ارز دیجیتال و کریپتو

Celsius و توکن Cell پلتفرم وام دهی با پشتیبانی رمزنگاری

پلتفرم سلسیوس (Celsius) پلتفرمی است که به ارائه خدماتی می‌پردازد که بانک‌های بزرگ آن ها را فراموش کرده‌اند. امروزه خدماتی مانند سود منصفانه، کارمزد کم تراکنش و تراکنش‌های سریع از جمله خدمات فراموش شده توسط بانک‌های بزرگ هستند.

هدف پلتفرم Celsius این است که صنعت مالی حال حاضر جهان را متحول کند و آزادی مالی را از طریق کریپتو به ارمغان بیاورد.

Celsius مکانی برای وام دهی و گرفتن وام است. برای کار با این پلتفرم باید دارایی‌های خود را به این پلتفرم وارد کنید و سپس از طریق یک برنامه موبایلی که متعلق به این پلتفرم است، می‌توانید به دارایی‌های خود دسترسی داشته است.

افرادی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری می‌کنند و دارایی‌های خود را قرض می‌دهند، سود خوبی کسب می‌کنند و این پلتفرم از شفافیت نسبتا خوبی برخوردار است.

پلتفرم سلسیوس Celsius

ماموریت سلسیوس این است که سیستم وامهای مالی ناقص را متحول کند و 100 میلیون نفر دیگر را به Crypto بیاورد!

شبکه سلسیوس Celsius با استفاده از فناوری بلاکچین سیستم وام های مالی Peer-to-Peer را برای اتصال دارندگان ارزهای رمزپایه به وام های پشتوانه دارایی های دیجیتالی آنها راه اندازی کرده است. مأموریت سلسیوس ایجاد انقلابی در سیستم وامهای مالی ناقص و وارد کردن 100 میلیون نفر بعدی به رمزنگاری است.

“ما در جامعه ای نظیر به نظیر زندگی می کنیم که دیگر برای انجام زندگی روزمره خود نیازی به حمایت موسسات مالی جهانی نداریم. شبکه سلسیوس برای تغییر نحوه وام گرفتن پول ایجاد شده و آن را به اصول ابتدایی وام – جامعه  برمی گرداند . ”

شبکه سلسیوس رسماً Crowdsale خود را راه اندازی کرده است ، راهی جدید برای جذب سرمایه از جامعه رمزنگاری با پیش فروش توکن های سلسیوس. این شرکت با هدف جمع آوری 50 میلیون دلار برای توسعه بیشتر پروژه که کیف پول وام به کاربران ارائه می دهد ، جمع آوری می کند. با اجازه دادن به کاربران برای نگه داشتن دارایی های رمزنگاری شده خود در حالی که هنوز در وام های سنتی فیات شرکت می کنند ، “کیف پولی است که به شما بازپرداخت می کند” است.

مشینسکی اضافه کرد: “رمزنگاری محبوبیت بی نظیری پیدا می کند ، اما هنوز مفید نیست که در معاملات روزمره مفید واقع شود.”Celsius با اجازه دادن به دارندگان ارزهای دیجیتال بدون داشتن مواضع رمزنگاری مقدس خود و جلب سود برای آن ، رمزگشایی را برای توده ها به ارمغان می آورد.”

مزایای پلتفرم Celsius و نحوه ابداع

شبکه Celsius در اوایل سال ۲۰۱۸ و در جریان یک عرضه اولیه (ICO) موفق راه‌اندازی شد. در این عرضه اولیه حدود ۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد. در حالی که بسیاری از پروژه‌هایی که در جریان عرضه اولیه ایجاد شده‌اند، نابود شده و اثری از آنها باقی نمانده است، پلتفرم Celsius به کار خود ادامه داده و پیشرفت هم کرده است. اینک این پلتفرم دارای جامعه‌ای پویا است و هواداران زیادی دارد.

توکن CEL به افراد این جامعه کمک می‌کند که از طریق اپلیکیشن Celsius به خدمات و پاداش‌هایی مناسب دسترسی پیدا کنند. اعضای این جامعه می‌توانند سود خود را به صورت CEL از ۲۵ ارز دیجیتال مختلف بگیرند و این سود تا ۳۰ درصد بیشتر از سودی است که از طریق آن ارز دیجیتال خاص می‌تواند کسب شود. علاوه بر این، با استفاده از توکن CEL می‌توان سود مرکب سالیانه ۵ درصد دریافت کرد که قدرت سودآوری مرکب را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت.

امروزه افراد پول خود را به صورت رایگان در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهند، اما پلتفرم Celsius امکانی را فراهم آورده که افراد بتوانند از پول خود سود کسب کنند. در این مدل فراهم شده، حدود ۸۰ درصد سود پلتفرم در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که پول واریز کرده‌اند و سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

توکن CEL در این میان برای ایجاد یک کسب و کار بادوام ایجاد شده است و افراد جامعه می‌توانند به صورت دلخواه از این توکن استفاده کنند و در عوض، پاداش و تخفیف دریافت کنند. استفاده از CEL در این پلتفرم اجباری نیست و افراد می‌توانند سود خود را با ارز‌های دیگری بگیرند. توکن CEL دارای کاربرد واقعی است و تقریبا نصف افراد جامعه Celsius از آن استفاده می‌کنند.

تیم پشتیبانی و همکاری‌های ارز دیجیتال سلسیوس

یکی از نقاط قوت ارز دیجیتال Celsius داشتن تیم پشتیبانی و مدیریتی قوی و معتبر است. تیم مدیریتی ارز دیجیتال سلسیوس متشکل از افرادی است که سابقۀ درخشانی در زمینه‌های کارآفرینی، تجارت، بانکداری، نظام مالی و توسعۀ کسب و کارها دارند و جزو افراد پیشرو و موفق در زمینه تکنولوژی بلاکچین هستند.

تیم سلسیوس (Celsius) معتقدند که می‌توانند با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، نظام بانکداری سنتی را با چالش روبه‌رو کنند و پلتفرم آنها به افزایش سرعت و گستردگی پذیرش این موضوع کمک شایانی خواهد کرد.

در حال حاضر تعداد پروژه‌هایی که پلتفرم سلسیوس در حال همکاری با آنها است، روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به اعتبار این پروژه می‌افزاید. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 1. com
 2. Korbit
 3. VOYAGER
 4. Prime Trust
 5. Uphold
 6. Litecoin Foundation
 7. DaviPolk
 8. Chainlink

و پروژه‌های دیگری که برای اطلاع از آنها می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

توکن CELL

توکن CEL توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال سلسیوس (Selsius Network) است. هفت مزیت و طرح برنامه‌ریزی شده برای دارندگان توکن CEL وجود دارد: قرارگیری در اولویت در صف وام‌ها، نرخ بهتر وام‌های دلاری، نرخ سود بهتر در سرمایه‌گذاری‌ها، نرخ وام بهتر برای وام‌های رمزارزی و پشتیبانی حق بیمه وام‌ها.

همچنین در صورت استفاده از توکن CEL برای پرداخت سود وام‌های شبکه Celsius تا حداکثر 30٪ تخفیف دریافت می‌کنید.

توکن CEL را می‌توانید از این صرافی‌ها بخرید: Liquid، IDEX، Switcheo، Uniswap و Totle.

جامعه ای شگفت انگیز در پلتفرم Celsius

Celsians.com وبسایت مستقلی است که توسط جامعه Celsius اداره می‌شود. هدف از طراحی این وبسایت، فراهم آوردن شفافیت و اطلاعات بیشتر برای کاربران است. این وبسایت اطلاعات خوبی را در مورد پلتفرم سلسیوس در اختیار کاربران قرار می‌دهد و Celsius را بیشتر کاربرپسند می‌کند. از آنجا که تحلیل، مکان‌یابی و بازرسی داده‌های بلاک چینی دشوار است، این وبسایت داده‌ها را به صورت نمودار‌های قابل فهم در آورده است و دسترسی آنی به مجموعه‌ای قوی از داده‌های جامعه را فراهم می‌کند.

این وبسایت به عنوان یک مامور رسیدگی آنی عمل می‌کند و به تایید و اعتبارسنجی داده‌های منتشر شده توسط پلتفرم Celsius می‌پردازد. از جمله اطلاعاتی که می‌توانید در این وبسایت پیدا کنید به تاریخچه نرخ سود سلسیوس، نمودار رشد جامعه و اطلاعاتی در مورد توکن CEL می‌توان اشاره کرد.

پلتفرم Celsius یک پلتفرم دموکراتیک و مبتنی بر بلاک چین است که از طریق یک اپلیکیشن موبایل در دسترس است. این اپلیکیشن بر این تفکر بنا شده که خدمات مالی باید به گونه‌ای باشد که منافع جامعه را در نظر بگیرد و در راستای آن کار کند. از طریق این پلتفرم می‌توان به خدماتی دسترسی پیدا کرد که در موسسات سنتی موجود نیستند. افرادی که دارای ارز دیجیتال هستند، می‌توانند ارز‌های دیجیتال خود را به کیف پول Celsius انتقال دهند و در مقابل این وثیقه، دلار قرض بگیرند. سود این تسهیلات ۴.۹۵ درصد در سال است.

ارز‌های دیجیتال موجود در پلتفرم Celsius کدام‌اند؟

بسته به نوع ارزهای دیجیتال موجود در این پلتفرم، بین 4 تا 10 درصد سود سالیانه به وام دهندگان تعلق می‌گیرد. ارزهای دیجیتالی همچون دلار جمینی (Gemini Dollar) و USD coin جزو ارزهایی هستند که بهترین نرخ بازگشت سود معادل 10.6 درصد دارند.

برای افراد تازه‌واردی که هنوز پورتفوهایی از کوین‌های متنوع ندارند، استفاده از این کوین‌ها گزینۀ مناسبی برای ذخیره‌سازی در پلتفرم سلسیوس است.

لیست برخی از کوین‌های موجود در این پلتفرم به همراه نرخ سود آنها، در ادامه آورده شده است:

امنیت سلسیوس

پلتفرم سلسیوس با همکاری با Fireblocks و Prime Trust امنیت دارایی‌های موجود در کیف پول سخت افزاری خود را فراهم می‌کند. Fireblocks و Prime Trust تمامی دارایی‌های ذخیره شده در کیف پول Celsius را در مقابل هر گونه زیان احتمالی بیمه کرده‌اند و این موضوع به امنیت این پلتفرم کمک می‌کند.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که بیشتر دارایی‌های موجود در پلتفرم Celsius، در کیف پول سخت افزاری این شبکه نیست و اکثر دارایی‌ها در فرآیندهای وام دهی و دیگر فرآیندهای این‌چنینی در این پلفترم در گردش هستند.

متأسفانه پلتفرم Celsius به طور مستقیم حرفی از بیمه کردن دارایی‌های کاربران نزده است و دارایی‌ها در معرض خطر هک شدن قرار دارند. با وجود اینکه سلسیوس وعدۀ جبران ضررهای وارده به کاربران از محل دارایی خود را داده است، اما در بخش قوانین آن، هیچ تضمینی برای بازپرداخت دارایی‌های هک‌شده وجود ندارد.

چگونه از سیستم وام دهی در پلتفرم Celsius استفاده کنیم؟

 1. بعد از ورود به وب سایت رسمی سلسیوس، اپلیکیشن سلیوس را دانلود کنید.
 2. بعد از دانلود و نصب نرم افزار، برای خودتان حساب کاربری ایجاد کنید.
 3. سپس قبل از هر گونه اقدام به شرکت در فرآیند وام دهی باید احراز هویت انجام دهید. بدون احراز هویت نمی‌توانید از خدمات وام‌ دهی این پلتفرم استفاده کنید.
 4. بعد از احراز هویت و واریز موجودی به کیف پول خود در پلتفرم سلسیوس، سیستم، اطلاعات حساب شما را آپدیت کرده و بعد از آن می‌توانید از تمامی سیستم‌های کسب درآمد در آن پلتفرم استفاده کنید.

نقشه راه سلسیوس

در حال حاضر، Celsius در حال فعالیت روی موارد زیر است:

 • اضافه کردن کوین‌ها و توکن‌های بیشتر به پلتفرم خود
 • این پلتفرم قصد دارد که کاربرد بیشتری را برای توکن CEL فراهم آورد.
 • این پلتفرم می‌خواهد مبادله به توکن CEL را در اپلیکیشن خود مقدور کند.
 • این پلتفرم می‌خواهد نمای دانلود (download) صورت حساب کسب سود را مهیا کند.
 • این پلتفرم مدام بر روی اپلیکیشن موبایلی خود کار می‌کند تا تجارب کاربری بهتر و مناسب‌تری را فراهم آورد.
 • این پلتفرم می‌خواهد نسخه دسکتاپ (Desktop) را نیز در آینده بیرون دهد.
 • پلتفرم Celsius در حال جذب قانونی کشور‌های بیشتر برای استفاده از پلتفرم خود است. این پلتفرم می‌خواهد ایالت‌های بیشتری را هم در آمریکا جذب کند.

آیا استفاده از شبکه Celsius بی خطر است؟

فقط یک مشکل کوچک در استفاده از شبکه سلسیوس وجود دارد و ما قبلاً به آن اشاره کردیم.

هنگامی که از خدمات آنها استفاده می کنید این امر حضانت است ، به این معنی که کلیدهای خود را به آنها تحویل می دهید. این مسئله احتمال حمله هک به سلسیوس و ناپدید شدن سکه های شما در کیف پول برخی از سارقان را فراهم می کند. نگه داشتن کلیدهای شخصی خود و ذخیره سکه های خود یا در کیف پول سخت افزاری یا حتی به صورت آفلاین در کیف پول سخت افزاری ، همیشه ایمن است.

اگر می خواهید از نرخ سود آبدار ارائه شده در Celsius استفاده کنید ، باید ریسک همراه با واریز سکه های خود را به یک سیستم بازداشت نیز بپذیرید. اگر بتوانید به این ترتیب اعتماد کنید ، متوجه میشوید که موارد منفی وجود دارد.

یکی از این موارد این است که شما در افزایش پذیرش ارزهای رمزپایه کمک می کنید. بیایید این واقعیت را بپذیریم که اکثر قریب به اتفاق مردم از همه اصطلاحات فنی پیرامون ارزهای رمزپایه مرعوب شده اند. پیش بروید و با اکثر مردم در مورد عبارات دانه و تفاوت کلیدهای خصوصی و عمومی صحبت کنید و فقط نگاه کنید که چشمانشان براق است. تا زمانی که رمزنگاری قابل دسترسی شود ، افراد فقط به استفاده از کارت های نقدی و اعتباری خود ، یا پول نقد در کیف پول خود ادامه می دهند.

بسترهای نرم افزاری مانند شبکه سلسیوس بهترین گزینه برای کاربران جدید ارزهای رمزنگاری شده است. وقتی یاد بگیرند که می توانند 10-20 برابر سودی را که از یک بانک سنتی به دست می آورند بدست آورند ، خیلی زود به سیستم عامل می روند. اگر در حال حاضر پذیرش خوبی وجود داشته باشد و با بودجه 2.2 میلیارد دلاری تحت مدیریت قطعاً فرزندخواندگی رو به رشد باشد ، کاربران جدید دو بار در مورد واریز رمزگذار خود در کیف پول حضوری فکر نخواهند کرد.

و Celsius در تلاش است تا خود را مانند سایر موسسات مالی قابل اعتماد کند. در این راستا ، آنها توسط واحد FinCEN وزارت خزانه داری ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایالات متحده مجوز دریافت کرده اند و در رابطه با امنیت ، استاندارد امضای بیومتریک را به همراه ذخیره سازی دارایی با متولیان شخص ثالث ارائه می دهید. بیمه کامل سکه هایی که در دست دارند. در حالی که هنوز می توانید بگویید “نه کلیدهای تان ، نه سکه هایتان” اما هیچ سرویس متولی وجود ندارد که از امنیت و محافظت بیشتری برخوردار شود.

در نتیجه

سلسیوس یک بستر وام بسیار موفق بلاک چین بوده است. این قبل از SALT بود و اولین پلتفرم وام بلاک چین بود که به یک میلیارد دلار بودجه تحت مدیریت رسید. تیم قدرتمند رهبری به احتمال زیاد با این کار ارتباطی دارد ، همانطور که 50 میلیون دلار در سال 2018 جمع شده است تا پروژه را از زمین خارج کند.

تاکنون بزرگترین مشتریان این سیستم عامل صندوق های تامینی و صرافی هایی هستند که به دنبال کسب سود در ترازنامه رمزنگاری خود هستند ، در حال انجام آربیتراژ یا ایجاد بازارهای جدید هستند. گفته می شود ، با شروع جنبش دیفای ، Celsius نیز شاهد استقبال فزاینده ای از کاربران خرده فروشی طی سال گذشته است. این ممکن است دلیل خوبی برای قدردانی در رمز CEL باشد.

البته هنوز نگرانی هایی در مورد سلسیوس به عنوان یک سکوی نگهداری وجود دارد و نگرانی های دیگری نیز در مورد عدم شفافیت سیستم عامل وجود دارد. به طور خلاصه ، خوب است بدانید که سلسیوس مانده مشتری خود را به چه کسانی وام می دهد. همچنین برخی نگرانی ها وجود دارد که رمز CEL به عنوان یک امنیت توسط ناظران در ایالات متحده تعریف شود.

به طور کلی اگرچه ما معتقدیم که Celsius یک بستر وام بسیار محکم است. نرخ بهره وام به همان میزانی است که در هر مکان خواهید دید و نرخ سود سپرده گذاران به همان اندازه ای است که از اکثر سیستم عامل های بلاکچین دریافت خواهید کرد ، به ویژه اگر مایلید CEL کافی برای رسیدن به سطح پلاتین را در نظر بگیرید.

تا زمانی که از خطرات ناشی از استفاده از بستر شبکه Celsius آگاه باشید ، هیچ دلیلی نمی بینیم که از رمزنگاری خود برای بهترین مزیت استفاده نکنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا