اخبار

اگر سخت ترین دارایی با طلا مطابقت داشته باشد، قیمت بیت کوین از 600 هزار دلار نیز خواهد گذشت

سرمایه‌گذاری Capriole می‌گوید دهه آینده می‌تواند زمان بیت‌کوین برای کپی برداری از ظهور طلا در دهه 1970 باشد.

بیت کوین به دلیل تبدیل شدن به “سخت ترین دارایی” جهان در سال 2024، از انفجار انفجاری طلا در دهه 1970 کپی می کند.

این یکی از پیش‌بینی‌های آخرین نسخه خبرنامه Capriole بود، بخشنامه مالی شرکت تحقیقاتی و تجاری Capriole Investments.

بیت کوین به دلیل حرکت های بزرگ “و بیشتر” در سال 2020

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین تقریباً 80 درصد پایین تر از آخرین رکورد تاریخی خود قرار دارد، همه افراد حتی در مورد چشم انداز میان مدت آن نزولی نیستند.

در حالی که درخواست ها برای کاهش بیشتر قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا به پایین ترین حد ماکرو جدید خود ادامه دهد، کاپریول معتقد است که سال 2023 برای بیت کوین به عنوان یک دارایی ذخیره درخشان خواهد بود.

دلیل آن در تاریخ مالی اقتصاد جهان در قرن گذشته نهفته است، و به ویژه ایالات متحده پس از جدا شدن کامل دلار از طلا در سال 1971.

طلا، به عنوان بهترین پناهگاه امن جهان در آن زمان، در طول این دهه شاهد سودهای “بزرگ” بود و پنجاه سال بعد، نوبت بیت کوین است.

کاپریول نوشت: «از آنجایی که طلا در دهه 1970 بسیار کوچک‌تر بود (و بیت‌کوین امروز حتی در مقایسه با آن کوچک‌تر است)، توانایی انجام حرکت‌های بزرگ را در طول یک دهه تورم و نرخ‌های بهره بالا داشت.

این یکی از دلایلی است که چرا ما معتقدیم بیت کوین همین کار را خواهد کرد و بیشتر در این دهه انجام خواهد داد.
نمودارهای همراه بر پتانسیل طلا برای تکرار رفتار دهه 70 خود تاکید کردند، که از جمله آنها می توان به ساختار نمودار “کاپ و دسته” اشاره کرد که از سال 2010 در حال پخش بود.

نمودار مشروح 1 ماهه XAU/USD. منبع: سرمایه گذاری Capriole

در همین حال، وقتی صحبت از رقابت بیت کوین با طلا برای تاج امن به میان می آید، این پتانسیل در اعداد نهفته است – تنها با 2.5 درصد از ارزش بازار طلا، کاهش 80 درصدی بیت کوین از اوج 69000 دلاری خود در سال گذشته تأثیر چندانی بر تصویر کلی ندارد.

در ادامه این خبرنامه آمده است: «با توجه به اینکه بیت کوین امروز تنها 2.5 درصد از ارزش بازار طلا را تشکیل می دهد، کاهش 80 درصدی آن تنها 2 درصد کاهش اضافی را به مجموع کاهش پول سخت (طلا + بیت کوین) اضافه می کند.

کاهش 24 درصدی کل نقدینگی تا نوامبر 2022 که با ارقام 1970 و 1975 طلا قابل مقایسه است.

اگر زمینه برای حرکت کپی بیت کوین طلای دهه 70 فراهم شده باشد، پتانسیل رشد بسیار چشمگیرتر است – حتی در حال حاضر، ارزش بازار بیت کوین قبل از شروع روند صعودی آن زمان، تنها 10 درصد از طلا است.

بیت کوین پتانسیل رشد بیشتری نسبت به طلا دارد زیرا کوچکتر است. تقاضای مشابه برای هر دو دارایی منجر به تغییر قیمت 40 برابری بیت کوین خواهد شد.

“سخت ترین دارایی دنیا”

یک استدلال کلیدی دیگر همان چیزی است که مدتها توسط مفسرانی مانند Saifedean Ammous در کتاب محبوب “استاندارد بیت کوین” حمایت می شد.

در آنجا، بحث بر روی تغییر سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین متمرکز می‌شود، زیرا نرخ تورم آن کمتر از طلا است و «سختی» پولی آن را در مقابل فلز افزایش می‌دهد.

بسیاری از ویژگی های دیگر وجود دارد که بیت کوین را از طلا متمایز می کند، مانند تمرکززدایی عادلانه آن، توانایی انتقال آنی و استفاده برای پرداخت های خرد. اما مهمتر از همه، بیت کوین سخت تر از طلا است.

کاپریول اضافه کرد که این امر بیت کوین را به عنوان “سخت ترین دارایی در جهان” در نصف شدن یارانه بلوک بعدی آن در سال 2024 تایید می کند.

کاپریوله خلاصه کرد: «در کل، طلا در دهه 1970 24 برابر افزایش یافت.

اکنون دهه 2020 را تصور کنید، جایی که فدرال رزرو نمی تواند به این اندازه تهاجمی باشد (امروزه بدهی ها بسیار بالاتر است) و ما پول دیجیتال، در دسترس و سخت تر داریم: بیت کوین.

نمودار BTC/USD با بیت کوین، داده های نرخ تورم طلا. منبع: سرمایه گذاری Capriole

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا