اخبار

آلامدا 4.1 میلیارد دلار توکن FTT را قبل از سقوط به FTX ارسال کرد: گزارش نانسن

تحلیلگران نانسن در روزهای منتهی به ورشکستگی FTX، “تراکنش های غیرمعمول بین FTX و آلامدا” را مشاهده کردند.

تحلیلگران داده های بلاک چین از نانسن، روزهای منتهی به سقوط FTX، از جمله انتقال 4.1 میلیارد دلار توکن FTT بین صرافی و آلامدا را دوباره بررسی کرده اند.

گزارش نانسن که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده، مشاهدات منحصر به فردی را از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین نشان می دهد، که رابطه نزدیک بین دو شرکت تاسیس شده توسط سام بنکمن-فرید را نشان می دهد، زیرا مدیر عامل سابق FTX در دادگاه برای مواجهه با اتهامات متعددی در رابطه با فروپاشی صرافی ظاهر می شود. .

به طور گسترده گزارش شده است که سقوط FTX توسط گزارش های اولیه که سهم قابل توجه 40 درصدی از دارایی های 14.6 میلیارد دلاری آلامدا در توکن های FTT را در سپتامبر 2022 نشان می دهد، رخ داده است.

تحلیلگران نانسن فاش کردند که قبل از افشای این گزارش ها، تعاملات مشکوک روی زنجیره بین FTX و آلامدا را مشاهده کرده بودند. بین 28 سپتامبر و 1 نوامبر، آلامدا 4.1 میلیارد دلار توکن FTT به FTX و همچنین تعدادی انتقال مستمر از ترکیبی از استیبل کوین های دلار آمریکا به مبلغ 388 میلیون دلار ارسال کرد.

داده های زنجیره ای همچنین نشان داد که FTX حدود 280 میلیون FTT (80٪) از کل عرضه 350 میلیون FTT را در اختیار داشت. داده‌های بلاک چین همچنین نسبت‌های «قابل توجه» از حجم معاملات FTT را منعکس می‌کند که بالغ بر میلیاردها دلار است که بین کیف پول‌های مختلف FTX و آلامدا جریان دارد.

نانسن همچنین تاکید می‌کند که اکثر عرضه توکن FTT، شامل توکن‌های شرکت و توکن‌های غیرشرکتی فروخته‌نشده، در یک قرارداد واگذاری سه ساله قفل شده‌اند. به گفته تحلیلگران، تنها ذینفع قرارداد یک کیف پول تحت کنترل آلامدا است.

با توجه به اینکه این دو شرکت حدود 90 درصد از عرضه توکن FTT را کنترل می‌کردند، نانسن پیشنهاد می‌کند که نهادها می‌توانند ترازنامه‌های یکدیگر را پشتیبانی کنند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که آلامدا به احتمال زیاد توکن های FTT را در خارج از بورس و همچنین برای وثیقه برای وام از شرکت های وام دهنده ارزهای دیجیتال فروخته است.

این نظریه توسط داده‌های زنجیره‌ای تاریخی پشتیبانی می‌شود که در آن ما جریان‌های ورودی و خروجی منظم زیادی را بین کیف‌پول‌های FTX، آلامدا و جنسیس تردینگ با حجم انتقال تا ۱.۷ میلیارد دلار مشاهده کردیم که در دسامبر ۲۰۲۱ مشاهده شد.»

سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra/LUNA و متعاقب آن ورشکستگی تری اروز کپیتال (3AC) احتمالاً به دلیل کاهش ارزش FTT منجر به مشکلات نقدینگی برای آلامدا شد که منجر به وام مخفیانه 4 میلیارد دلاری با پشتیبانی FTT از FTX شد.

«داده‌های زنجیره‌ای ما نشان می‌دهد که ممکن است این اتفاق افتاده باشد. در میان سقوط 3AC در اواسط ژوئن 2022، آلامدا حدود 163 میلیون FTT به کیف پول های FTX ارسال کرد که در آن زمان 4 میلیارد دلار ارزش داشت.

محققان ادعا می کنند که حجم معاملات 4 میلیارد دلاری با رقم 4 میلیارد دلاری وام که همکاران نزدیک بانکمن-فرید در مصاحبه با رویترز فاش کرده بودند، همزمان است.

داده‌های بلاک چین همچنین نشان می‌دهد که چگونه آلامدا نمی‌توانست از پیشنهاد خرید توکن‌های FTT با قیمت ۲۲ دلار از بایننس در ۶ نوامبر به خوبی عمل کند. این پس از آن بود که مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو اعلام کرد که صرافی پس از تحقیر توکن‌های خود را تخلیه می‌کند. گزارشی از ترازنامه آلامدا

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا