اخبار

افزایش قیمت بیت کوین: موفقیت یا تله گاوی؟ صاحب نظران وزن می کنند

بیت کوین تقریباً رکورد خود را برای طولانی ترین رگه شمع های قیمت سبز روزانه در این ماه شکست، اما بسیاری معتقدند افزایش اخیر آن می تواند کوتاه مدت باشد.

در حالی که بیت کوین یک پامپ قیمت قوی را برای شروع سال جدید تجربه کرده است، بسیاری از کارشناسان صنعت متقاعد نشده اند که ارز دیجیتال به سیر صعودی خود – حداقل در کوتاه مدت تا میان مدت- ادامه دهد.

افزایش چشمگیر قیمت – که در اوایل این ماه شاهد 14 روز افزایش متوالی قیمت بیت کوین بود – بسیاری را به این فکر کرده است که آیا این افزایش یک “دستیابی به موفقیت” قابل توجه است یا نشان دهنده یک “تله گاو نر” است.

جیمز ادواردز – تحلیلگر ارزهای دیجیتال در شرکت فین‌تک استرالیایی فایندر در 23 ژانویه، گفت که استدلال برای “تله گاو” قوی‌تر است و هشدار داد که افزایش اخیر ممکن است “کوتاه” باشد.

وی بیان کرد که در حالی که قیمت بیت کوین در آخر هفته به سمت بالا حرکت کرد، NASDAQ Composite و S&P 500 نیز صعودهای مشابهی داشتند.

این به من نشان می‌دهد که افزایش قیمت ارزهای دیجیتال منحصر به فرد نیست، و در عوض بخشی از افزایش بازار گسترده‌تر به دلیل متوقف شدن ارقام تورم و به نظر می‌رسد اشتهای ریسک‌پذیر به سرمایه‌گذاری بازگشته است. بنابراین بیت کوین فقط از تأثیرات احساسات مثبتی که از جاهای دیگر سرچشمه گرفته است، لذت می برد. این احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود.»

ادواردز اضافه کرد که بازارهای ارزهای دیجیتال هنوز «موانع مهمی برای رفع کردن قبل از شروع یک بازار صعودی جدید دارند».

از جمله این موانع، او به ادامه پیامدهای ناشی از سقوط FTX و پرونده اخیر فصل 11 توسط جنسیس در 19 ژانویه اشاره کرد.

او توضیح داد: «به این ترتیب، ما شاهد فروش بیشتر و کوچک‌سازی خواهیم بود زیرا شرکت‌های ارزهای دیجیتال ترازنامه‌های خود را تنظیم می‌کنند و توکن‌ها را به بازار می‌ریزند تا بدهی‌ها را پوشش دهند و سعی کنند سرپا بمانند.»

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد اطلاعات بلومبرگ نیز به مسیر قیمت بیت کوین اطمینان نداشت و شرایط کلان اقتصادی مانند رکود را به عنوان یک مانع بسیار بزرگ برای غلبه بر بیت کوین ذکر کرد.

با توجه به اینکه جهان به سمت رکود متمایل شده و اکثر بانک‌های مرکزی در حال سخت‌تر شدن هستند، من فکر می‌کنم که جزر و مد نزولی اقتصاد کلان هنوز هم عامل اصلی قیمت بیت‌کوین و کریپتو است.

این احساس همچنین در میان برخی در توییتر کریپتو به اشتراک گذاشته شد، با تحلیلگر ارزهای دیجیتال و معامله گر نوسانی «Capo of Crypto» که در 21 ژانویه به 710000 دنبال کننده توییتر خود گفت که مقاومت قبلی بیت کوین به نظر «بزرگترین تله گاو نر» است که او تاکنون دیده است:

با این حال، همه کارشناسان صنعت به این اندازه نزولی نبودند.

پلتفرم تحلیل بازار ارزهای دیجیتال، IncomeSharks صعودی به نظر می‌رسد، زیرا در تاریخ 22 ژانویه، نمودار «Wall St. Cheat Sheet» را با 379300 دنبال‌کننده توییتر خود به اشتراک گذاشت و خرس‌هایی را که فکر می‌کنند آخرین حرکت‌های قیمت نشان‌دهنده یک «تله گاو» است، به سخره گرفت.

سم آگتربرگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ربات تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی CryptoSea نیز اخیراً سیل پست‌هایی را به اشتراک گذاشته است که احساسات مثبت خود را نسبت به قیمت بیت کوین به 431700 دنبال کننده خود در توییتر نشان می‌دهد و پیشنهاد می‌کند که “BULL FLAG BREAKOUT” به 25000 دلار ممکن است به زودی رخ دهد. روی کارت ها.

در همین حال، دیگران از پیش بینی قیمت خودداری کرده اند، احتمالاً با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن بازارهای کریپتو.

در زمان انتشار، بیت کوین 22738 دلار قیمت داشت، در حالی که شاخص ترس و طمع رمز ارز با امتیاز 50 از 100 در “خنثی” بود.

این ارز دیجیتال پس از افزایش قیمت بیت کوین به مدت هفت روز متوالی، توانست در 13 ژانویه از منطقه “ترس” خارج شود – که سپس به امتیاز 31 رسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا