اخبار

تراکنش های نهنگ در شبکه بیت کوین کاهش می یابد، اما در اینجا یک علامت مثبت است

تراکنش های نهنگ در شبکه بیت کوین در حال کاهش است، اما یک تغییر دهنده بازی وجود دارد.

به گفته Santiment ، تراکنش‌های نهنگ بیت‌کوین در حال حاضر کمتر از معاملاتی است که در ماه اکتبر یا نوامبر مشاهده شد. داده‌های TradingView نشان می‌دهد که قیمت جفت معاملاتی BTC/USD پس از کاهش به 39650 دلار در روز گذشته، به بالاترین حد روزانه 42620 دلار در 11 ژانویه افزایش یافت. بیت کوین در حال حاضر 41938 دلار معامله می شود.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment خاطرنشان می کند که شبکه بیت کوین در حال حاضر روزانه حدود 13 هزار تراکنش دریافت می کند که ارزش آن بیش از 100 هزار دلار است که در مقایسه با رقم مشاهده شده در ماه های اکتبر و نوامبر بسیار پایین است. لازم به یادآوری است که بیت کوین در 10 نوامبر به بالاترین سطح تاریخ 69000 دلار رسید، زیرا سرمایه گذاران اولین ETF آتی بیت کوین را تشویق کردند.

در حالی که دلیل کاهش تراکنش‌های نهنگ هنوز ناشناخته است، عملکرد ضعیف قیمت بیت‌کوین نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد.

دلیل آن این است که برای جلوگیری از افت قیمت، معامله گرانی که معمولاً معاملات با حجم بالا انجام می دهند ممکن است ترجیح دهند سفارشات خود را در مدت زمان طولانی تری به مقادیر کمتر تقسیم کنند. قیمت‌های بازار می‌توانند در دوره‌های افزایش نوسانات به سرعت تغییر کنند و باعث ایجاد لغزش در فاصله زمانی بین سفارش معامله و زمان اجرای آن شود.

این ممکن است منجر به تراکنش‌های کوچک‌تر شود، اما لزوماً باعث کاهش حجم کل تراکنش‌ها نمی‌شود. بر اساس داده های CoinMarketCap ، حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین با 62.55 درصد افزایش به ارزش فعلی 34,427,323,750.57 دلار رسیده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل IntoTheBlock ، اگرچه 39 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است، اما سودآوری بیت کوین در حال حاضر 65 درصد است . یک نشانه خوب در اینجا این است که 65 درصد از دارندگان پول در قیمت فعلی ممکن است به معنای فشار فروش کمتری از سوی دارندگانی باشد که تلاش می‌کنند موقعیت‌های خود را شکست دهند.

بیت کوین به دنبال بازیابی است، زیرا نیروهای نزولی از بین می روند

نمودار روزانه BTC/USD، منبع: TradingView

بیت کوین در زمان انتشار با کاهش قابل توجهی روبرو شده است و از پایین ترین سطح اخیر خود به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و در روز گذشته به زیر مرز 40 هزار دلار رسیده است.

شایان ذکر است که بیت کوین تلاش کرد یک منطقه حمایتی حیاتی را بشکند و با بازگشت خریداران کاهش یافت. با کاهش فشار نزولی، بیت کوین/دلار آمریکا برای یک روز سبز فشار می آورد تا کندل سنجاقک صعودی Doji را که در نمودار روزانه شکل گرفته است، توجیه کند.

به گفته برخی کارشناسان، بیت کوین قبلاً به ته رسیده است و این مناطقی هستند که یک کندل با دم بلند سیگنال پشتیبانی می کند. به طور کلی، به نظر می رسد که بیت کوین در زیر منطقه 40 هزار دلاری قرار دارد و لحن صعودی خود را حفظ می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا