اخبار

پیتر شیف درباره تتر هشدار می دهد و می گوید بیت کوین ممکن است آن را دنبال کند

تتر هرگز شاهد سقوط ارزش بازار نبوده است.

پیتر شیف ، منتقد ارزهای دیجیتال و بیت کوین، در توییتر مطلبی را به اشتراک گذاشته است که معتقد است برای سومین ارز دیجیتال بزرگ و بزرگ‌ترین استیبل کوین، تتر (USDT) شوم است.

شیف نمودار CoinMarketCap را به اشتراک گذاشت که ارزش بازار Tether را نشان می دهد که نشان دهنده افت است.

به عنوان مبنایی برای استدلال خود، او می‌گوید که تتر هرگز شاهد سقوط ارزش بازار نبوده است. با توجه به بحران جاری در کریپتو، می توان انتظار داشت که ارزش بازار تتر افزایش یابد زیرا فروشندگان کریپتو پول نقد خود را در Tether بسته می کنند. او افزود: “به نظر می رسد این کار روی تتر اجرا می شود. اگر چنین باشد، به زودی اجرای بیت کوین به دنبال خواهد داشت.”

در سرتاسر سال 2022، اقتصاد کریپتو در گیرودار بازار نزولی بوده است که توسط ترا، سلسیوس، سه پیکان و اخیراً سقوط FTX تشدید شده است. این بدون شک تأثیر منفی بر سرمایه‌گذاران، پلتفرم‌ها و پروتکل‌ها داشت.

در پی فروپاشی FTX، به دلیل اینکه آلامدا بزرگترین صادرکننده Tether است، نگرانی ها از سرایت وجود دارد. در 10 نوامبر، USDT به کمتر از میخ 1 دلاری مورد نظر کاهش یافت. این همچنین در طی انفجار Terra و استیبل کوین UST در ماه می رخ داد.

تتر می گوید که در معرض FTX وآلامدا قرار ندارد

در یک پست وبلاگ اخیر ، تتر قرار گرفتن در معرض FTX یا آلامدا و همچنین عدم قرار گرفتن در معرض جنسیس را رد کرده است. یک واقعیت شناخته شده این بود که آلامدا یکی از صادرکنندگان بزرگ USDT بود، و به همین دلیل، بحث های زیادی در مورد اینکه آیا شکست آلامدا خطری برای Tether است وجود داشته است.

اپراتور استیبل کوین تأیید می کند که شکست FTX/Alameda هیچ خطری برای تتر ندارد زیرا هر USDT به طور کامل توسط ذخایر تتر وثیقه می شود. این بدان معناست که هر USDT را می توان 1:1 با USD بازخرید کرد.

به عنوان یک صادرکننده، آلامدا فقط تتر USD ارسال می کند، در حالی که Tether USDT را منتشر می کند، به این معنی که ذخایر در اختیار تتر باقی می ماند و در ترازنامه آلامدا نیست. توضیح داد که وثیقه پشتوانه USDT آلامدا در ترازنامه آلامدا نیست.

تتر همچنین وام دادن به آلامدا USDT یا وجوه آن را رد کرد و گفت: “Tether هیچ وام معوقه ای از USDT، ذخایر تتر یا هیچ وجه دیگری ندارد.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا