اخبار

استخراج بیت کوین بیش از پول برای این کشور آفریقای شرقی به ارمغان می آورد

یک پروژه ماینینگ بیت کوین که از انرژی آبی پاک، سرگردان و مازاد در مالاوی بهره می برد، بخار شده است. شرکت پشتیبان این پروژه، Gridless، به اشتراک گذاشت که اکنون 1600 خانواده به این مینی شبکه آبی راه دور در کوه‌های جنوب مالاوی متصل هستند.

این پروژه از 50 کیلووات (کیلووات) انرژی رها شده برای آزمایش به عنوان یک سایت جدید استخراج بیت کوین بهره برداری می کند. اریک هرسمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Gridless، به کوین تلگراف گفت که اگرچه این یک پروژه معدنی کاملاً جدید است، “تأثیر بلافاصله احساس شد.”

«توسعه‌دهنده برق این نیروگاه‌ها را چند سال پیش ساخته بود، اما آنها قادر به گسترش به خانواده‌های بیشتری نبودند، زیرا به سختی سودآور بودند و نمی‌توانستند مترهای بیشتری برای اتصال خانواده‌های بیشتر بخرند. بنابراین قرارداد ما به آنها اجازه داد که فوراً 200 متر دیگر بخرند تا خانواده های بیشتری را به هم متصل کنند.

ماینرهای بیت کوین مشتریان انعطاف پذیر اما تشنه انرژی هستند . آنها راه حلی برای منابع انرژی اضافی در سراسر جهان هستند. در مالاوی، معدنچیان از انرژی آبی سازگار با محیط زیست استفاده می کنند.

این تاسیسات از برق آبی استفاده می کند. منبع: هرسمن

به قول هرسمن:

ردپای محیطی کاملاً سبک است زیرا از رودخانه خارج می شود. و استخراج بیت کوین هیچ کدام از این موارد را تغییر نداد.»

این دومین پروژه Gridless در جنوب صحرای آفریقا تا به امروز است. اواخر سال گذشته، یک پروژه معدنی در کنیا با استفاده از انرژی آبی اضافی، یک جامعه دورافتاده را به هم متصل کرد.

فروشندگان خیابانی در مالاوی. منبع: هرسمن

به غیر از محیط زیست، معدن بیت کوین توانمندسازی اقتصادی و فرصت های شغلی را برای مالاوی به ارمغان می آورد. هرسمن توضیح داد که کاهش بار برق در مالاوی رایج است، اما 1600 خانواده ای که از منبع برق آبی استفاده می کنند، هیچ مشکل برق ندارند.

“برای من همیشه شگفت انگیز است که می بینم شبکه های کوچک چقدر برای جامعه مفید و ارزشمند هستند. این [استخراج بیت کوین] بلافاصله آموزش، مراقبت های بهداشتی، کسب و کار، تدارکات و ثروت جامعه ای را که آنها وارد می شوند تغییر می دهد.

اوبی نوسو، مدیر عامل Fedimint و مشاور هیئت مدیره در Gridless نیز به این داستان اشاره کرد و توضیح داد که پروژه در مالاوی یکی دیگر از مواردی است که انتظار دارم در سال های آینده نمونه های زیادی باشد.

طبق معمول، اینها افراد متواضعی هستند که آستین ها را بالا زده و به مهندسان با استعداد محلی کمک می کنند تا کاری را که بهترین انجام می دهند انجام دهند. این پروژه قدرت و همچنین آزادی مالی و اقتصادی را برای بسیاری به ارمغان می آورد.»

بهره برداری ماینرهای بیت کوین از انرژی انباشته شده و در عین حال توانمندسازی جوامع محلی روند رو به رشدی در سال 2023 است. از وعده السالوادور برای استخراج بیت کوین زمین گرمایی گرفته تا متعادل کردن بار شبکه و حفظ مشاغل برای جوامع محلی در کانادا – اوبی نوسو توضیح می دهد: «سیلابی از فرصت ها در راه است.

مایکل سیلر استخراج بیت کوین را به عنوان «صنعت با فناوری پیشرفته ایده آل برای ایجاد کشوری که دارای انرژی پاک فراوان است اما قادر به صادرات محصول یا تولید خدمات با آن انرژی نیست» توصیف کرده است. این یک جمع بندی دقیق از پروژه در مالاوی است.

کانال آب در مالاوی. منبع: هرسمن

در نهایت، این نوع از پروژه های استخراج بیت کوین بیشتر شبیه به یک مشارکت است. هرسمن این را خلاصه می‌کند: «ما با تولیدکننده برق کار می‌کنیم، و آن‌ها برای مقرون‌به‌صرفه نگه‌داشتن قیمت برق تلاش می‌کنند و همه کارمندانشان نیز از جامعه هستند و برای همه چیز، از امنیت گرفته تا خط‌نورد تا عملیات، شغل ایجاد می‌کنند.»

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا