اخبار ارزهای دیجیتال

بانک های وام مسکن ایالات متحده میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام دادند: گزارش

Signature Bank و Silvergate بیش از 13 میلیارد دلار از سیستم وام مسکن فدرال وام گرفته اند.

بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال در 21 ژانویه ، سیستم بانک های وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) در تلاشی برای کاهش اثرات افزایش برداشت ها، میلیاردها دلار به دو تا از بزرگترین بانک های ارزهای دیجیتال وام می دهد.

FHLB کنسرسیومی متشکل از 11 بانک منطقه ای در سراسر ایالات متحده است که وجوهی را در اختیار سایر بانک ها و وام دهندگان قرار می دهد. این سیستم که در دوران رکود بزرگ برای حمایت از تامین مالی مسکن تأسیس شد، دارای 1.1 تریلیون دلار دارایی و بیش از 6500 عضو است.

طبق گزارش ها، این نهاد در سه ماهه آخر سال 2022 نزدیک به 10 میلیارد دلار به بانک تجاری Signature Bank وام داده است که آن را به یکی از بزرگترین معاملات استقراضی یک بانک در سال های اخیر تبدیل کرده است. در سال 2018، امضا از دپارتمان خدمات مالی نیویورک برای پلتفرم دیجیتال مبتنی بر بلاک چین تاییدیه دریافت کرد .

دومین بانکی که از FHLB درخواست وجوه کرد سیلورگیت بود که حداقل 3.6 میلیارد دلار دریافت کرد. در سه ماهه آخر سال 2022، سیلورگیت خروج قابل توجهی از سپرده ها را تجربه کرد و اقداماتی را برای حفظ نقدینگی نقدی از جمله فروش اوراق بدهی انجام داد. کوین تلگراف گزارش داد که زیان خالص قابل انتساب به سهامداران عادی در این دوره به یک میلیارد دلار رسیده است.

طبق گزارش سیلورگیت، میانگین سپرده‌های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022، 7.3 میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با سه ماهه قبل که سپرده‌ها به 12 میلیارد دلار رسیده بود، بسیار کمتر است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که امور مالی سنتی پس از فروپاشی FTX از سرایت کریپتو مصون مانده است، اما وام‌های FHLB به بانک‌های در معرض کریپتو می‌تواند این خطر را افزایش دهد.

سناتور الیزابت وارن در اظهار نظر به WSJ خاطرنشان کرد که «به همین دلیل است که من در مورد خطرات اجازه دادن به رمزارزها برای درهم تنیده شدن با سیستم بانکی هشدار داده‌ام، و ادعا می‌کند که مالیات دهندگان نباید «کیسه‌های سقوط در کریپتو را نگه دارند». صنعت، که او آن را بازاری پر از «کلاهبرداری، پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی» نامید.

فروپاشی گروه FTX باعث ایجاد یک اثر موجی در سراسر صنعت کریپتو شد که بر بسیاری از شرکت ها تأثیر گذاشت. در جدیدترین توسعه، جنسیس وام دهنده رمزارز در 19 ژانویه برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 درخواست داد و بدهی هایی بین 1 تا 10 میلیارد دلار داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا