اخبار

مدیر عامل وزیر ایکس: بازار ارزهای دیجیتال 2.5 تریلیون دلاری منتظر ورود کشورها نخواهد بود

Nischal Shetty، کارآفرین هندی و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال WazirX، رقابتی را بین کشورها برای عرضه نسخه‌های محلی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سال آینده پیش‌بینی می‌کند.

شتی در صحبت با کوین تلگراف گفت که سال 2022 گسترش بحث های جاری پیرامون مقررات ارزهای دیجیتال، صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و ظهور متاورس خواهد بود:

“ما خوشبین هستیم که شفافیت مقرراتی را به دست آوریم و مشارکت نهادی را در پذیرش خرده فروشی تقویت کنیم. ما همچنین انتظار داریم که شاهد ورود پروژه‌های متاورس بیشتری باشیم.»

شتی خاطرنشان کرد که امروزه صنعت کریپتو – به طور مستقیم یا غیرمستقیم – حدود 50000 نفر را در هند استخدام می کند، که طبق تحقیقات ناسکام ، انتظار می رود که با پتانسیل ایجاد بیش از 800000 شغل تا سال 2030، دو برابر سریعتر رشد کند.

شتی با اذعان به تاخیر در مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، به اکونومیک تایمز گفت که یک مقررات یک شبه ممکن است به پیشرفت اکوسیستم آسیب برساند و راه‌های گریز برای بازیگران بد باز بگذارد:

بازاری 2.5 تریلیون دلاری وجود دارد و منتظر نمی ماند تا هیچ کشوری وارد بازار شود. من بیش از 1000 روز است که «#IndiaWantsCrypto» را با هدف تنها داشتن مقررات ارزهای دیجیتال در هند توییت می کنم.

بحث‌های پیرامون کریپتو در سال جاری در هند رایج بود، زیرا نخست‌وزیر نارندرا مودی و وزیر دارایی، نیرمالا سیتارامان ، نیاز به مقررات ارزهای دیجیتال را ذکر کردند. علاوه بر این، فصل زمستان پارلمان هند لایحه ای را ارائه کرد که به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتال «خصوصی» بود.

سوالی که برای هر ملتی پیش می آید این است که آیا آنها می خواهند شرکت کنند و از این پای سهمی بگیرند؟ شتی پرسید. او همچنین پیش‌بینی کرد که مشارکت جهانی در کریپتو از 150 میلیون نفر به 400 میلیون نفر خواهد رسید اگر سال آینده از مسیر رشد مشابهی در سال 2021 پیروی کند.

شتی تاکید کرد که ولگردی و ولگردی خرید توکن غیرقابل تعویض (NFT) ممکن است در سال 2022 کاهش یابد زیرا سرمایه گذاران سعی در فروش مجدد از طریق بازارهای ثانویه دارند و افزود:

«Web3 دروازه‌های نوآوری و استارت‌آپ‌های بیشتری را در هند باز خواهد کرد. همراه با افزایش NFT ها، نقش بزرگی در ارتقای اقتصاد خالق هند خواهد داشت.

صرافی وزیر ایکس تلاش‌های بازاریابی متعددی را برای آموزش سرمایه‌گذاران هندی در مورد ارزهای دیجیتال و راه‌اندازی گزارش‌ها و سیاست‌های شفاف‌سازی برای افزایش اعتبار به اکوسیستم انجام داد. شتی معتقد است که انتشار اطلاعات صحیح و از بین بردن اطلاعات نادرست پذیرش کریپتو در هند را تسریع خواهد کرد و نتیجه گیری کرد:

کوین تلگراف در گسترش آموزش و آگاهی در مورد رمزارز در میان توده ها کار خارق العاده ای انجام می دهد. برای همه خوانندگان سال نوی بسیار شاد و سرشار از رمزنگاری پیشاپیش آرزو می کنم!

گزارش‌های محلی از اوایل دسامبر حاکی از آن بود که دولت هند به جای اعمال ممنوعیت کامل، بخش کریپتو را تنظیم خواهد کرد.

به گزارش رسانه هندی NDTV، یادداشت کابینه در مورد لایحه کریپتو پیشنهادی حاوی پیشنهادهایی برای تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های رمزنگاری شده بود، با هیئت بورس و اوراق بهادار هند که بر مقررات صرافی های رمزنگاری محلی نظارت می کند.

با این حال، سونیل پرابهو، گزارشگر NDTV گفت که دولت هند پذیرش رایج ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قانونی در نظر نخواهد گرفت:

«[کریپتوکارنسی] به عنوان پول قانونی پذیرفته نخواهد شد. این یک نه واضح است. من فکر می‌کنم که این همان چیزی است که حتی نخست‌وزیر در مذاکرات خود در آن جلسه کاملاً به صراحت بیان کرد تا اطمینان حاصل شود که این اتفاق نخواهد افتاد.»

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا