اخبار

مایکل بری، قهرمان «کوتاه بزرگ» هشدار مهمی درباره بازارها اعلام می‌کند

تحلیلگر برجسته نشان می دهد که چرا هنوز برای جشن گرفتن زود است.

سرمایه‌گذار ، تحلیل‌گر و اقتصاددان برجسته که پس از اکران فیلم Big Short در محافل اصلی مالی محبوبیت زیادی پیدا کرد، نمودار مهمی را به اشتراک می‌گذارد که سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به بازار با اهرم بالا و شرط‌بندی برای بهبود کامل، نگاهی به آن بیندازند.

نمودار S&P500 که در جدیدترین توییت به اشتراک گذاشته شده است به وضوح نشان می دهد که بازارهای پویایی تقریباً 20 سال پیش شاهد آن بوده اند. در طول حباب دات کام، حداقل دو تلاش بازار برای شکست وجود داشت که همگی شکست خوردند.

با توجه به وابستگی زیاد بین بازار دارایی های سنتی و دیجیتال، ممکن است شاهد وقوع سناریوی دقیق در آینده قابل پیش بینی باشیم زیرا دارایی های رمزنگاری و سنتی به آرامی به سطوح مقاومت محلی می رسند، که ممکن است نظریه بری را تایید کند.

پدیده ای که باعث چنین حرکتی می شود با کاهش روانی سرمایه گذاران پس از ماه ها حرکت نزولی غیرقابل توقف در بازارها گره خورده است. پس از تسلیم شدن اکثر بازیگران بزرگ و عدم وجود نقدینگی و سود در بازارها، کوچکترین خرید از سرمایه گذاران خرد برای پیشبرد دارایی ها کافی است.

اساساً، همه چیز برای بازارهای رمزنگاری و سنتی تغییر نکرده است. تنظیم‌کننده‌های مالی همچنان روایت سیاست پولی سخت‌گیرانه را پیش می‌برند و اکنون مایلند تا زمانی که به اهداف تورمی در سرتاسر جهان نرسیده‌اند، این سیاست را کاهش دهند.

به دلیل نرخ‌های بهره بالا، سرمایه‌گذاران تقاضای کمتری برای دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال ، سهام و غیره نشان می‌دهند. با این حال، زمانی که بازارها تحت فشار شدید قرار می‌گیرند و اکثر بازیگران نهادی آنها را به حال خود رها می‌کنند، بازیگران خرده‌فروشی کنترل را به دست می‌گیرند و شروع به فشار دادن دارایی‌های انتخابی به سمت بالا می‌کنند. با این حال، بدون حمایت نهادی، حرکت های قابل توجهی انجام نمی شود و در نهایت تمام قدرت خریدی که در بازار نزولی ظاهر شد، به سوختی برای کاهش بیشتر تبدیل می شود.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا