اخبار ارزهای دیجیتال

فیجی، سیتیتینی رابوکا، نخست وزیر طرفدار بیت کوین را انتخاب کرد

فیجی نخست‌وزیر طرفدار بیت‌کوین را انتخاب می‌کند که نشان‌دهنده آینده‌ای مثبت برای پذیرش بیت‌کوین در این کشور جزیره‌ای اقیانوس آرام است.

نخست وزیر تازه منتخب طرفدار بیت کوین در جزایر اقیانوس آرام فیجی کار خود را آغاز کرد. رهبر جدید، سیتینی رابوکا، در 24 دسامبر دفتر فیجی را به دست گرفت.

لرد فوسیتوآ، یک نجیب تونگا و عضو سابق پارلمان تونگا، در توییتر این خبر را از کشور همسایه خود به اشتراک گذاشت. فوسیتوآ اظهار داشت که او گام به گام به رابوکا توضیح داده است که “چگونه فیجی می تواند مناقصه قانونی بیت کوین را مانند تونگا انجام دهد” و ممکن است دو ” لایحه مناقصه قانونی برای اقیانوس آرام در سال 2023″ وجود داشته باشد.

لرد فوسیتوآ در پیام های توییتری به کوین تلگراف توضیح داد که “مدیر نخست وزیر جدید قطعا طرفدار بیت کوین است.”

او درخواست کرد که با من ملاقات کند و ما از سال گذشته از طریق زوم انجام دادیم تا او را گام به گام توضیح دهیم که چگونه می تواند ارز قانونی بیت کوین را اتخاذ کند.

جدول زمانی تونگا برای معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی عمومی است و می تواند تا فوریه 2023 به پایان برسد. فیجی به دلیل موقعیت و تاریخچه خود با چالش های اقتصادی و توسعه ای مشابه با تونگا مواجه است. با این حال، با تقریبا 900000 نفر، جمعیت فیجی بیش از 9 برابر تونگا است.

پتانسیل بیت کوین برای بهبود شمول مالی در فیجی به ویژه با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی این کشور قابل توجه است. فیجی که در اقیانوس آرام واقع شده است از بیش از 330 جزیره تشکیل شده است. این کشور به عنوان یک کشور با درآمد متوسط ​​طبقه بندی می شود، اما همچنان با چالش های توسعه ای قابل توجهی از جمله نرخ بالای فقر، دسترسی محدود به خدمات مالی و وابستگی انرژی به سوخت های فسیلی مواجه است.

موقعیت فیجی و تونگا در اقیانوس آرام. منبع: نقشه

در واقع، بانک جهانی گزارش می دهد که حواله به فیجی بیش از 11 درصد از تولید ناخالص داخلی آن است. بعلاوه، در حالی که استراتژی شمول مالی ملی فیجی رشد قوی در شمول مالی در سال های اخیر را گزارش می دهد ، تنها نیمی از جمعیت زنان به یک حساب بانکی دسترسی دارند. بیت‌کوین می‌تواند به عنوان ابزاری برای بهبود حواله‌ها و بانکداری افراد بدون بانک، به تبعیت از السالوادور، عمل کند.

علاوه بر این، فیجی ممکن است با استخراج بیت کوین در جزایر آتشفشانی آزمایش کند. فصیطعه ادامه داد:

مانند تونگا، نحوه انجام استخراج ملی بیت کوین، به ویژه اینکه چگونه می‌خواهیم استخراج آتشفشان زمین گرمایی را انجام دهیم تا هر دو بتوانند همین کار را انجام دهند، اما همچنین از انرژی عظیم آبی و سایر انرژی‌های رشته‌ای تجدیدپذیر خود استفاده کنند، که ما این کار را نمی‌کنیم. ”

برنامه توسعه ملی 20 ساله فیجی مستلزم آن است که تمام برق این جزایر باید تا سال 2030 از منابع تجدیدپذیر تولید شود. این کشور برای دستیابی به این هدف به 120 مگاوات انرژی تجدیدپذیر اضافی نیاز دارد. استخراج بیت کوین می تواند اهرمی باشد که قفل سود انرژی های تجدیدپذیر را باز می کند.

رویکرد فیجی به بیت کوین در تضاد با سایر کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه مانند وانواتو است که موضع محتاطانه تری نسبت به ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. تا سال 2021 استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوع شد، اما به نظر می‌رسید که پروژه رمزنگاری جزیره ساتوشی راه را برای پذیرش دارایی‌های دیجیتال هموار کند.

به طور کلی، انتخاب یک نخست وزیر طرفدار بیت کوین در فیجی یک تحول مداوم است. باید دید که چگونه حمایت به سیاست مشخص تبدیل می شود، اما پتانسیل بیت کوین برای بهبود شمول مالی در فیجی قابل توجه است.

لرد فوسیتوآ توضیح داد که بیت کوین می تواند با تضعیف وابستگی به خدمات انتقال پول پرهزینه مانند Western Union به انتقال GDP کمک کند. “بانکداری خرده فروشی تجاری را با نگهداری بیت کوین از امور مالی شهروندان در کیف پول تلفن/سخت افزار به جای بانک تجاری جایگزین کنید.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا