اخبار

هکر اویلر که ظاهراً از شانس خود استفاده می کند وجوهی را به میکسر کریپتو می فرستد

قبل از این اقدام، ظاهراً هکر حداقل یک قربانی را بازپرداخت کرده است، که منجر به تعداد زیادی پیام زنجیره ای از سایر قربانیان ادعا شده شد.

هکر مسئول حمله 196 میلیون دلاری به اویلر فاینانس، تنها چند ساعت پس از دریافت جایزه 1 میلیون دلاری برای کشف هویت هکر، شروع به انتقال وجوه به میکسر رمزنگاری تورنادو کش کرده است.

شرکت تحلیلی بلاک چین PeckShield در ۱۶ مارس توییت کرد که بهره‌بردار پشت حمله وام فلش به پروتکل وام‌دهی غیرحضوری اتریوم «در حال حرکت» است.

این بهره‌بردار 1000 اتر، تقریباً 1.65 میلیون دلار را از طریق میکسر رمزنگاری تحریم شده تورنادو کش منتقل کرد.

این تنها چند ساعت پس از آن است که آزمایشگاه اویلر در توییتی اعلام کرد که برای اطلاعاتی که منجر به «دستگیری مهاجم پروتکل اویلر و بازگرداندن تمام وجوه» شود، یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

درست یک روز قبل، اویلر یک پیام زنجیره ای به آدرس بهره بردار ارسال کرد و هشدار داد که اگر 90 درصد ظرف 24 ساعت بازگردانده نشود، پاداشی را «که منجر به دستگیری شما و بازگشت تمام وجوه می شود» اجرا خواهد کرد.

انتقال وجوه به میکسر کریپتو می تواند نشان دهد که هکر تحت تأثیر پیشنهاد عفو اویلر قرار نمی گیرد.

Peckshield خاطرنشان کرد که حدود 100 ETH به ارزش 165202 دلار در زمان نگارش این مقاله به آدرس کیف پولی که احتمالاً متعلق به یکی از قربانیان است ارسال شده است. یک پیام زنجیره ای ارسال شده توسط آدرس کیف پول قبلاً از مهاجم درخواست کرده بود که “پس انداز زندگی” خود را بازگرداند.

این امر منجر به این شد که تعداد زیادی از قربانیان دیگر به این آدرس پیام ارسال کنند به این امید که وجوه خود را نیز بازگردانند.

یکی از پیام‌ها بیان می‌کرد که آنها «بیست و شش خانواده از مناطق روستایی بی‌کار هستند» که «مجموعاً یک میلیون دلار آمریکا از دست داده‌اند» و اضافه می‌کند که سهم آنها از بودجه در پروتکل «پس‌انداز زندگی دهه‌های گذشته ما در کارخانه‌ها» بوده است.

یکی دیگر از قربانیان ظاهراً به مهاجم پیام داد و به آنها به خاطر “برد بزرگ” تبریک گفت و گفت که آنها وجوهی را برای اویلر سرمایه گذاری کردند که “به شدت به آنها نیاز داشت” برای یک خانه.

«همسرم می‌خواهد من را بکشد اگر ما نتوانیم هزینه خانه‌مان را بپردازیم […] آیا به هر حال [sic] وجود دارد که بتوانید به من کمک کنید؟ نمی دانم به همسرم چه بگویم.»

بر اساس داده های زنجیره ای، 196 میلیون دلار سرقت شده از اویلر شامل دای میباشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا