اخبار

آینده بایننس و چانگ پنگ ژائو چه خواهد شد؟

طبق دستورالعمل‌های صدور حکم ایالات متحده، CZ می‌تواند ۱۲ تا ۱۸ ماه حبس دریافت کند، اما وزارت دادگستری مایل است برای مدت طولانی‌تری مبارزه کند.

پرونده اخیر دادگاه نشان می‌دهد که چالش‌های حقوقی چانگ پنگ ژائو، علیرغم اعتراف به گناهکار بودن به نقض الزامات مبارزه با پولشویی ایالات متحده در توافق با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) تازه شروع شده است.

انتظار می رود که ژائو در فوریه 2024 محکوم شود. او در حال حاضر در حال به چالش کشیدن تلاش های دولت برای جلوگیری از بازگشت خود به امارات متحده عربی در حالی که در انتظار صدور حکم با خانواده اش است. با این حال، در پرونده ای از 24 نوامبر، مقامات نشان دادند که او ممکن است با مجازات شدیدتری از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود مواجه شود:

“دفاع مدعی است که آقای ژائو صرفا با یک حکم “کوتاه” مواجه است و انگیزه ای برای فرار ندارد. واقعیت این است که بالاترین محدوده دستورالعمل ممکن است به 18 ماه برسد، و ایالات متحده آزاد است تا برای هر مجازاتی تا حداکثر 10 سال قانونی استدلال کند.

حکم بالقوه طولانی تر مخالف اجماع کارشناسان حقوقی است. بر اساس تحلیلی از جان رید استارک، مقام سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ژائو ممکن است طبق دستورالعمل‌های مجازات ایالات متحده در یک زندان با حداقل امنیتی به ۱۲ تا ۱۸ ماه محکوم شود . اگرچه تیم حقوقی او به احتمال زیاد خواستار عدم حبس یا مجازات جایگزین است، اما مدت زندان را با حبس خانگی و حبس مشروط ترکیب می کند.

ارتباط ژائو با صنعت کریپتو نیز ممکن است بر سرنوشت او تأثیر بگذارد. استارک معتقد است که اگر وزارت دادگستری حکمی را برای CZ تضمین نکند که از رفتار پولشویی آینده در حوزه رمزنگاری (و جاهای دیگر) جلوگیری کند، این “موافقت نامه” ممکن است به نتیجه معکوس در وزارت دادگستری ختم شود.

تصویری از پاسخ دولت ایالات متحده به درخواست بررسی محدودیت‌های سفر ژائو. منبع: رویترز

برای وزارت دادگستری، جستجوی حبس طولانی‌تر برای ژائو ممکن است آنطور که به نظر می‌رسد آسان نباشد. طبق تحلیل استارک، مقامات دولتی باید شواهد قابل توجه تری را ارائه کنند که او را در فعالیت های جنایی دخیل می داند. او در X (توئیتر سابق) نوشت : «امیدوارم وزارت دادگستری چیزی در آستین خود داشته باشد، یا شاید نظارت بایننس و سایر الزامات اصلاحی، جنایات فاحش و قابل اتهام تری را نشان دهد .

ژائو تحت یک وثیقه 175 میلیون دلاری آزاد شد که وی را ملزم می کند 14 روز قبل از تاریخ صدور حکم خود که برای 24 فوریه 2024 برنامه ریزی شده است به ایالات متحده بازگردد. استارک در اظهارات خود خاطرنشان کرد که انتظار می رود قاضی ریچارد جونز درخواست دولت را بررسی کند. در 27 نوامبر، احتمالاً الزامات وثیقه را از طریق شرایط وثیقه اضافی یا تأخیر در تصمیم گیری تقویت می کند.

پرونده بایننس/CZ در میان کارشناسان حقوقی و تجاری جنجال برانگیخته است. به گفته امید ملکان ، نویسنده و استاد کمکی در دانشکده بازرگانی کلمبیا، رویکرد وزارت دادگستری به مبادله به طور قابل توجهی با آنچه در امور مالی سنتی دیده می شود متفاوت است.

«اگر [بانک‌ها] به استاندارد بایننس محبوس می‌شدند، صدها مدیر عامل در زندان و پول کمتری برای بازخرید سهامداران (یا لابی‌گری) خواهند بود. اما بانکداران آنقدر باهوش بودند که هرگز بازی را زیر سوال نبردند.»

در 21 نوامبر، ژائو به توافقی 4.3 میلیارد دلاری با دولت ایالات متحده دست یافت که ادعا می‌شد به افرادی که در فعالیت‌های غیرقانونی مشغول بودند برای انتقال وجوه از طریق صرافی اجازه داده است. او به عنوان بخشی از تسویه حساب از سمت مدیرعاملی کنار رفت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا