اخبار

مدیر عامل بایننس CZ شروع به کار بر روی ایده های “CEX ایمن” ویتالیک بوترین می کند

در حالی که راه‌حل‌های بلندمدت نیاز به مشارکت کیف پول‌های چند علامتی و بازیابی اجتماعی دارند، بوترین به دو گزینه برای کوتاه‌مدت اشاره کرد: صرافی های نگهبانی و غیر حضانت.

فروپاشی بسیاری از اکوسیستم‌های رمزنگاری بزرگ در سال 2022 نیاز فوری به اصلاح شیوه عملکرد صرافی‌های رمزنگاری را آشکار کرد. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به کاوش فراتر از روش‌های «فیات» برای اطمینان از ثبات مبادلات رمزنگاری، از جمله فناوری‌هایی مانند برهان دانش مختصر غیرتعاملی دانش صفر (ZK-SNARKs) اعتقاد داشت.

پس از گفتگو با بالاجی سرینیواسان، سرمایه‌گذار فرشته و صرافی‌های رمزنگاری مانند کوین‌بیس، کراکن و بایننس، بوترین گزینه‌هایی را برای ایجاد مدارک رمزنگاری از وجوه زنجیره‌ای پیشنهاد کرد که می‌توانند در صورت لزوم بدهی‌های سرمایه‌گذاران را پوشش دهند.

بهترین سناریو، در این مثال، سیستمی است که به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه نمی‌دهد وجوه سپرده‌گذار را بدون رضایت برداشت کنند.

همکار CZ کارآفرین ارزهای دیجیتال، که در مورد هدف بایننس برای شفافیت کامل صحبت کرده است ، اهمیت توصیه های بوترین را تصدیق کرد و اظهار داشت:

ایده های جدید ویتالیک. در حال کار روی این موضوع.»

اولین تلاش برای اطمینان از ایمنی صندوق، اثبات پرداخت بدهی بود، که در آن صرافی های رمزنگاری لیستی از کاربران و دارایی های مربوطه آنها را منتشر می کنند. با این حال، نگرانی های حفظ حریم خصوصی در نهایت باعث ایجاد تکنیک درخت مرکل شد – که نگرانی های مربوط به نشت حریم خصوصی را کاهش داد. بوترین ضمن توضیح عملکرد درونی اجرای درخت مرکل، توضیح داد:

«تکنیک درخت مرکل اساساً به همان خوبی است که یک طرح اثبات بدهی می تواند باشد، اگر فقط دستیابی به اثبات بدهی ها هدف باشد. اما ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی آن هنوز ایده‌آل نیستند.»

در نتیجه، بوترین شرط های خود را روی رمزنگاری از طریق ZK-SNARK ها قرار داد. برای شروع، بوترین توصیه کرد که سپرده های کاربران را در Merkle قرار دهید و از ZK-SNARK برای اثبات ارزش واقعی ادعا شده استفاده کنید. افزودن یک لایه هش به فرآیند اطلاعات مربوط به موجودی سایر کاربران را بیشتر پنهان می کند.

بوترین همچنین در مورد اجرای اثبات دارایی برای تأیید ذخایر یک صرافی و در عین حال سنجش مزایا و معایب چنین سیستمی بحث کرد، با توجه به اینکه صرافی‌های کریپتو دارای ارزهای فیات هستند و این فرآیند مستلزم آن است که صرافی‌های کریپتو به مدل‌های اعتمادی که برای اکوسیستم فیات مناسب‌تر هستند تکیه کنند. .

در حالی که راه‌حل‌های بلندمدت نیاز به مشارکت کیف پول‌های چند علامتی و بازیابی اجتماعی دارند، بوترین به دو گزینه برای کوتاه‌مدت اشاره کرد – صرافی های نگهبانی و غیر حضانت، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

دو گزینه کوتاه مدت برای جایگزین برای CEX ایمن. منبع: hackmd.io

بوترین اضافه کرد: «در آینده بلندمدت، امید من این است که به همه صرافی‌هایی که غیرقانونی هستند، حداقل در بخش ارزهای دیجیتال، نزدیک‌تر و نزدیک‌تر شویم. از سوی دیگر، گزینه های بازیابی بسیار متمرکز را می توان برای بازیابی کیف پول برای وجوه کوچک استفاده کرد.

در 4 نوامبر، بوترین دسته جدیدی از نقاط عطف را به نقشه راه فنی اتریوم اضافه کرد – با هدف بهبود مقاومت در برابر سانسور و تمرکززدایی شبکه اتریوم.

نقشه راه فنی به روز شده اکنون Scourge را به عنوان یک دسته جدید وارد می کند، که به موازات سایر بخش های شناخته شده قبلی – Merge، Surge، Verge، Purge و Splurge اجرا می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا