اخبار

جشنواره فیلم ساندنس از ابتکارات فیلم های بلاک چین و کریپتو استقبال می کند

جشنواره‌های فیلم شاهد افزایش پروژه‌ها و ابتکارات فیلم با سرمایه‌گذاری بلاک‌چین و رمزارز بوده‌اند، زیرا فناوری‌های وب 3 همچنان با صنعت سرگرمی ادغام می‌شوند.

فناوری‌های وب 3 همچنان در صنایع مختلف جریان اصلی نفوذ می‌کنند تا نوآوری را به سیستم‌های قدیمی بیاورند. این شامل زمینه های خلاقانه میراثی مانند صنعت موسیقی و اخیراً صنعت فیلم می شود.

امسال، جشنواره فیلم Slamdance، جشنواره فیلم معتبر اسکار برای فیلمسازان مستقل، شاهد اولین نمایش فیلم جدید Fuzzy Head خواهد بود که بودجه خود را از طریق پلتفرم تامین مالی جمعی مبتنی بر بلاک چین Untold.io دریافت کرده است.

علی آکسو، مدیر عامل Untold.io به کوین تلگراف گفت که فیلمسازان، مانند فیلمسازان فازی هد ، می توانند از فناوری بلاک چین برای دموکراتیزه کردن فرآیند تامین مالی خود استفاده کنند و فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران معتبر و غیرمعتبر باز کنند.

مهمترین جنبه ادغام کریپتو/بلاک چین در صنعت فیلم، گشودن یک طبقه دارایی جدید به روی انواع سرمایه گذاران از طریق توکن های امنیتی سازگار و افزایش تعامل طرفداران از طریق NFT است.

اخیرا، Untold با Dapper Labs شریک شد تا این فناوری را تسریع بخشد و امکان دسترسی گسترده‌تر به برنامه‌های خود را فراهم کند. این پلتفرم همچنین از فیلم‌های برجسته دیگری از جمله The Comeback Trail که رابر دنیرو و مورگان فریمن در آن حضور دارند، پشتیبانی کرده است.

این اولین نمونه از جشنواره فیلم نیست که اجزای رمزنگاری و بلاک چین را در فیلم هایی که در حال اکران هستند مشاهده می کند. در سال 2019، پلتفرم بلاک چین Filmio در جشنواره فیلم ساندنس شرکت کرد تا پروژه‌های پلتفرم سرگرمی مبتنی بر بلاک چین را جستجو کند.

سال گذشته، Liquid Media Group اولین استریم فیلم بلاک چین خود را با نمایش پانل دیجیتال در طول جشنواره ساندنس اعلام کرد. این شرکت همچنین تأثیر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را بر فیلمسازان و جوامع آنها ارائه کرد.

در سال 2022، فیلم Prizefighter ساخته راسل کرو از NFT برای تأمین مالی بخش تولید خود استفاده کرد و به آنچه کارگردان آن را «فیلم مخاطب محور» خواند تبدیل شد.

آکسو گفت که استفاده از ابزارهای مبتنی بر بلاک چین توسط کارگردانان قدیمی و جشنواره‌های بزرگ باعث دیده شدن این ابزارها برای فیلمسازان مستقلی می‌شود که از آنها سود زیادی می‌برند.

این ها همچنین فرصت های خوبی برای ایجاد یک جامعه واقعی در پشت جنبش های انقلابی مانند بلاک چین هستند.
سال گذشته، آنتونی هاپکینز، کارگردان فیلم، مجموعه NFT را بر اساس شخصیت‌های فیلم‌هایی که قبلا منتشر کرده بود، فروخت.

کوئنتین تارانتینو همچنین NFT ها را بر اساس فیلم یونیک خود یعنی Pulp Fiction خلق کرد. با این حال، او بعداً در یک دعوی بزرگ با شرکت تولید فیلم به دلیل نقض حق چاپ درگیر شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا