اخبار

ایلان ماسک و بنیانگذار دوج کوین درباره مصادره 700 میلیون دلاری فدرال رزرو از سم بنکمن FTX نظر دادند

رئیس توییتر و یکی از خالقان DOGE به خبر توقیف نزدیک به یک میلیارد دلار توسط دادستان فدرال رزرو از رئیس سابق FTX واکنش نشان دادند.

در مقاله اخیر رویترز آمده است که دادستان‌های وزارت دادگستری ۷۰۰ میلیون دلار از خالق صرافی آسیب‌دیده FTX سم بنکمن-فرید (که در فضای ارزهای دیجیتال به عنوان SBF شناخته می‌شود) مصادره کرده‌اند. منبع ذکر شده در این مقاله، پرونده روز جمعه دادگاه است.

بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوج کوین، این مقاله را در دسته توییتر خود به اشتراک گذاشت و در آن نظری طعنه آمیز اضافه کرد که در آن به SBF استناد کرد، زمانی که بنیانگذار FTX به دادگاه گفت که تنها 100000 دلار از میلیاردهاش باقی مانده است. وجوه ذکر شده در بالا مصادره شده از SBF عمدتاً در قالب سهام رابینهود بود.

ایلان ماسک، رئیس تسلا و توییتر، غول فناوری، در مورد آن با دو ایموجی ROFL اظهار نظر کرد. زمانی که صرافی ورشکست شد و SBF متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران شد، هم ماسک و هم مارکوس به شدت از FTX و موسس آن انتقاد کردند.

سهام رابینهود، بایننس و سپرده های بانکی SBF

SBF متهم به استفاده از مبالغ هنگفت دلاری متعلق به کاربران FTX در تلاش برای نجات شرکت تجارت رمزنگاری خود آلامدا شده است، اما او نسبت به این اتهامات کلاهبرداری بی گناه است. او در پاییز امسال در این مورد محاکمه خواهد شد.

در اوایل سال جاری، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) از توقیف دارایی های بانکمن-فرید خبر داد. سهم شیر آنها به شکل سهام رابینهود (HOOD) بود، با این حال، وجوه در چندین بانک و سپرده های ارز دیجیتال در صرافی دیجیتال بایننس نیز وجود داشت.

به ویژه، این هفته، دادستان‌های فدرال وزارت دادگستری نزدیک به 100 میلیون دلار از حساب‌های SBF را که او در بانک سیلورگیت مرتبط با FTX Digital Markets، یک شرکت تابعه FTX مستقر در باهاما نگهداری می‌کرد، ضبط کرد.

ایلان ماسک پیشنهاد 5 میلیارد دلاری SBF را رد کرد

همانطور که بیگ اینکام در اوایل سال گذشته گزارش داد، خیلی قبل از اینکه مشکل FTX برای همه در بازار آشکار شود، سم بنکمن-فرید با ایلان ماسک تماس گرفت تا به او پیشنهاد سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری برای کمک به خرید این غول رسانه های اجتماعی را بدهد. او همچنین برای تغییر توییتر به ریل بلاک چین کمک کرد.

ماسک به او توضیح داد که توییتر در بلاک چین کاری غیرممکن است و پیشنهاد او را با این پول رد کرد. به طور کلی، ماسک 44 میلیارد دلار برای تبدیل شدن به تنها مالک توییتر پرداخت کرد، این معامله در اواخر اکتبر سال گذشته نهایی شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا