اخبار

جمهوری آفریقای مرکزی پلتفرم سرمایه گذاری بیت کوین را راه اندازی می کند

کشور دیگری به دنبال پذیرش بیت کوین است، اما کارشناسان صنعت چندان دیوانه آن نیستند.

به گزارش رویترز، جمهوری آفریقای مرکزی در حال کار بر روی راه اندازی اولین هاب سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در قاره است ، که هدف آن جذب سرمایه گذاران بیشتر در دارایی های دیجیتال با وجود افزایش نگرانی های نظارتی در سراسر جهان است.

پس از دهه‌ها درگیری مسلحانه، CAR اولین کشور در آفریقا و دومین کشور در جهان بود که بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی که می‌توان از آن برای پرداخت‌ها و مبادلات قانونی استفاده کرد، پذیرفت. در زمان انتشار، دولت جزئیات فنی برای اجرای فناوری جدید ارائه نکرده است.

پروژه ارز دیجیتال اعلام شده “SANGO” از قبل دارای یک وب سایت برای سرمایه گذارانی است که مایل به ورود به لیست انتظار هستند. به گفته رئیس جمهوری، سیستم مالی سنتی در کشور قابل اجرا نبود و به همین دلیل به سراغ گزینه دیجیتال رفتند.

بوروکراسی مسئله اصلی اقتصادهای سنتی مانند اقتصاد CAR است.

بر اساس مقاله رویترز، هیچ مدرکی دال بر عملکرد واقعی هاب رمزارز اعلام شده و هیچ جزئیاتی در مورد پیشینه فنی پروژه وجود ندارد.

پذیرش بیت کوین در جمهوری آفریقای مرکزی یک حرکت نسبتاً غافلگیرکننده بود زیرا این کشور هنوز از نظر بهره و توزیع برق به شدت توسعه نیافته است. کارشناسان ارزهای دیجیتال تردید دارند که این کشور بتواند مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری بیت کوین را پس از راه اندازی واقعی یک “هاب” جذب کند.

پیش از این، السالوادور اولین کشوری بود که به طور رسمی بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفت و حتی به پذیرش کیف پول Chivo که برای پرداخت مالیات و پرداخت های روزانه استفاده می شد، فشار آورد. متأسفانه بسیاری از کارشناسان نسبت به موفقیت این آزمایش ابراز نگرانی کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا