهده کرده اند.

جونز گفت که فروپاشی FTX نیاز به مقررات ارزهای دیجیتال را «بی‌تردید» می‌کند.

در ماه سپتامبر، کارآفرین استرالیایی و سرمایه‌گذار رمزارز، فرد شبستا هشدار داد که عجله در نقشه‌برداری توکن می‌تواند برای صنعت مشکل‌ساز باشد.

وی افزود: پیچیدگی‌های نقشه‌برداری توکن مشخص نیست و صنعت کریپتو «نوپا» استرالیا باید «با سایر بازارهای اصلی و مقررات آنها همسو شود».

گروه لابی کریپتو بلاک چین استرالیا با این موضوع موافق بود و در آن زمان استدلال کرد که اگر تمام دارایی های رمزنگاری به عنوان محصولات مالی در نظر گرفته شوند، به سرمایه گذاری و نوآوری بخش کریپتو آسیب می زند و منجر به از دست دادن مشاغل مرتبط با صنعت می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا