ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال آرویو Arweave چیست؟ ذخیره سازی غیر متمرکز دائمی

یکی از پروژه هایی که در آگاهی جامعه بلاک چین در حال رشد است ، Arweave (آرویو) است.

آرویو ذخیره سازی دائمی پرونده را هدف قرار داده است ، منطقه ای که حتی شرکت های محاسبات ابری قدیمی نمی توانند آن را فراهم کنند. بنابراین ، به جای رقابت با ارائه دهندگان قدیمی بر اساس هزینه و عملکرد ، Arweave به دنبال ایجاد خدماتی است که قبلاً در دسترس نبوده و یا حتی با استفاده از مشوق های اقتصادی-رمزنگاری غیرمجاز امکان پذیر نبوده است.

مدل جدیدی که توسط آرویو معرفی شده ، الگویی است که سرویس های محاسبات ابری قدیمی حتی قادر به ارائه آن نبوده اند – ذخیره سازی دائمی.

در این مدل کاربران یک هزینه پیش پرداخت می کنند و سپس می توانند داده های خود را برای همیشه ذخیره کنند. این یک بازار کاملاً جدید ایجاد می کند که احتمالاً میلیاردها دلار ارزش دارد. Arweave این کار را با استفاده از تئوری بازی رمزنگاری اقتصادی به منظور تشویق ماینرها به گونه ای انجام می دهد که بتوانند از دوام ، قابلیت اطمینان و در دسترس بودن داده های ذخیره شده اطمینان حاصل کنند.

فناوری Arweave

چهار فناوری اصلی وجود دارد که پشت پروتکل Arweave هستند و به آن کمک می کنند تا بلاکچین ذخیره سازی پایدار ، توان بالا و کم هزینه را ارائه دهد. این چهار فناوری عبارتند از:

  • موج دار
  • اثبات تصادفی موقت
  • آتش سوزی
  • سایه های بلوک

در حالی که این فناوری ها جدا از هم هستند ، آنها درهم تنیده شده اند و هر یک نقش محوری در ایجاد نوع جدیدی از شبکه دارند که هم برای معاملات سریع و هم برای ذخیره سازی دائمی کم هزینه مناسب است.

Blockweave

Blockweave فناوری ساختار داده است که به گره ها اجازه می دهد بدون هیچ دوره انتظار بلافاصله به شبکه Arweave بپیوندند. وقتی زنجیره آرویو با سایر زنجیره های بلوک در تضاد قرار می گیرد ، به گره ها این گزینه را می دهد که در صورت انتخاب فقط بخشی از بلاکچین کامل یا کل بلاکچین را ذخیره کنند. این بدان معنی است که یک گره جدید نیازی به بارگیری و همگام سازی کل بلاکچین ندارد. در عوض می تواند آخرین بلوک را بارگیری کند. درون آن بلوک اخیر ، دو نوآوری جدید وجود دارد.

Blockhash : لیستی از هش های تمام بلوک های قبلی. این در نهایت باعث می شود بلوک های قبلی با سرعت بیشتری اعتبار یابند زیرا ارتباطات سربار کاهش می یابد.

Wallet list : لیستی از کلیه کیف پول های فعال است. با درج این مورد می توان معاملات را بدون داشتن آخرین بلوک معامله تأیید کرد.

این دو نوآوری فقط به این دلیل کار می کنند که Arweave قصد دارد تأیید مداوم معاملات را ارائه دهد.

اثبات تصادفی موقت

اثبات ادراکی دسترسی تصادفی (SPoRA) یک نوع اتفاق نظر منحصر به فرد است که در فوریه 2021 به Arweave اضافه شد. قبل از این تغییر ، بلاک‌چین اجماع ترکیبی اثبات کار را انجام می داد که اشاره ای به داده های شبکه گذشته داشت. این به عنوان اثبات دسترسی شناخته می شد. این تغییر به آرویو اجازه می دهد تا از دو موقعیتی که سازوکار اجماع را بهبود می بخشد استفاده کند.

اولین تغییر ، همسویی سودآوری استخراج با سرعت دسترسی به داده ها بود. با سازوکار قبلی PoA ، Arweave توانست اهداف ذخیره سازی دائمی و دسترسی به داده ها را بدست آورد ، اما انگیزه قابل توجهی برای استخراج کنندگان برای بازیابی سریع داده ها وجود نداشت.

به همین دلیل ماینرها به جای نگه داشتن یک گره جداگانه غیرمتمرکز برای خود ، مزیتی در استفاده از استخر ذخیره سازی از راه دور پیدا کردند. با استفاده از SPoRA ، ماینرها انگیزه ای برای تکثیر سریعتر داده ها دارند ، که به سلطه پردازنده بر زنجیره پایان می دهد. تحت SPoRA ، هر ژول انرژی که به شبکه کمک می کند ، باید با سهمی از مجموعه داده همراه باشد.

بنابراین ، SPoRA با ضدعفونی کردن تجمع منابع در میان پردازنده ها ، یک blockweave غیرمتمرکز و کارآمدتر ایجاد می کند.

تغییر دوم میزان انرژی مورد نیاز در نگهداری شبکه را کاهش می دهد. در حالی که PoW به عنوان یک مکانیسم اجماع بسیار امن و قابل اعتماد شناخته شده است ، اما بسیار پر مصرف نیز شناخته شده است. مکانیسم SPoRA به میزان قابل توجهی انرژی کمتری دارد ، که باعث کاهش سربار کارگران معدن و ایجاد سیستم پاک تر و کارآمدتر می شود. بعلاوه ، تمام انرژی استفاده شده در مکانیزم SPoRA همچنین به ذخیره و بازیابی اطلاعات کمک می کند. این یک تعادل بهتر بین استفاده از منابع و سودمندی بلاکچین ایجاد می کند.

آتش سوزی

ارز دیجیتال Arweave همچنین از نوآوری های خاص خود برای ایجاد شبکه ای از گره ها که توانایی ذخیره سازی داده ها و دسترسی به آن داده ها را دارند استفاده کرد. به آن Wildfire گفته می شود و سیستم تشویقی ماینرها برای دسترسی بهتر به داده ها است.

در واقع Wildfire یک سیستم رتبه بندی است که به ایجاد سریع بلوک ها و توزیع داده ها کمک می کند. از نظر بارگذاری و بارگیری داده ها می توانید به آن فکر کنید. گره هایی که دسترسی و سرعت بارگذاری و بارگیری عالی را فراهم می کنند ، رتبه بهتری در سیستم دریافت می کنند. گره هایی که خدمات subpar را ارائه می دهند در رتبه پایین تری قرار دارند و سیستم آن گره هایی را که کمترین رتبه را دارند حذف می کند ، بنابراین از پاسخگویی و سرعت شبکه اطمینان حاصل می کند.

در نهایت این منجر به یک سیستم شایسته سالار و صادقانه با توپولوژی شبکه ای می شود که برای ذخیره سازی و بازیابی سریع و رایگان داده بهینه شده است.

سایه های بلوک

سایر بلاک چین ها با ارسال یک هش از لیست بلوک هش و یک هش از لیست کیف پول کار می کنند و در نهایت این به آنها امکان می دهد کل بلوک و تمام داده های آن را در تمام گره های شبکه به اشتراک بگذارند. متأسفانه این در نهایت منجر به بزرگتر شدن اندازه بلوک می شود و اگرچه این تعداد تراکنش ها را در هر بلوک افزایش می دهد ، سرعت انتقال در شبکه را نیز کند می کند. در نهایت این می تواند منجر به افزایش زمان لازم برای رسیدن به اجماع شود.

Arweave یک سیستم ارتباط داده ای ایجاد کرده است که Blockshadows نامیده می شود ، که به شبکه اجازه می دهد داده های ارسالی با هر بلوک را تا حدی کاهش دهد ، در حالی که همچنان به گره ها اجازه می دهد تا به توافق برسند و اعتبار سنجی کنند. Blockshadows به جای نیاز به ارسال مقادیر زیادی داده برای ارسال در سراسر شبکه با هر اجماع بلوک ، تراکنش ها را از بلوک جدا می کند. Arweave می تواند با استفاده از روش Blockshadows به محدودیت نظری 5000 معامله در ثانیه برسد.

Arweave 2.0

Arweave 2.0 دو ویژگی جدید را به بلاک‌چین معرفی می کند. اینها معاملات سریع نوشتن و بسته بندی شده هستند.

نوشتن سریع ، اثبات معامله رخ داده در یک ریشه مرکل را که در شبکه قابل دسترسی است نگه می دارد ، در حالی که داده ها را به حافظه محلی روی گره هایی که مایل به حمل اطلاعات هستند انتقال می دهد. این باعث می شود شبکه سبکتر و سریعتر باشد.

تراکنش های همراه یک فناوری لایه 2 است. هر معامله Arweave را می توان خارج از زنجیره منتقل کرد ، با معاملات دیگر مخلوط کرد و سپس به عنوان یک معامله بزرگ دوباره روی زنجیره اصلی قرار داد.

به گفته بنیانگذار Arweave ، سام ویلیامز ، این فناوری های مقیاس سازی ذخیره سازی را در آرویو نزدیک به “بی نهایت” انجام می دهند.

در حقیقت این دو فناوری تفاوت چندانی با گزینه هایی که اتریوم به عنوان بخشی از Ethereum 2.0 در نظر گرفته است ، ندارند . گفته می شود تیم تحقیقاتی Ethereum در حال بررسی مشتریان بدون تابعیت و تعهدات چند جمله ای است که هر دو می توانند به عنوان دریافت دیجیتال سبک برای معاملات عمل کنند.

در حال حاضر برخی از سیستم عامل های Ethereum از “Rollups” استفاده کرده اند که همان فناوری لایه 2 است که با انتقال آنها به خارج از زنجیره ، معاملات را مقیاس بندی می کند.

قراردادهای هوشمند «تنبل» SmartWeave

بلاک چین های قراردادی هوشمند سنتی مانند Ethereum و EOS به گونه ای طراحی شده اند که هر گره هر معامله را انجام می دهد و آنهایی را که شامل هرگونه عملیات نامعتبر هستند رد می کند. قراردادهای هوشمند اسمارت ویو Arweave از زاویه دیگری به این موضوع نزدیک می شوند.

در قراردادهای هوشمند SmartWeave از یک سیستم ارزیابی تنبل استفاده می شود که در آن فرایند اعتبار سنجی به سمت کاربران قرارداد هوشمند به جای گره ها هدایت می شود. هر زمان که کاربر با یک قرارداد هوشمند در Arweave ارتباط برقرار می کند ، لازم است معاملات قبلی را که بر روی dApp انجام شده اند ارزیابی کند تا اینکه به پایان زنجیره انتقال های حالت معتبر برسد. هنگامی که آنها به پایان قرارداد رسیدند ، کاربر تماس خود با قرارداد را ارزیابی می کند و انتقال وضعیت حاصل از آن را به شبکه می نویسد.

این یک روند مداوم است که به طور مداوم تکرار می شود ، و هر کاربر جدید معاملات گذشته را تأیید می کند و سپس انتقال حالت خود را اضافه می کند.

با الگویی مانند این شبکه به عنوان اجماع عمومی داده ها و لایه اشتراک مورد استفاده قرار می گیرد و کاربران شبکه مراقبت می کنند تا تمام تراکنش های مربوط به هر یک از قراردادهایی را که می خواهند با آنها ارتباط برقرار کنند تأیید کنند.

“تعاملات قرارداد هوشمند در داخل بلوک های Arweave قرار می گیرد ، سپس در هنگام تعامل توسط کاربران ارزیابی و تأیید می شود.”

یکی از نکات مثبت در مورد این تصمیم برای استفاده از قراردادهای هوشمند “تنبل” این است که اعتبار سنج را از شبکه آزاد می کند ، و در نتیجه شبکه را از بین می برد زیرا شما نیاز به پرداخت گاز یا هزینه های معامله برای هر تعامل قرارداد هوشمند دارید. در عوض توسعه دهندگان آزادند بدون اینکه نگران مقدار محاسبات قرارداد هوشمند باشند و اینکه چه کسی هزینه این محاسبات را پرداخت خواهد کرد ، چشم انداز خود را ایجاد کنند.

این اعدام های “هوشمند” تنبل علاوه بر فراهم کردن پایه ای محکم برای اجرای قرارداد هوشمند مقیاس پذیر ، چارچوبی را نیز برای زیر مجموعه کاملاً جدید قراردادهای هوشمند ایجاد می کند. از آنجا که توسعه دهندگان دیگر نگران بار محاسباتی قراردادهای هوشمند خود نیستند ، بنابراین می توانند مناطقی را جستجو کنند که در غیر اینصورت از آنها استفاده می شد. این موارد شامل مواردی مانند ارائه GPU ، مدل سازی مالی پیچیده و حتی اجرای تکامل یافته شبکه عصبی است.

موارد استفاده از Arweave

هدف اصلی Arweave ارائه فضای ذخیره سازی دائمی به عنوان یک سرویس است. این کار به جای استفاده از مدلی که به موجب آن قراردادهایی بین کاربران و ارائه دهنده خدمات ایجاد می شود ، این کار را از طریق مشوق های اقتصادی رمزنگاری انجام می دهد که به موجب آن ماینرها برای تکثیر هرچه بیشتر داده ها جبران می شوند. ذخیره سازی دائمی داده که توسط Arweave ارائه می شود یک بازار کاملاً جدید است که توسط شرکت های رایانش ابری سنتی مانند آمازون ، گوگل و مایکروسافت قابل ارائه نیست.

برای ذخیره یک پرونده در Arweave ، یک توسعه دهنده معامله ای ایجاد می کند که هزینه کمی برای پرداخت مجوزهای ذخیره آن پرونده برای همیشه پرداخت می کند. هزینه فعلی 5 دلار در گیگابایت است که ممکن است در ابتدا گران به نظر برسد وقتی آن را با هزینه آمازون 0.276 دلار / گیگابایت در پایین ترین سطح قیمت خود مقایسه کنید. با این حال باید این را نیز در نظر بگیرید که قیمت آمازون یک هزینه سالانه است. آرویو به طور مستقیم از نظر قیمت با آمازون رقابت نمی کند زیرا آنها چیزی را ارائه می دهند که آمازون ارائه نمی دهد و نمی تواند ارائه دهد و این ذخیره سازی دائمی است.

Permaweb

Permaweb مجموعه ای از برنامه ها و اسناد مرتبط است ، دقیقاً مانند وب جهانی که شما به آن عادت کرده اید ، اما بر خلاف WWW سنتی ، تمام مطالب وب ثابت دائمی است. این لایه از داده های جمع آوری شده دائمی دقیقاً در بالای لایه اصلی ذخیره اطلاعات Arweave قرار دارد.

شبکه Arweave خود در بالای همان پروتکل HTTP استفاده شده در وب سنتی ساخته شده است ، به این معنی که هر مرورگر وب مدرنی به تمام داده های ذخیره شده در شبکه Arweave دسترسی کامل دارد. این شبکه برای محتویات مهم است ، به این معنی که از طریق وب می توانید برای ذخیره انواع داده ها و اطلاعات استفاده کنید – از صفحات وب اصلی به ویکی ها گرفته تا برنامه های وب یا فیلم ها تا pdf.

هرگاه هر یک از این انواع داده ها در وب ثابت ذخیره شوند ، به طور دائمی از هرجای دنیا و در هر زمان قابل دسترسی هستند ، تا زمانی که کاربر به اینترنت متصل باشد. و هرگاه این داده ها به وب سایت permawe اضافه شوند ، هرگز به هیچ وجه نمی توانند تغییر کنند ، حتی در وهله اول شخصی که آن را ارسال کرده است. این تضمین می کند که اسناد برای همیشه قابل تأیید هستند ، در عین حال یکپارچگی مصرف کننده را برای برنامه ها اعمال می کند.

در حالی که بازارهای مختلفی وجود دارد که احتمالاً می توانند از راه حل ذخیره سازی دائمی Arweave بهره مند شوند ، در حال حاضر دو بخش بازار در حال استفاده از فناوری آرویو هستند. این دو بخش پذیرنده اولیه هستند زیرا به ذخیره سازی دائمی ارائه شده توسط آرویو احتیاج دارند و نسبت به بخشهای دیگر حساسیت قیمتی کمتری دارند.

زنجیره های بلوکی برای در دسترس بودن داده ها – بلاکچین برای ذخیره سازی تمام داده های معاملات خود برای همیشه طراحی شده است. فناوری ارائه شده توسط Arweave به بلاکچین اجازه می دهد تا یک نسخه از دفتر خود را برای همیشه ذخیره کند. این امر هم افزونگی برای بلاکچین و هم قابلیت سنجش کامل را فراهم می کند. چندین پروژه وجود دارد که در حال حاضر از فناوری ذخیره سازی دائمی آرویو استفاده می کنند ، از جمله Solana ، Polkadot و تعدادی از پروژه های NFT.

بایگانی اینترنتی – استفاده از Arweave برای بایگانی اینترنت کاملاً منطقی است و این دقیقاً همان کاری است که اینترنت بایگانی ، میزبان پروژه Wayback Machine ، اعلام کرده است که انجام می دهند. این یک پروژه ضروری است زیرا تقریبا نیمی از پیوندهای ذکر شده توسط تصمیمات دادگاه عالی در ایالات متحده از بین رفته است. وب سایت ها و صفحات داخل وب سایت ها برای همیشه تغییر کرده و از بین می روند ، ایجاد بایگانی برای حفظ داده های موجود در اینترنت بسیار مهم است.

اینها فقط دو نمونه از بخشهای بازار است که از ذخیره سازی دائمی استفاده می کنند. در حال حاضر نمی توان گفت که چقدر بازار بالقوه ذخیره سازی دائمی می تواند گسترده باشد ، اما ما می دانیم که بلاکچین ها با ادامه رشد دفتر حساب خود ، نیاز به ذخیره مقدار زیادی داده دارند. ما همچنین می دانیم که میزان داده ها در شبکه جهانی وب با سرعت تصاعدی در حال رشد است و بایگانی کردن تمام این داده ها هدف چندین سازمان است.

همانطور که گفته شد ، چندین بازار بالقوه دیگر برای ذخیره سازی دائمی وجود دارد که برای آب و برق ارزش قائل هستند و همچنین مایل به پرداخت حق بیمه برای آن هستند:

  • روزنامه نگاران و آژانس های خبری که می خواهند مطمئن شوند که گزارش آنها برای همیشه در دسترس است تا حقیقت را روشن کنند.
  • مخالفان سیاسی که می خواهند اطمینان حاصل کنند که دولت ها نمی توانند افکار خود را سانسور کنند.
  • وکلائی که در املاک شخصی یا تراست کار می کنند.
  • NGO ها یا بنیادهایی که می خواهند سوابق خود را برای همیشه ذخیره کنند.
  • افرادی که می خواهند خاطرات شخصی خود را برای نسل های آینده دور ذخیره کنند.

و البته منطقه کشف نشده این است که ارز دیجیتال Arweave تقریباً به ایجاد برنامه های جدید منجر می شود که می توانند از ذخیره سازی دائمی آن و اجرای ارزان قرارداد هوشمند استفاده کنن.

تیم Arweave

تیم Arweave در درجه اول در پشت صحنه باقی مانده و به دلیل جامعه محور بودن پروژه ، فعالیت خود را به طور فعال تبلیغ نمی کند. صفحه LinkedIn برای Arweave 20 کارمند را در حال حاضر ذکر کرده است ، اما می توان فرض کرد که تعداد بیشتری وجود دارد.

مدیر عامل و بنیانگذار ، و همچنین چهره آرویو ، سام ویلیامز است . وی یک کارآفرین زنجیره ای است و همچنین دارای دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه کنت است. وی علاوه بر شرکت های نوپای متعدد خود طرفدار تمرکززدایی است. وی همچنین تجربه كاملی در زمینه طراحی نرم افزار و نرم افزار دارد ، از زمان جوانی كدنویسی را شروع كرده است.

CTO Arweave Jesper Noehr است ، فردی با بیش از 2 دهه تجربه در بخش فناوری. وی پیش از ورود با Arweave ، بنیانگذار و مدیر عامل Bitbucket نیز بود ، ابزاری برای مدیریت کد Git که بعداً توسط Atlassian خریداری شد. وی همچنین بنیانگذار Upvest.co بود ، یک API که مجموعه ای کاملاً یکپارچه از محصولات سرمایه گذاری را بهم پیوند می دهد.

و سپس ما COO از آرویو ، Sebastian Campos Groth را داریم که پیش زمینه سرمایه گذاری در مراحل اولیه ، توسعه تجارت و مدیریت پروژه را به آرویو ارائه می دهد. قبل از پیوستن به Arweave ، او اولین شتاب دهنده مترو Techstars را قبل از مدیریت برنامه Techstars Berlin آغاز کرد

توکن AR

طبق مقاله زرد خود ، Arweave حداکثر ذخیره توکن 66 میلیون AR است. هنگام ایجاد بلوک پیدایش blockweave در ژوئن 2018 ، 55 میلیون AR ضرب شد و 11 میلیون مورد دیگر به تدریج به عنوان پاداش بلوک معرفی می شود.

Arweave یک رویداد پیش فروش رمز در آگوست 2017 برگزار کرد که در آن 10.8٪ از توکن تولید شده اولیه فروخته شد و دو فروش عمومی در ماه مه 2018 و ژوئن 2018 به پایان رسید که به ترتیب 7.1٪ و 1.1٪ از فروش عرضه شد .

این شرکت 19.5٪ اضافی برای فروش خصوصی ، 2.9٪ برای مشاوران پروژه ، 13٪ برای تیم (مشمول 5 سال قفل با 20٪ آزاد در سال) ، 19.1٪ برای توسعه اکوسیستم و 26.5٪ اختصاص داده است. برای استفاده در آینده از پروژه (مشروط به قفل پنج ساله با 20٪ آزاد در سال).

در حالی که توکن ها در فروش توکن تنها 0.73 دلار فروختند ، از ژوئن 2021 قیمت AR هر یک 15.58 دلار است.

همانطور که از نمودار بالا مشاهده می شود ، توکن AR در طی دو سال گذشته در واقع یک افزایش نسبتاً ثابت را داشته است. در تابستان سال 2020 پس از اینکه تیم علاوه بر توکن های تقسیم سود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد هنگام استفاده از dApp های خود پاداش دریافت کنند ، یک پاپ عالی وجود داشت. قیمت تسویه حساب کرد ، اما این توکن در رالی 2021 در بازار ارزهای رمزنگاری شده کاملاً شرکت کرده است.

در حالی که قیمت فعلی در بالاترین سطح خود از 45.03 دلار در 14 ماه مه ثبت شده است ، 2021 در مقایسه با عنوان قیمت رالی 2021 کاملاً بالا است. به طور کلی می گوییم که عملکرد قیمت صعودی است و نویدبخش عملکرد آینده AR است.

نتیجه گیری

از نظر ما Arweave جالب بود زیرا این سرویس برای خدمت به بخش کاملاً جدیدی از بازار ایجاد شده است و به همین دلیل بنیان های آن در زمینه فناوری بلاکچین و قراردادهای هوشمند این امکان را فراهم کرده است. آرویو نه تنها به بازار ذخیره سازی دائمی پاسخ خواهد داد ، بلکه می تواند نیازهای بازار فعلی ذخیره اطلاعات را نیز تأمین کند.

این شبکه در حال رشد است و در مارس 2021 بیش از 1 میلیون معامله را پردازش کرد. این به شدت توسط پروژه های جدید NFT ، توسط پروژه های DeFi مانند yearn.finance ، Uniswap v2 و SushiSwap و بلاک چین هایی که نیاز به ذخیره مقدار زیادی از داده های دفتر دارند ، به تصویب می رسد .

ذخیره سازی غیرمتمرکز یک فضای فعال در بلاکچین است و تردیدی وجود ندارد که در نهایت دنیا به این روش ذخیره سازی روی خواهد آورد. این مرحله منطقی بعدی بعد از ذخیره سازی ابر است. خیلی زود است که بگوییم آیا Arweave با بسیاری از پروژه های دیگر با مشکل ذخیره سازی غیرمتمرکز به یک بازیگر اصلی در این زمینه تبدیل خواهد شد ، اما با تنها آرویو که به ذخیره سازی دائمی می پردازد ، شرط خوبی است که آنها به یک بازیکن اصلی در بخش

نکته مثبت دیگر این است که آرویو در برقراری ارتباط از طریق وبلاگ Medium خود بسیار ماهر است و ارتباط خوبی با جامعه خود دارد. آنها سفید سفید دارند ، اگرچه کمی قدیمی است و می تواند با به روزرسانی انجام شود.

تنها سد معبر بالقوه Arweave مربوط به فرزندخواندگی است که به نظر می رسد در حال حاضر و با سرعت و انعطاف پذیری شبکه کاملاً برطرف شده است. ذخیره و بازیابی اطلاعات باید با سرعت دسترسی کاربران قبلاً عادت کرده باشد و سازوکار اجماع ترکیبی SPoRA باید بتواند در برابر هر گونه حمله بالقوه مقاومت کند بدون اینکه در دام تبدیل شدن به یک پایگاه داده متمرکز مقاومت کند.

به طور کلی به نظر می رسد آرویو در مسیر درست حرکت می کند ، و اگر ذخیره سازی دائمی نیازی است که باید برآورده شود ، آنها همچنین در بازار بسیار خوب هستند. با توجه به رشد تصاعدی داده ها و اطلاعات ، می توان ایمان داشت که ذخیره سازی دائمی در دهه های آینده بسیار مورد تقاضا خواهد بود و باعث می شود Arweave یک شرط بندی بلند مدت باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا