اخبار

السالوادور اولین استخر استخراج بیت کوین را به عنوان شریک Volcano Energy با Luxor راه اندازی می کند

عملیات استخراج بیت کوین انرژی های تجدیدپذیر جاه طلبانه السالوادور از اولین استخر استخراج خود به عنوان شریک Volcano Energy با Luxor استقبال می کند.

السالوادور به طور رسمی اولین استخر محلی استخراج بیت کوین خود را راه اندازی کرد زیرا پروژه Volcano Energy استخراج بلوک ها را از طریق Lava Pool با مشارکت Luxor Technology آغاز می کند.

پروژه انرژی تجدیدپذیر یک میلیارد دلاری این کشور دوستدار بیت کوین در اوایل سال 2023 سرفصل خبرها شد، با ناشر تتر استیبل کوین در میان شرکت هایی که در این پروژه سرمایه گذاری می کنند و قصد دارند برق را از منابع تجدیدپذیر در السالوادور تولید کنند تا عملیات استخراج بیت کوین آینده در این کشور را تامین کنند.

Volcano Energy از تجربه Luxor در ارائه نرم افزار و خدمات استخراج بیت کوین بهره می برد. این پروژه همچنین از Luxor’s Hashrate Forward Marketplace برای کاهش نوسانات بازار از طریق استراتژی‌های مدیریت ریسک خودکار که توسط سایر اپراتورهای اصلی استخراج بیت‌کوین استفاده می‌شود، استفاده خواهد کرد.

بیانیه‌ای از مدیر استراتژی Volcano Energy، گرسون مارتینز، بر تلاش‌های مستمر السالوادور برای تضمین برتری اولین حرکت به‌عنوان یک دولت ملی پذیرنده بیت‌کوین تأکید کرد:

“چشم انداز ما ایجاد یک شرکت استخراج انرژی و بیت کوین به صورت عمودی است که ارزش آن برای سرمایه گذاران و همه شهروندان سالوادور افزایش می یابد.”

اتان ورا، مدیر عملیات Luxor، گفت که ایجاد Volcano Energy و شروع استخراج محلی بیت کوین به رفتارهای غیرمتمرکز جغرافیایی بیت کوین کمک می کند.

این اطلاعیه همچنین به پتانسیل کشورهای دارای منابع انرژی تجدیدپذیر فراوان برای استفاده از استخراج بیت کوین برای بهبود اقتصادی پروژه های انرژی جدید اشاره می کند. عملیات معدنی می تواند «خریدار منعطف اولین و آخرین راه حل» را برای تولیدکنندگان انرژی فراهم کند و به عنوان یک جریان درآمد جایگزین عمل کند.

به عنوان یک مشارکت عمومی و خصوصی، Volcano Energy قرار است 23 درصد از درآمد خالص خود را از عملیات معدنکاری به دولت السالوادور اختصاص دهد. همچنین قرار است سود معدنی مجدداً در انتقال انرژی و زیرساخت سرمایه گذاری شود تا رشد اقتصادی و فناوری در کشور آمریکای مرکزی تحریک شود.

فاز اول پروژه Volcano Energy شامل ساخت یک پارک انرژی تجدیدپذیر 241 مگاواتی (MW) در متاپان است که شامل 169 مگاوات انرژی خورشیدی فتوولتائیک و 72 مگاوات انرژی بادی است. هدف بلندمدت این پروژه بهره برداری از انرژی زمین گرمایی فراوان در کشور است.

در مصاحبه اختصاصی قبلی در کنفرانس Money20/20 در آمستردام، مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، گفت که سرمایه‌گذاری این شرکت با هدف تنوع بخشیدن به منافع خود در تولید انرژی و در عین حال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای استخراج بیت کوین است.

جو هال، روزنامه نگار، در سال 2023 به السالوادور سفر کرد و در دو سالی که از زمانی که این کشور اولین کشوری بود که بیت کوین را به صورت رسمی ارز قانونی بیت کوین را اعلام کرد، استفاده از بیت کوین را به عنوان وسیله پرداخت مستند کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا