ارز دیجیتال و کریپتودسته‌بندی نشده

ارز دیجیتال فلو چیست؟ بلاک چین دارایی نسل بعدی با ارز Flow

ارز دیجیتال فلو (Flow) یک بلاک چین است که توسط Dapper Labs ساخته شده است، همان تیمی که در سال 2017 CryptoKitties معروف را ایجاد کرد. پس از 2 سال وقفه که در آن مسیر بعدی استعدادهای خود را بررسی کردند، با بلاک چین Flow آمدند.

این یک بلاک چین سریع و مناسب برای توسعه‌دهندگان است که برای پایه و اساس نسل بعدی dApps، بازی‌ها، دارایی‌های دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض طراحی شده است. این مشکل مقیاس‌پذیری را بدون شاردینگ حل می‌کند و از معماری منحصربه‌فردی استفاده می‌کند که به آن امکان می‌دهد پیشرفت‌های عظیمی در سرعت و توان ارائه دهد. و در عین حال، محیطی مناسب برای توسعه دهندگان را نیز حفظ می کند که با ACID (اتمی، سازگاری، جداسازی، دوام) نیز سازگار است.

با بلاک چین فلو، توسعه‌دهندگان می‌توانند کسب‌وکارها و اپلیکیشن‌های جدید، منحصربه‌فرد و عظیم با قابلیت رمزنگاری را بسازند. برنامه‌های ارز دیجیتال فلو (Flow) همچنین به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تا کنترل روی داده‌های خود را حفظ کند، که به آنها امکان می‌دهد توکن‌های غیرقابل تعویض ایجاد کنند که می‌توانند در بازارهای آزاد در سراسر جهان معامله شوند. همچنین به ایجاد اقتصادهای باز کاملاً جدید که متعلق به کاربر هستند اجازه می دهد. این بدان معنی است که ارزش در سیستم توسط کاربران نیز ایجاد می شود.

بررسی اجمالی ارز دیجیتال فلو (Flow)

ارز دیجیتال فلو Flow به گونه ای ایجاد شد که قراردادهای هوشمند آن را می توان تقریباً به همان روشی که بلوک های لگو به هم متصل می کنند مونتاژ کرد. با این بلوک‌های سازنده قراردادهای هوشمند، توسعه‌دهندگان می‌توانند dAppهایی ایجاد کنند که از نظر تئوری می‌توانند به میلیاردها نفر خدمت کنند، با مواردی که می‌توانند الزامات تجاری حیاتی را برای طرفداران ورزش برآورده کنند.

ارز دیجیتال فلو Flow با چهار ستون ایجاد شد که آن را به یک بلاک چین منحصربفرد تبدیل می کند:

 • معماری چند نقشی: ارز دیجیتال Flow به گونه‌ای طراحی شده است که برای میلیاردها کاربر بدون نیاز به اشتراک‌گذاری، و بدون کاهش تمرکززدایی مکانیسم اجماع آن، مقیاس شود.
 • برنامه نویسی منبع گرا: Flow از یک زبان برنامه نویسی جدید به نام Cadence برای نوشتن قراردادهای هوشمند خود استفاده می کند. Cadence ایجاد شده است تا برای توسعه دهندگان آسان تر و برای کاربران ایمن تر باشد.
 • ارگونومی توسعه‌دهنده: با قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و پشتیبانی از ورود داخلی به شبیه‌ساز جریان، شبکه Flow برای نتایج طراحی شده است.
 • ورود مصرف کننده: Flow برای مصرف کنندگان اصلی طراحی شده است، با رمپ های پرداختی که مسیر ایمن و کم اصطکاک را از فیات تا کریپتو کاتالیز می کند.

ارز دیجیتال فلو (Flow) چیست؟

ارز دیجیتال فلو یک بلاک چین است که اخیراً از همان توسعه دهندگانی است که CryptoKitties را به جهان آورده اند. این برای ایجاد برنامه های کاربردی مصرف کننده که دارای رمزنگاری فعال هستند ساخته شده است. این شامل بازی ها و دارایی های دیجیتالی است که در بازی ها استفاده می شود. از آنجایی که ارز دیجیتال Flow می‌داند که این بازی‌ها به طور بالقوه می‌توانند ده‌ها میلیون کاربر داشته باشند که روی ایجاد یک پلت‌فرم با توان بالا و سریع تمرکز کرده‌اند.

Flow برای نسل بعدی dApps، بازی ها و دارایی های دیجیتال ساخته شده است. تصویر از طریق DappRadar .

هنگام مقایسه ارز دیجیتال فلو با دیگر بلاک چین های لایه-ne، سه ویژگی متمایز وجود دارد:

 1. معماری جدید و چهار گره ای که امکان بهبود سرعت و توان عملیاتی را بدون شاردینگ، راه حل های لایه دو یا به خطر انداختن تمرکززدایی فراهم می کند.
 2. Cadence، یک زبان برنامه نویسی جدید که با قراردادهای هوشمند طراحی شده است.
 3. پرداخت‌ها، پاداش‌ها و مکانیسم‌های توزیع داخلی برای کمک به برنامه‌های کاربردی در Flow با جوامع خود درگیر شوند، کاربران جدید پیدا کنند و ارزش شبکه ایجاد کنند.

تفاوت فلو با دیگر بلاک چین ها

بلاک چین های سنتی به هر گره نیاز دارند تا کل وضعیت بلاک چین را ذخیره کند، که باعث کندی آن ها و منابع فشرده می شود. این گره ها همچنین مسئول پردازش هر تراکنش در زنجیره هستند.

ارز دیجیتال فلو با ایجاد یک معماری خط لوله که کارهایی را که معمولاً توسط یک گره انجام می شود و جدا کردن آنها از پنج نوع مختلف گره انجام می دهد، در این معماری بهبود یافته است.

این به طور قابل توجهی کارایی گره ها را بهبود می بخشد زیرا تلاش های اضافی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. برای اینکه این رویکرد کار کند، تیم Flow یک تکنیک رمزنگاری جدید و منحصر به فرد را توسعه داده است که آنها را Proofs Specialized Proofs of Confidential Knowledge (SPoCK) نامیده‌اند، که به معضل تأییدکننده می‌پردازد.

مدل خط لوله داده که Flow است. تصویر از طریق Flow Primer .

بلاک چین Flow همچنین در بسیاری از انتخاب های طراحی به منظور بهبود قابلیت استفاده از بلاک چین، نه تنها برای توسعه دهندگان، بلکه برای مصرف کنندگان نیز تجدید نظر می کند. این ویژگی‌های طراحی جدید شامل قراردادهای هوشمند قابل ارتقا، امنیت قابل خواندن توسط انسان و غیره است. سپس خود پروتکل توسط گونه‌ای از الگوریتم اجماع Proof-of-Stake HotStuff که در ابتدا توسط VMware Research توسعه داده شد، ایمن می‌شود.

نتیجه همه این تغییرات و بهبودها یک حالت واحد است که بین همه قراردادهای هوشمند مشترک است. این تضمین می کند که هر تراکنش پردازش شده توسط بلاک چین دارای ضمانت ACID کامل است. با در نظر گرفتن این رویکرد، ارز دیجیتال فلو این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم کرده است تا به راحتی و با خیال راحت از هر کد توسعه دهنده دیگری استفاده مجدد کنند.

این رویکرد به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا محصولات جدید را با سرعتی شتابان ایجاد کنند زیرا پایه کد همیشه در حال افزایش و بهبود است. این ویژگی به عنوان “ترکیب پذیری” شناخته می شود. این نرم افزار شبیه به نرم افزار منبع باز است که نوآوری های سریع تری را امکان پذیر می کند و در نهایت به مصرف کنندگان انتخاب های بیشتر و بهتری می دهد.

حل سه گانه مقیاس پذیری

سه‌گانه مقیاس‌پذیری، معاوضه‌هایی را که باید هنگام بهینه‌سازی هر راه‌حل بلاک‌چین انجام شود، مشخص می‌کند. به طور خاص به سه عنصر مربوط می شود. امنیت، مقیاس پذیری و عدم تمرکز. سه راه مقیاس پذیری می گوید که هیچ بلاک چینی نمی تواند هر سه این ویژگی را داشته باشد. بنابراین بیشتر بلاک چین ها بر امنیت و تمرکززدایی تمرکز کرده اند که به مقیاس پذیری آسیب می رساند.

سه راه مقیاس پذیری می گوید که شما فقط می توانید دو مورد از سه مورد را داشته باشید. تصویر از طریق فوربس .

اکنون بسیاری از بلاک چین ها به دنبال رفع این مشکل هستند. در مورد اشتراک گذاری اتریوم به عنوان راهی برای مقیاس افقی بلاک چین بدون به خطر انداختن امنیت یا عدم تمرکز مورد بررسی قرار گرفته است. ارز دیجیتال فلو رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است و از معماری چند گره ای خود برای ایجاد مقیاس پذیری عمودی استفاده می کند. می تواند این کار را انجام دهد زیرا معماری گره آن کار انجام شده را جدا می کند و به ارز دیجیتال فلو اجازه می دهد تا برای تمرکززدایی، مقیاس پذیری و امنیت در مراحل مختلف چرخه بلوک بهینه شود.

گره های اجماع و تأیید برای پاسخگو نگه داشتن شبکه طراحی شده اند. آنها پایه و اساس امنیت شبکه هستند. گره های Execution و Collection برای توان عملیاتی طراحی شده اند و ظرفیت و مقیاس بسیار زیادی را به شبکه اضافه می کنند. آنها اساس مقیاس پذیری هستند. وجود این 4 نوع مختلف گره، توزیع اپراتورهای گره و عدم تمرکز شبکه را تضمین می کند.

معماری گره اعتبار سنجی چند نقشی

معماری ایجاد شده توسط تیم Flow از خط لوله در طراحی CPU و از مفهوم خط مونتاژ در تولید الهام گرفته شده است. این پروتکل به گره‌های جداگانه اجازه می‌دهد به همان روشی که یک خط مونتاژ دارای مناطق تخصصی است، تخصص پیدا کنند. گره ها نیز بر اساس قابلیت های سخت افزاری و وضعیت اقتصادی خود تخصص دارند. این به شبکه اجازه می‌دهد تا بدون تقسیم‌بندی مقیاس‌بندی شود و در عین حال مشارکت غیرمتمرکز گسترده را تشویق می‌کند.

ارز دیجیتال فلو کاری را توزیع می کند که معمولاً همه به یک گره می روند. این امکان را برای گره های تخصصی فراهم می کند که می توانند وظایف فردی مانند تأیید صحت، اجماع و جمع آوری تراکنش ها را انجام دهند. این منجر به چهار نوع مختلف گره و وظایف مرتبط با آنها به شرح زیر می شود:

 • گره های مجموعه : گره های پهنای باند بهینه شده توسط پروتکل به چندین خوشه همکار تقسیم می شوند که به بهبود توان عملیاتی سیستم کمک می کنند.
 • گره‌های اجماع : بلوک‌ها را به شیوه‌ای شبیه به بلاک‌چین‌های اثبات سهام با ساختار سنتی، با استفاده از الگوریتم اجماع HotStuff برای ایجاد زنجیره‌ای از بلوک‌ها، تشکیل و پیشنهاد می‌کنند.
 • گره‌های اجرا : پرمصرف‌ترین گره‌ها در شبکه Flow هستند که مسئول اجرای تراکنش‌ها، حفظ وضعیت اجرا و پاسخ‌گویی به درخواست‌های dApps و کاربران هستند. Execution State یک ذخیره‌سازی داده‌های رمزنگاری شده برای همه حساب‌های کاربری و ایالات قرارداد هوشمند است.
 • گره های تایید : مسئول تایید صحت کار انجام شده توسط گره های اجرایی است.

این تفکیک کار بین گره ها به جای افقی (در میان تراکنش های مختلف، مانند شاردینگ) عمودی است (در مراحل مختلف اعتبارسنجی برای هر تراکنش).

چهار نوع گره اصلی که باعث کارکرد Flow می شود. تصویر از طریق Flow Primer.

به عبارت دیگر، هر گره اعتبار سنجی همچنان در اعتبارسنجی هر تراکنش شرکت می کند، اما آنها این کار را فقط در یکی از مراحل اعتبار سنجی انجام می دهند. بنابراین آنها می توانند در مرحله خاص تمرکز خود تخصص داشته باشند – و کارایی آن را تا حد زیادی افزایش دهند.

زبان برنامه نویسی Cadence

زبان برنامه نویسی Cadence یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که توسط تیم ارز دیجیتال فلو ایجاد شده و برای توسعه قراردادهای هوشمند در نظر گرفته شده است.

اهداف زبان به ترتیب اهمیت عبارتند از:

 • ایمنی و امنیت : ارائه یک سیستم قوی از نوع استاتیک، طراحی بر اساس قرارداد (پیش‌شرط‌ها و شرایط پس از آن)، و منابع (الهام‌گرفته از انواع خطی).
 • قابلیت حسابرسی : تمرکز بر خوانایی: با هزینه اندکی پرحرفی، تأیید آنچه را که کد انجام می دهد، آسان کنید و اهداف را صریح کنید.
 • سادگی : تمرکز بر بهره‌وری و قابلیت استفاده توسعه‌دهنده: نوشتن کد را آسان کنید، ابزار خوبی ارائه دهید.

زبان برنامه نویسی Cadence یکی از اولین زبان های برنامه نویسی است که بر اساس مفهوم منابع ساخته شده است. این مفهوم از منابع یک انتزاع برنامه نویسی است که در ابتدا از انواع خطی الهام گرفته شده است. استفاده از برنامه نویسی منبع گرا منجر به توسعه قراردادهای هوشمند ایمن می شود. این ضریب ایمنی از توانایی ردیابی دارایی های دیجیتال ایجاد شده و مالکیت آنها به طور مستقیم در کد ناشی می شود.

قراردادهای هوشمند قابل ارتقا در ارز دیجیتال فلو

یکی از وعده‌هایی که با قراردادهای هوشمند ارائه می‌شود این است که کاربران به جای اینکه نیاز به اعتماد به نویسندگان کد داشته باشند، می‌توانند به کد قرارداد هوشمند اعتماد کنند. این جنبه از استفاده از قرارداد هوشمند، باز کردن موارد استفاده است که تازه شروع به کشف و کشف کرده‌اند. در این برهه از زمان تاثیرگذارترین آنها مفاهیم ترکیب پذیری و خدمات باز است.

قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و قابل اعتماد کردن. تصویر از طریق Slideshare.net

اولین پلتفرم های قرارداد هوشمند به گونه ای طراحی شدند که پس از انتشار امکان تغییر آنها وجود نداشت. البته این ساده ترین و سرراست ترین روش برای دستیابی به هدف اعتماد کاربر است. اگر پس از انتشار کد، حتی توسط نویسنده قرارداد هوشمند قابل تغییر نباشد، نیازی به اعتماد به نویسنده نیست و می توان به طور ضمنی به کد اعتماد کرد.

مشکل این رویکرد این است که نرم افزار به ندرت در اولین تکرار کامل یا حتی صحیح است. نمونه های بیشماری از قراردادهای هوشمند وجود دارد که به طور ناقص ایجاد شده اند. برخی از اینها حتی توسط تیم‌های بسیار با استعداد ایجاد شده‌اند، اما مشکلات موجود در کد در نهایت منجر به از دست دادن هنگفت سرمایه شد.

به همین دلیل، تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان ابراز تمایل کرده‌اند که بتوانند قرارداد هوشمند را پس از استقرار اصلاح کنند. استدلال این است که اغلب یک قرارداد هوشمند نیاز به برخی جنبه های ثابت دارد.

چندین توسعه‌دهنده حتی زمان زیادی را صرف کرده‌اند و تلاش کرده‌اند تا مکانیزمی را در قراردادهای هوشمند خود ایجاد کنند که اجازه ارتقا یا انتقال قرارداد را می‌دهد. مشکل این است که با اجازه دادن به هر توسعه‌دهنده‌ای برای ایجاد مکانیسم ارتقای قرارداد هوشمند، پیچیدگی زیادی به اکوسیستم قراردادهای هوشمند اضافه می‌کنیم، در حالی که اعتماد قراردادهای هوشمند را به طور کلی سخت‌تر می‌کنیم.

ارز دیجیتال فلو (Flow) با اجازه دادن به قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی خود برای انتشار در یک “وضعیت بتا” تلاش می کند تا فراتر از این باشد. کاربران غافل نخواهند شد و به آنها هشدار داده می شود که کد ناتمام و در حالت بتا است.

به این ترتیب آنها می توانند انتخاب کنند که کد را همانطور که هست استفاده کنند یا قبل از اعتماد کردن به آن صبر کنند تا کد نهایی شود. پس از اینکه نویسندگان قرارداد هوشمند مطمئن شدند که کد آنها ایمن است، می توانند کنترل کد را آزاد کنند و قرارداد هوشمند را از آن زمان به بعد غیرقابل تغییر کنند.

آیا در صورت باز ماندن کد برای ارتقاء می توان به آن اعتماد کرد؟ تصویر از طریق Shutterstock

این راه حل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که کد خود را برای مدت کوتاهی پس از انتشار تغییر دهند تا مطمئن شوند که هیچ گونه نگرانی ایمنی ندارد، در حالی که کاربران را از وضعیت بتا کد مطلع می کند تا بدانند آیا قرارداد هوشمند واقعاً قابل اعتماد نیست یا خیر. ، یا هنوز در حالتی است که به طور بالقوه می توان آن را تغییر داد.

پذیرش کاربر پسندبا ارز دیجیتال فلو

ارز دیجیتال فلو قول داده است که می تواند پرداخت را در رمپ برای کاربرانی که برای استفاده اصلی طراحی شده اند ارائه دهد. همچنین به دنبال ارائه برنامه هایی است که در هنگام راه اندازی قابلیت استفاده واقعی داشته باشند. دو ویژگی که تضمین می‌کند کاربران dApp هرگز دسترسی به حساب‌ها یا دارایی‌های خود را از دست نمی‌دهند، امنیت قابل خواندن توسط انسان و حساب‌های کاربری هوشمند هستند.

امنیت قابل خواندن توسط انسان

dApps و نرم‌افزارهای کیف پول فعلی در شبکه‌های دیگر ارسال پیامی قابل خواندن توسط انسان را که به وضوح مشخص می‌کند هنگام مجاز شدن تراکنش چه مجوزهایی داده می‌شود، تقریبا غیرممکن می‌دانند.

ارز دیجیتال فلو متفاوت است زیرا تضمین های بسیار قوی در قالب تراکنش دارد. این ضمانت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند بدانند که چه تغییراتی می‌تواند و چه تغییراتی را نمی‌توان با یک تراکنش انجام داد. این بدان معناست که کاربران همیشه از مجوزهایی که در هنگام مجوز تراکنش در کیف پول خود می دهند مطلع می شوند.

نرم افزار کیف پول وظیفه نمایش این اطلاعات را به کاربر بر عهده خواهد داشت، اما طراحی ارز دیجیتال فلو این امکان را برای توسعه دهندگان کیف پول فراهم می کند تا فرآیند تأیید تراکنش را شفاف تر و شفاف تر در نظر بگیرند.

حساب های کاربری هوشمند

ارز دیجیتال فلو به گونه ای طراحی شده است که حداکثر انعطاف پذیری را فراهم کند، که به سازندگان این امکان را می دهد تا در تعدادی از پیشرفت ها در قابلیت استفاده مدل حساب اتریوم پیشگام شوند. این تغییرات اکنون بخشی از مدل حساب بومی ارز دیجیتال فلو است و در کیف پول قرارداد هوشمند Dapper گنجانده شده است.

کیف پول قرارداد هوشمند Dapper برای همه چیز Flow. تصویر از طریق فروشگاه کروم .
 • عملکرد قراردادی اختیاری، مدولار و هوشمند که در هر کیف پول ارز دیجیتال فلو تعبیه شده است.
 • این از فرآیندهای خودکار یا کنترل‌های پیچیده‌تر مجوز پشتیبانی می‌کند و به نوبه خود تجربه کاربری خوبی را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، dApps می تواند به راحتی اطمینان حاصل کند که مصرف کنندگان هرگز دارایی های خود – یا دسترسی به حساب های خود – را با جریان های بازیابی حساب امن از دست نمی دهند.
 • امنیت افزوده شده از طریق پشتیبانی اختیاری چند امضا، با قابلیت دور زدن کلیدهای قدیمی به طور منظم برای جلوگیری از نشت امنیتی.

تیم ارز دیجیتال فلو (Flow)

همانطور که قبلا ذکر شد، بلاک چین ارز دیجیتال فلو توسط آزمایشگاه های Dapper، که همان تیمی است که پلتفرم CryptoKitties را ایجاد کرده است، توسعه یافته است. در حال حاضر Dapper Labs توسط بنیانگذار و CTO دیتر شرلی و هم بنیانگذار و مدیر عامل آن رهام قارگوزلو هدایت می شود.

دیتر شرلی تخصص خود را در شکل دادن به اولین امواج فناوری های نوظهور توسعه داده است. او اخیراً CryptoKitties را تأسیس کرد و پیشنهاد ERC-721 را نوشت که توکن‌های غیرقابل تعویض را در اتریوم تعریف می‌کرد. قبل از CryptoKitties، دیتر معمار ارشد Axiom Zen بود.

رهام قره‌گزلو یکی از بنیان‌گذاران Dapper Labs and Flow است. او دارای مدرک لیسانس در اقتصاد و دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس دوگانه در رشته علوم زیستی از دانشگاه استنفورد است. قبل از Dapper Labs، رهام موسس و مدیر عامل Axiom Zen بود.

بنیانگذاران با استعداد Dapper Labs and Flow. تصویر از طریق Onflow.org

علاوه بر دو بنیانگذار، تیم ارز دیجیتال فلو Flow متشکل از 22 فرد با استعداد است که نه تنها به طراحی بلاک چین و نرم افزار می پردازند، بلکه شامل متخصصان بازاریابی و جامعه سازی نیز می شوند. این منجر به شکل‌گیری شراکت‌های زیادی در مدت کوتاهی شد که Flow وجود داشت، از جمله با NBA و UFC و همچنین Warner Music و Ubisoft.

موارد قابل استفاده از ارز دیجیتال فلو

ارز دیجیتال فلو (Flow) به عنوان یک پلت فرم قابل اعتماد ایجاد شده است و می تواند مزایا و ویژگی های کاملاً جدیدی را به کاربران ارائه دهد. تعدادی از موارد استفاده و تجربیات وجود دارد که می تواند توسط اکوسیستم Flow ارائه شود. این شامل:

 • هنرمندان یا گروه‌هایی که از توکن‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند تا به میلیون‌ها طرفدار راه‌های جدید بی‌سابقه‌ای برای نشان دادن علاقه‌شان بدهند.
 • بازی‌هایی که به بازیکنان برای افزودن ارزش پاداش می‌دهند و دارایی‌ها و هویت‌هایی را فعال می‌کنند که کاربران می‌توانند در محیط‌های باز بی‌نهایت استفاده کنند.
 • پلتفرم هایی برای طرفداران ورزش در سرتاسر جهان برای تجارت یادگاری های دیجیتال تایید شده، معتبر و با نسخه محدود در زمان واقعی.

به همین دلیل همکاری ارز دیجیتال فلو (Flow) با برخی از غول های ورزشی و سرگرمی جهان بسیار مهم بود. اینها شامل NBA و UFC و همچنین Warner Music Group و توسعه دهنده بازی Ubisoft است.

Flow قبلاً شرکای بسیار تأثیرگذاری را جذب کرده است.
تصویر از طریق Onflow.org

به لطف این همکاری‌های اولیه، ارز دیجیتال فلو (Flow) قبلاً شاهد توسعه و راه‌اندازی NBA Top Shot بوده است، پلتفرمی که ایجاد «لحظه‌ها» را امکان‌پذیر می‌سازد که نکات برجسته NBA هستند که به‌عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض منحصربه‌فرد منتشر می‌شوند که می‌توان آنها را جمع‌آوری، معامله کرد. خرید، و فروخت. تا مارس 2021 بیش از 2 میلیون فروش در Moments روی پلتفرم انجام شده است که در مجموع بیش از 300 میلیون دلار ارزش معامله داشته است.

پلتفرم‌های آینده شامل یکی برای UFC Moments مشابه NBA Top Shot و دیگری برای کلکسیون‌های Dr. Suess NFT است.

توکن FLOW

ارز دیجیتال فلو توکن بومی بلاک چین Flow است. به عنوان دارایی ذخیره مورد استفاده برای تمام فعالیت های شبکه ارز دیجیتال فلو عمل می کند. کاربردهای پیشنهادی و فعلی برای توکن عبارتند از:

 • توکن استیک برای تایید کنندگان برای انجام کار در شبکه و کسب پاداش لازم است.
 • نماد پاداش برای پذیرندگان اولیه شرکت کننده در شبکه.
 • نشانه کارمزد برای پرداخت تراکنش ها در شبکه.
 • رمز برای سپرده های ذخیره سازی حساب.
 • دارایی را برای توکن های ثانویه، مانند استیبل کوین، ذخیره کنید.
 • توکن برای مشارکت در مدیریت آینده و توسعه اکوسیستم استفاده می شود.

حاکمیت ارز دیجیتال فلو

از زمان راه‌اندازی، ارز دیجیتال فلو (Flow) یک حکومت غیررسمی خارج از زنجیره داشته است. تیم توسعه در این زمان به طور مستقل عمل می کند و وظیفه ایجاد برنامه های مفید برای جامعه غیرمتمرکز بزرگتر را دارد.

در این زمان هر کسی آزاد است تا پیشنهادات خود را برای بهبود یا تغییر ارز دیجیتال فلو ارسال کند و این پیشنهادات توسط تیم توسعه بررسی می‌شود. اگر تیم توسعه امتیاز را در پروپوزال ببیند، در مقابل اپراتورهای گره قرار می گیرد، که سپس تصمیم می گیرند که آیا پیشنهاد را بپذیرند یا نه.

انتظار می‌رفت که مکانیزم سیگنال‌دهی رای‌گیری زنجیره‌ای در اواخر سال 2020 آماده شود، اما از مارس 2021 ما همچنان منتظر این مکانیسم هستیم. و حتی پس از برقراری آن، آرا الزام آور نیستند، اما برای کمک به جامعه برای پیشبرد تلاش های توسعه ای عمومی خواهند بود.

NBA موفقیت اولیه ارز دیجیتال فلو (Flow)

هنگامی که ارز دیجیتال فلو در سپتامبر 2020، بلاک چین خود را وارد شبکه اصلی بتا کرد، با اولین شریک – NBA Top Shot، به صورت زنده پخش شد. چیزی که با چند هزار کاربر شروع شد، به سرعت به بیش از 100000 کاربر و تعداد شگفت انگیزی پشت فروش لحظه های پلتفرم رسید.

NBA Top Shot یک پلت فرم NFT عظیم برای طرفداران NBA است. تصویر از طریق NBAtopShot.com

NBA Top Shot این لحظات را می نویسد، که کلیپ های کوتاهی از برخی از بهترین لحظات NBA هستند. کاربران پلتفرم قادر به خرید، فروش، تجارت و جمع آوری این لحظات هستند. این خرید و فروش است که علاقه زیادی را به این پلتفرم و برداشت منحصر به فرد آن از توکن های غیر قابل تعویض برانگیخته است.

برخلاف بیت کوین که قابل مبادله است. لحظات NBA Top Shot NFT های کاملاً منحصر به فرد هستند. هر NFT فقط می تواند یک مالک داشته باشد و نمی توان آن را کپی کرد. به این ترتیب، NFT ها «برای ایجاد کمبود دیجیتال قابل تأیید» و مالکیت دیجیتال استفاده می شوند.

علاقه به این پلتفرم واقعاً در اوایل سال 2021 شروع شد. به عنوان مثال، خرید برجسته Ja Morant در 15 ژانویه به قیمت 35000 دلار (یک رکورد در آن زمان)، سر و صدای زیادی را در مورد این پلتفرم در توییتر و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی ایجاد کرد.

لحظه های لابرون جیمز منبع عالی برای فروش رکوردهای جدید بوده است. اول یک دانک برجسته جیمز بود که در 19 ژانویه به قیمت 47500 دلار فروخته شد. سپس فروش 71455 دلاری یک جیمز مومنت دیگر در 22 ژانویه رسید. در حال حاضر یک لبرون جیمز هنوز هم رکورد گران ترین لحظه را با نسخه کیهانی سری 1 دانک لبرون جیمز دارد. یک بازی در برابر پادشاهان در 15 نوامبر 2019 که به قیمت 208000 دلار فروخته شد.

همانطور که این قطعه در 19 مارس 2021 نوشته می شود، پلتفرم NBA Top Shot دارای بیش از 2.3 میلیون تراکنش تکمیل شده و فروش بیش از 370 میلیون دلار است. پلتفرم Cryptoslam.io تراکنش‌های NBA Top Shot را دنبال می‌کند و نشان می‌دهد که امروزه بیش از 4.3 میلیون دلار تراکنش انجام شده است. همچنین نشان می دهد که چهار نفر از کاربران این پلتفرم در 3 روز گذشته بیش از 100000 دلار هزینه کرده اند.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال فلو (Flow) برای ارائه یک بلاک چین سریعتر با توان عملیاتی بالاتر و ایمنی بهتر برای قراردادهای هوشمند خود از طریق عدم اشتراک گذاری طراحی شده است. تا کنون به نظر می رسد که تیم توسعه در انجام همه این وظایف موفق بوده است. معماری خط لوله استفاده شده توسط Flow ممکن است تنها Trilemma را حل کرده باشد.

این پروژه همچنین در افزودن شرکا بسیار موفق بوده است، و اولین پروژه ساخته شده بر روی ارز دیجیتال فلو – NBA Top Shots – بسیار محبوب شده است زیرا تقاضا برای NFT ها در اوایل سال 2021 مرحله رشد گسترده ای را پشت سر می گذارد. اضافه شدن های بعدی به اکوسیستم انجام خواهد شد. از UFC و از دکتر سوس آمده اند. علاوه بر این، پروژه‌های Ubisoft و Warner Music Group می‌توانند از نتایج شگفت‌انگیزی که قبلاً از عکس‌های برتر NBA دیده شده بود، پیشی بگیرند.

خود توکن ارز دیجیتال فلو یعنی FLOW به اندازه NBA Top Shots NFT سودآور بوده است، که نشان می دهد اگر تقاضا و تشنگی برای NFT ها همچنان رو به رشد باشد، این شبکه چقدر در آینده محبوب و سودآور خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید
عضویت