ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال هلیوم (HNT) چیست؟ شبکه بلاک چین اینترنت اشیا

بلاک چین امکان تمرکززدایی از چندین چیز را فراهم کرده است ، و یکی از مواردی که بسیار جالب است غیر متمرکز کردن شبکه های بی سیم است.

این شبکه هلیوم (Helium) نامیده می شود ، به سرعت در حال رشد است و می تواند راهی برای استخراج ارز رمزنگاری شده بدون اجرای یک سرور گران قیمت و قدرتمند باشد. همچنین مقیاس پذیر و مقرون به صرفه است ، و اتصال بی سیم را به میلیون ها دستگاه ، سنسور ، MCU و چیپست تنها برای یک سکه در سال به ارمغان می آورد.

اگر همه اینها برای شما جذاب به نظر می رسد ، با ما همراه شوید تا ببینیم چه چیزی زیر شبکه هلیوم قرار دارد.

☜ هم چنین این مطلب را مشاهده بفرمایید ☑ آینده ارز دیجیتال هلیوم

معرفی ارز دیجیتال هلیوم (Helium)

ارز دیجیتال هلیوم «Helium» یک شبکه بی سیم طولانی برد است که هم توزیع شده و هم جهانی است و برای دستگاه های اینترنت اشیا که LoRaWAN فعال هستند ، پوشش می دهد. این شبکه شامل Hotspots است که پوشش شبکه عمومی را ارائه می دهد و در عوض با ارز دیجیتال هلیوم – HNT جبران می شود. این شبکه همچنین با بلاک چین هلیوم ادغام شده است تا انگیزه ای برای اجرای Hotspots ایجاد کند.

LoRaWAN در هلیوم. تصویر از طریق Helium Docs

پس از کمتر از 2 سال فعالیت ، شبکه هلیوم و بلاک چین دارای بیش از 25000 نقطه داغ جهانی است که آن را بزرگترین شبکه LoRaWAN در جهان می کند.

LoRaWAN چیست؟

LoRaWAN یک پروتکل شبکه ای نقطه به نقطه است که از طرح مدولاسیون LoRa Semtech استفاده می کند. این فقط در مورد امواج رادیویی نیست. این در مورد نحوه ارتباط امواج رادیویی با دروازه های LoRaWAN برای انجام کارهایی مانند رمزگذاری و شناسایی است. همچنین شامل یک جزء ابری است که چندین دروازه به آن متصل می شوند.

بلاک چین هلیوم

بلاک چین هلیوم از یک الگوریتم اجماع جدید با عنوان اثبات یا پوشش (PoC) استفاده می کند. شبکه اصلی بلاک چین در 29 ژوئیه 2019 راه اندازی شد و از آن زمان به بعد ، بخصوص در آمریکای شمالی و اروپای غربی ، رشد قابل توجهی داشته است. بلاک چین Helium پشت بزرگترین شبکه LoRaWAN در جهان است و مشوق های Hotspot را در قالب پرداخت HNT ارائه می دهد.

اثبات پوشش

اثبات پوشش الگوریتم جدیدی است که برای ارز دیجیتال هلیوم ایجاد شده است. این تأیید می کند که Hotspots در شبکه از نظر فیزیکی در جایی قرار دارد که آنها ادعا می کنند ، و آنها صادقانه نمایانگر پوشش بی سیم هستند که توسط Hotspot برای موقعیت آن ایجاد شده است.

اثبات معامله پوشش در عمل. تصویر از طریق Helium Explorer

چرا اثبات پوشش؟

موفقیت شبکه ارز دیجیتال هلیوم به این بستگی دارد که بتواند پوشش شبکه بی سیم قابل اطمینان را برای دستگاه های متصل با استفاده از شبکه ارائه دهد. این نیاز به یک الگوریتم کار دارد که به طور خاص برای برآوردن آن مورد استفاده ایجاد شده است. با اثبات پوشش ، شبکه هلیوم و بلاک چین می توانند از ویژگی های منحصر به فرد ارائه شده توسط فرکانس رادیویی برای تولید اثبات هایی که برای شبکه و کسانی که از شبکه استفاده می کنند ، معنی دار استفاده کنند. به طور خاص ، اثبات پوشش متکی بر این سه ویژگی است:

 • RF انتشار فیزیکی محدودی دارد و بنابراین فاصله دارد.
 • قدرت یک سیگنال RF دریافتی با عکس مربع فاصله از فرستنده متناسب است.
 • RF با سرعت نور بدون تأخیر حرکت می کند.

از طریق این ویژگی ها ، بلاک چین همیشه از مکانیسم چالش PoC برای بازجویی از نقاط مهم در مورد مکان و پوشش آنها استفاده می کند. این به شبکه هلیوم اجازه می دهد تا دائماً از داده های تولید شده برای تأیید قطعی پوشش بی سیم دقیق که توسط Hotspots شبکه ارائه می شود ، استفاده کند.

اثبات چالش های پوشش

چالش PoC واحد کار مجزایی است که توسط الگوریتم اثبات پوشش مورد استفاده قرار می گیرد. در کمتر از دو سال از راه اندازی شبکه ارز دیجیتال هلیوم ، ده ها میلیون چالش وجود دارد که توسط بلاک چین هلیوم صادر و پردازش شده است. با صدور و پردازش هر چالش جدید ، بلاک چین هلیوم اطلاعات بیشتری در مورد کیفیت شبکه دریافت و ثبت می کند.

اثبات هلیوم پوشش چلنجر. تصویر از طریق توییتر .

چالش های PoC همه شامل سه نقش مجزا در شبکه است:

 1. Challenger – Hotspot که POC Challenge را ساخته و صادر می کند. تقریباً در هر 240 بلوک یک بار چالش های Hotspots ایجاد می شود.
 2. فرستنده – این Hotspot همچنین “Challengee” نامیده می شود ، هدف چالش POC است و مسئول انتقال (یا “روشن شدن”) بسته های چالشی است که به طور بالقوه توسط دیگر نقاط حساس جغرافیایی قابل مشاهده است.
 3. شاهد – نقاط داغی که از نظر جغرافیایی نزدیک به فرستنده هستند و وجود بسته چالش را پس از ارسال گزارش می دهند.

اهداف طراحی پروتکل اجماع

طراحی پروتکل اجماع مورد استفاده توسط ارز دیجیتال هلیوم بر اساس اصول زیر بود:

بدون اجازه – تا زمانی که یک Hotspot مطابق قوانین اجماع هلیوم و مشخصات شبکه کار می کند ، باید بتواند آزادانه در شبکه هلیوم شرکت کند.

واقعاً غیر متمرکز بر اساس طراحی – هیچ انگیزه ای برای استفاده از عواملی مانند هزینه های ارزان انرژی یا استقرار سخت افزار اضافی در همان مکان ارائه نمی شود.

خطای بیزانس تحمل می کند – پروتکل باید در برابر شکست های بیزانس تحمل داشته باشد به طوری که تا زمانی که آستانه شرکت کنندگان صادقانه عمل می کنند هنوز بتوان به اجماع رسید. برای این منظور ، هلیوم از نوع BFT معروف به HoneyBadgerBFT استفاده می کند که در زیر توضیح داده شده است.

ایجاد گروه اجماع در مورد Helium تصویر از طریق توییتر

بر اساس کار مفید – دستیابی به اجماع شبکه باید مفید و قابل استفاده مجدد برای شبکه باشد. در سیستم های مبتنی بر توافق ناکاموتو مانند بلاک چین بیت کوین ، کارهایی که برای دستیابی به اجماع انجام می شود فقط برای یک بلوک خاص معتبر است. در مقایسه ، سیستم اجماع ارز دیجیتال Helium کارهایی را انجام می دهد که برای شبکه مفید و قابل استفاده مجدد است و فراتر از ایمن سازی بلاک چین است.

نرخ بالای تراکنش های تأیید شده – پروتکل باید به تعداد زیادی تراکنش در ثانیه برسد و هنگامی که تراکنش توسط بلاک چین مشاهده شد ، باید تصور شود که تایید شده است. کاربرانی که داده های دستگاه را از طریق شبکه هلیوم ارسال می کنند ، نمی توانند زمان های طولانی حل و فصل بلوک را که معمولاً در سایر بلاک چین ها وجود دارد تحمل کنند.

معاملات مقاوم در برابر سانسور- نقاط داغ نباید بتوانند معاملات را برای گنجاندن در یک بلوک سانسور یا در غیر این صورت انتخاب یا لغو انتخاب کنند.

HoneyBadger BFT

همانطور که در بالا ذکر شد ، اجماع در ارز دیجیتال هلیوم مبتنی بر نوعی از پروتکل HoneyBadger BFT است که در ابتدا توسط تحقیقات انجام شده توسط اندرو میلر و تیم دانشگاه ایلینوی ، Urbana-Champaign طراحی و ایجاد شده است.

پروتکل HoneyBadger BFT. تصویر از طریق رسانه

HoneyBadger BFT به عنوان یک پروتکل پخش اتمی ناهمزمان ایجاد شد که مجموعه ای از گره های شناخته شده را قادر می سازد تا در مورد مجموعه ای از پیوندهای غیرقابل اعتماد به اجماع برسند. ارز دیجیتال هلیوم اجماع را به گونه ای اجرا کرده است که گروه اجماعی نقاط انتخاب شده معاملات رمزگذاری شده را دریافت می کند و سپس برای دستیابی به توافق در مورد نحوه سفارش این معاملات تلاش می کند. سپس تراکنش ها را به یک بلاک جدید اضافه کرده و آن بلاک را به بلاک چین اضافه می کنند.

طرحی که به HoneyBadger BFT اجازه می دهد به درستی کار کند ، رمزگذاری آستانه نامیده می شود. با این کار همه معاملات با یک کلید عمومی مشترک رمزگذاری می شوند. معاملات فقط زمانی رمزگشایی می شوند که کل گروه اجماعی منتخب با هم برای رمزگشایی آنها کار کنند. با استفاده از این طرح هلیوم می تواند به معاملات مقاوم در برابر سانسور دست یابد.

ارز دیجیتال هلیوم و نحوه کسب توکن HNT

در حالی که ایده نوع دوستانه صرف کمک به شبکه با اجرای Hotspot ایده ای خوشایند است ، این واقعیت که ارز دیجیتال Helium خود را برای ارائه توکن های HNT به عنوان انگیزه آماده کرده است ، به ما می گوید که اکثر مردم به سادگی از طریق اراده خوب به شبکه کمک نخواهند کرد. قلب آنها با این حال وجود پاداش های تشویقی به این معنی است که می توان با اجرای یک نقطه هلیوم ، توکن HNT را به دست آورد.

ارز دیجیتال هلیوم پاداش هایی را به نقاط داغ توزیع می کند که در پایان هر دوره ای آنها را به دست آورده است. در هلیوم هر دوره 30 بلوک است و شبکه 60 ثانیه را برای ایجاد هر بلوک هدف گذاری می کند. بنابراین ، کل زمان نظری برای یک دوره 30 دقیقه است. شما می توانید آمار تولید بلوک واقعی را در Helium Block Explorer مشاهده کنید.

جزئیات بلوک را از بلوک کاوشگر دریافت کنید. تصویر از طریق Helium Block Explorer

تا آوریل 2021 65 درصد از پاداش های استخراج به عنوان انگیزه به Hotspots توزیع می شود ، و 35 درصد باقی مانده به Helium Inc. و برخی دیگر از سرمایه گذاران اولیه تقسیم می شود. هات اسپات ها می توانند برای همه فعالیت های زیر پاداش دریافت کنند:

 • ارائه مدرک معتبر از چالش های پوشش (به عنوان “چالش”)
 • مشارکت موفق در اثبات پوشش به عنوان یک هدف (به عنوان “چالش برانگیز”)
 • شاهد اثبات چالش پوشش
 • انتقال داده های دستگاه از طریق شبکه
 • خدمت به عنوان عضو گروه اجماع

توزیع 65 درصد پاداش برای Hotspots به شرح زیر است:

چالشگران: 0.95

نقاط مورد نظر توسط شبکه انتخاب می شوند تا چالش ها ، پیام های رمزگذاری شده از طریق اینترنت را به گروه هدف از نقاط مهم ارسال کنند. چالش ها توسط Proof-of-Coverage برای تأیید پوشش بی سیم استفاده می شود. نقاط حساس می توانند از هر مکانی ، نه فقط از نقاط محلی ، چالش هایی را ایجاد کنند.

اثبات پوشش: 5.31

Hotspots برای مشارکت در اثبات پوشش و تأیید پوشش بی سیم همتایان خود ، سهم HNT دریافت می کند. مبلغی که هر Hotspot به دست می آورد بستگی به این دارد که هر چند وقت یکبار مستقیماً در فعالیت Proof-of-Coverrage شرکت می کند.

شهادت دهندگان: 21.24

نقاط حساس که فعالیت های اثبات پوشش (چراغهای روشن) نقاط دیگر را رصد و گزارش می کنند ، بسته به میزان فعالیتی که مشاهده کرده اند و مقیاس بندی پاداش Challengee ، بخشی از HNT را دریافت می کنند.

انتقال داده های شبکه: 32.5

HNT به نقاطی که داده ها را از دستگاه های موجود در شبکه منتقل می کنند ، توزیع می شود. مقدار HNT متناسب با میزان داده ای که یک نقطه انتقال داده منتقل می شود.

پشتیبانی از انتقال داده ها پاداش های خوبی را به همراه دارد. تصویر از طریق توییتر

گروه اجماع: 6

هات اسپات ها به طور تصادفی در گروه Consensus انتخاب می شوند تا وظایفی از جمله اعتبار تراکنش ها و انتشار بلاک های جدید در بلاک چین را انجام دهند. اعضای گروه بخشی از 6 درصد توزیع شده به گروه اجماع را دریافت می کنند.

هات اسپات ارز دیجیتال هلیوم (Helium)

ارز دیجیتال هلیوم هات اسپات یک دستگاه فیزیکی است که برای استخراج و پخش در شبکه هلیوم استفاده می شود. هرکسی که مایل است با اجرای Hotspot در شبکه مشارکت کند ، باید یکی را از سازنده شخص ثالث خریداری کند.

در حال حاضر 5 مدل مختلف Hotspot در فروشگاه وب سایت Helium ذکر شده است و قیمت آنها از 410 تا 577 دلار است. این Hotspot ها به دو صورت داخلی و خارجی در دسترس هستند و از آوریل 2021 آنقدر محبوب هستند که تولید کنندگان نتوانسته اند تقاضا را برآورده کنند. اکثر آنها در این زمان سفارش قبلی دارند و تا تابستان حمل نمی شوند.

هلیوم ماینر خود را انتخاب کنید. تصویر از طریق Helium.com

ست آپ

راه اندازی دستگاههای هلیوم هات آسان است ، تفاوت چندانی با بسیاری از دستگاه های دیگر اینترنت اشیا ندارد. فراتر از تنظیمات اولیه اولیه ، همچنین به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به بهترین محدوده ممکن ، Hotspot باید نزدیک پنجره نصب شود و مطمئناً در پشت دیوارها یا محوطه های فلزی قرار نگیرد. حتی بهتر است اگر بتوانید برای افزایش برد Hotspot یک آنتن اضافه کنید.

درآمد شما بر اساس تعداد نقاط مهم منطقه شما متفاوت خواهد بود. من شاهد درآمد Hotspots به اندازه 0.25 HNT در روز و دیگران 50 یا بیشتر HNT در روز دریافت می کنم.

هنگامی که Hotspot را نصب و راه اندازی کردید ، کارهای دیگری انجام نمی شود. برای مشاهده عملکرد و درآمد خود می توانید وارد شوید ، اما این واقعا در مورد آن است.

پاداش در تمرین

کسب درآمد از ارز دیجیتال هلیوم برای اکثر مردم به این سادگی نیست که یک Hotspot بخرید ، راه اندازی کنید و جریان پول را مشاهده کنید. شما باید در محدوده Hotspot های دیگر باشید ، اما نه خیلی زیاد. تعداد بسیار کم یا تعداد زیادی از نقاط دسترسی نزدیک ، درآمد حاصل از نقطه اتصال شما را کاهش می دهد. در حال حاضر بهترین مکانها مناطق شهری در ایالات متحده و اروپای غربی هستند. برد هر هات اسپات حدود 10 مایل است ، اگرچه می توان با قرار دادن هات اسپات در ارتفاع بالاتر ، یا با نصب آنتن آن را افزایش داد.

البته ممکن است بد نباشد که اولین کسی باشید که در منطقه خود یک Hotspot را دریافت کرده اید. با افزایش پوشش ، درآمد شما نیز بهبود می یابد. به عنوان مثال ، برخی از کاربران گزارش کرده اند که در مدت زمان کوتاهی درآمد قابل توجهی افزایش یافته است زیرا نقاط بیشتری به همان منطقه ای که نقطه دسترسی خود را دارند اضافه می شوند. همانطور که در بسیاری از موارد در حوزه ارزهای رمزنگاری شده ، کسانی که زودتر استفاده می کنند کسانی هستند که بیشترین سود را خواهند برد.

هات اسپات هلیم – ایالات متحده در مقابل اتحادیه اروپا

تا 8 آوریل 2021 ، 25957 نقطه فعال فعال در شبکه وجود دارد. کسانی که در مراکز شهری اصلی در ایالات متحده و اروپای غربی زندگی می کنند ، در حال حاضر شانس خوبی برای به دست آوردن مقدار مناسب HNT دارند و پوشش در حال حاضر در حومه شهرها در برخی مناطق در حال گسترش است. در زیر یک صفحه نمایش از پوشش فعلی هلیوم در ایالات متحده و سراسر اروپا است.

پوشش در ایالات متحده و اتحادیه اروپا در آوریل 2021

شما همچنین پوشش رو به رشدی در چین و چند نقطه مهم دیگر در ژاپن و سایر نقاط آسیا خواهید یافت. تعداد نقاط پرسرعت در سراسر آمریکای شمالی و اروپا به سرعت افزایش یافت ، بنابراین جالب است که در 6 ماه دیگر این نقشه را مجدداً مشاهده کرده و در آسیا نیز شاهد رشد آن باشیم.

پوشش هلیوم در آسیا آوریل 2021

به حداکثر رساندن درآمد HNT

به حداکثر رساندن درآمد HNT ساده ترین راه برای افزایش درآمد ، حرکت واضح افزودن نقاط بیشتر است. با این حال ، این لزوماً به نفع شما در بلند مدت نیست ، زیرا در سطح خاصی از پوشش ، پاداش های هر نقطه شروع به کاهش می کند.

در حالت ایده آل شما باید Hotspot هلیوم خود را زود راه اندازی کنید و همچنین باید در مکانی باشد که تعداد Hotspots در حال افزایش است. در حال حاضر این امر ساحل شرقی ایالات متحده را به بهترین مکان برای هات اسپات تبدیل کرده است ، اما مناطق دیگر به سرعت در حال پیشرفت هستند و پوشش در اروپا و انگلستان در حال حاضر بسیار بهتر از شش ماه پیش است.

ارز دیجیتال هلیوم توصیه های دیگری دارد ، از جمله:

 • استقرار حسگرها به عنوان 30 درصد از کل HNT به Hotspots می رود که داده های واقعی سنسور را هدایت می کند (مانند ردیاب هایی که هلیوم می فروشد)
 • اطمینان از اینکه شما تنها نقطه مهم در منطقه خود نیستید ، روشی است که به احتمال زیاد درآمد شما را افزایش می دهد. اگر در منطقه ای با سه نقطه یا بیشتر قرار دارید به احتمال زیاد به عنوان یک PoC Challengee شرکت خواهید کرد و شاهد چالش های PoC بیشتری خواهید بود که در اطراف شما اتفاق می افتد. این دو بالاترین توزیع HNT برای اثبات پوشش در هر دوره هستند ، بنابراین بهینه سازی در اطراف آنها تأثیر بالایی دارد.
 • ارتقاء به یک آنتن بزرگتر در مواردی که شما Hotspot های دیگر را در نزدیکی خود دارید اما در چالش هایی که مشارکت می کنید شکست می خورد یا شاهد چالش هایی نیستید که آنها در آن مشارکت می کنند.
 • بازکردن پورت های شبکه اینترنتی به تحویل رسیدهای PoC Challengee و Witness به ChaC Challenger کمک می کند.

تیم ارز دیجیتال هلیوم

ارز دیجیتال هلیوم در سال 2013 توسط شاون فنینگ ، امیر حلیم و شان کری تاسیس شد و ماموریت ساخت سهولت ساخت دستگاه های متصل را بر عهده داشت. از این سه تنها امیر در هلیوم باقی مانده است و در سمت مدیرعامل مشغول به کار است. امیر پیش از این به عنوان مدیر ارشد راه اندازی بازی های ویدیویی Diversion کار می کرد. او همچنین یکی از تیم های اصلی برنامه نویسی پشت Battlefield 1942 از DICE بود.

موسس و مدیر عامل امیر حلیم. تصویر از طریق Helium.com

CTO در ارز دیجیتال هلیوم مارک نیمدام است ، یک متخصص فناوری با بیش از 25 سال سابقه. قبل از پیوستن به هلیوم در سال 2015 ، او به عنوان مهندس ارشد برای یاهو مشغول به کار بود ، و پیش از آن تعدادی نقش با رهبران فناوری مانند کوالکام داشت.

و سپس COO هلیوم فرانک مونگ وجود دارد . فرانک مسئول توسعه تجارت ، فروش و بازاریابی ارز دیجیتال هلیوم است. قبل از آمدن به هلیوم مونگ 20 سال را در زمینه امنیت سایبری از جمله CMO در Hortonworks ، SVP بازاریابی در شبکه های Palo Alto و VP/GM امنیت در HP گذراند.

Shawn Fanning ، یکی از بنیانگذاران ، همچنان به عنوان یکی از مشاوران Helium باقی می ماند. Fanning یک برنامه نویس کامپیوتر ، کارآفرین و سرمایه گذار فرشته آمریکایی است. او اولین پلتفرم محبوب P2P اشتراک فایل Napster را در سال 1999 و Rupture ساخت. شاون همچنین یکی از بنیانگذاران Path and Airtime است.

توکن ارز دیجیتال هلیوم (HNT)

ارز رمزنگاری شده بومی بلاک چین ارز دیجیتال هلیوم توکن یا HNT است. هیچ پیش معدن HNT وجود نداشت و اولین نشانه با بلوک ژنسیس در 29 ژوئیه 2019 تولید شد.

معرفی HNT Token. تصویر از طریق TheCryptoseed.com

HNT Token به گونه ای طراحی شده است که به نیازهای دو طرف اصلی در اکوسیستم بلاک چین ارز دیجیتال هلیوم پاسخ دهد:

 • میزبان Hotspot و اپراتورهای شبکه. میزبان ضمن استقرار و حفظ پوشش شبکه ، HNT را استخراج می کند.
 • شرکتها و توسعه دهندگان از شبکه هلیوم برای اتصال دستگاهها و ایجاد برنامه های اینترنت اشیا استفاده می کنند. اعتبار داده ها ، که یک توکن ابزار دلار است که از HNT در یک معامله سوزش گرفته شده است ، برای پرداخت هزینه تراکنش برای انتقال داده های بی سیم در شبکه (علاوه بر مواردی مانند افزودن نقاط مهم و ارسال) استفاده می شود.

توکنومیک HNT

بلاک چین ارز دیجیتال هلیوم از سه اصل توکنومیک جداگانه استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که عرضه HNT برای نیازهای شبکه کافی است ، اما برای حمایت از افزایش قیمت نیز کمیاب است. سه اصل عبارتند از حداکثر عرضه ، سوختن و نعناع و انتشار خالص. بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از موارد زیر بیندازیم.

حداکثر تامین

فقط 223،000،000 HNT استخراج خواهد شد. از زمان پیدایش ، شبکه ماهانه 5 میلیون HNT را به عنوان هدف معدن هدف قرار داده است. با این حال ، بلاکچین هلیوم از برنامه نصف دو ساله استفاده می کند ، بنابراین از 1 اوت 2021 ، این هدف ماهانه به 2.5 میلیون HNT در ماه کاهش می یابد. طبق برنامه نصف شدن تمام HNT طی 50 سال پس از شروع برنامه نصف شدن در 1 اوت 2020 استخراج می شود.

اعتبار داده ها و اقتصاد رایت

اعتبار داده ها یک توکن ابزار دلار است که برای پرداخت تمام هزینه های تراکنش در شبکه ارز دیجیتال هلیوم استفاده می شود. آنها از معامله رایت ایجاد می شوند که در آن HNT برای ایجاد اعتبار داده ها سوزانده می شود. یکی از ویژگی های اعتبار داده این است که همیشه 0.00001 دلار هزینه دارد ، یعنی 1 دلار 100000 اعتبار داده خریداری می کند. البته ارزش HNT در نوسان است ، بنابراین مقدار HNT مورد نیاز برای 1 دلار نوسان می کند.

رابطه بین HNT و اعتبار داده ها بر اساس طرحی به نام تعادل سوختن و نعناع است. در نظر گرفته شده است که به HNT اجازه دهد به تغییرات استفاده از شبکه پاسخ دهد تا در نهایت تعادل پیدا شود و مقدار HNT ثابت بماند.

این اصل به شدت از استفاده آن توسط Factom گرفته شده است ، اگرچه این تنها بلاک چین دیگری نیست که از سوختن استفاده می کند. مقدار اعتبار داده تولید شده توسط سوزاندن HNT بر اساس قیمت USD HNT که توسط HNT Oracles گزارش شده است ، بالا و پایین می رود.

پایین نگه داشتن نرخ تورم برای HNT. تصویر از طریق توییتر

انتشارات خالص در شبکه ارز دیجیتال هلیوم

انتشارات خالص نسبتاً جدید در شبکه هلیوم است ، زیرا با HIP 20 در 18 نوامبر 2020 معرفی شده است. این مشکل را نشان می دهد که چگونه این شبکه می تواند از تمام شدن HNT جلوگیری کند در صورتی که محدودیت آن 223 میلیون توکن باشد و به طور مداوم برای ضرب اعتبار داده ها سوزانده می شود.

به همین دلیل انتشار خالص مورد نیاز بود. این پروتکل HNT کافی برای پاداش دائمی Hotspots و اعضای گروه اجماع می دهد.

در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد انتشارات خالص برای جلوگیری از کاهش منابع HNT توسط اقتصاد سوخته و نعناع ارائه شده است:

 • با استفاده از Net Emissions ، بلاک چین تعداد HNT را برای اعتبارات داده در یک دوره معین سوزانده و آنها را به تعداد HNT اضافه می کند تا در آن دوره ضرب شود. به عنوان مثال ، اگر 10 HNT برای اعتبارات داده در یک دوره سوزانده شود ، سیستم 10 HNT بیشتر از آنچه در آن دوره انتظار می رفت ضرب می کرد.
 • از آنجا که HNT تولید شده از طریق انتشارات خالص به مجموع برجسته اضافه نمی کند ، حداکثر عرضه را نقض نمی کند.
 • با این حال ، انتشارات خالص با اثر تورمی مطلوب Burn and Mint خنثی می شود. اگر سیستم تمام HNT هایی را که برای ایجاد اعتبار داده سوخته اند جایگزین کند ، در نتیجه کاهش عرضه ایجاد نمی شود.
 • به همین دلیل ، هنگام اجرا ، محدودیتی برای تعداد HNT وجود دارد که می تواند از طریق انتشار خالص در هر دوره ایجاد شود. هنگامی که HNT برای DC ها سوزانده می شود از این حد بیشتر می شود ، عرضه کاهش می یابد.

نتیجه گیری

در حالی که ارز دیجیتال هلیوم «Helium» شروع آهسته ای داشت ، به سرعت رشد کرد و از چیزی مانند 7k Hotspots در آگوست 2020 به بیش از 25K در آوریل 2021 رسید. با این وجود هنوز رشد زیادی باید انجام شود زیرا شبکه در حال حاضر فقط در منطقه به خوبی نمایان شده است مراکز شهری اصلی ایالات متحده و به میزان کمتر اروپای غربی. و در آسیا پتانسیل رشد عظیمی وجود دارد زیرا اخیراً نقاط داغ در چین ظاهر شده اند. در حال حاضر عملاً هیچ نمایندگی در هند ، جنوب شرقی آسیا یا استرالیا وجود ندارد.

چیزی که می توان گفت این است که این فناوری همانطور که در نظر گرفته شده عمل می کند. کاملاً انتظار می رود که رشد همچنان ادامه داشته باشد و Hotspots همچنان سودآور و ارزشمند در آینده خواهد بود. این حتی در صورتی صادق است که توکن HNT سود خود را از سال 2021 پاک کند و دوباره به سطح 1 تا 2 دلار کاهش یابد.

در حالی که سرمایه گذاری تقریباً 400 دلاری از دسترس بسیاری خارج است ، اما برای رسیدن به رشد مداوم از شبکه ارز دیجیتال هلیوم ، به ویژه اگر ارزش HNT همچنان بالا باشد ، به اندازه کافی در دسترس نیست.

یک علامت سوال برای دارندگان Hotspot این است که چگونه نصف شدن بر آنها تأثیر می گذارد. در حالی که آنها نیمی از درآمد خود را از دست می دهند ، همچنین ممکن است نصف شدن ارزش HNT به اندازه کافی برای جبران آن از دست دادن درآمد توکن ایجاد کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا