اخبار

خزانه داری ایالات متحده NFT ها را برای پولشویی هنری با ارزش بالقوه هدف قرار می دهد

وزارت خزانه داری پیشنهاد کرد که استفاده روزافزون از هنر به عنوان سرمایه گذاری یا دارایی مالی می تواند تجارت هنری با ارزش بالا را در برابر پولشویی آسیب پذیر کند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده مطالعه ای در مورد بازار هنر با ارزش بالا منتشر کرد که بر پتانسیل موجود در فضای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) برای انجام عملیات غیرقانونی پولشویی یا تامین مالی ترور تاکید کرد.

“مطالعه تسهیل پولشویی و تامین مالی ترور از طریق تجارت آثار هنری” وزارت خزانه داری نشان می دهد که استفاده روزافزون از هنر به عنوان یک سرمایه گذاری یا دارایی مالی می تواند معاملات هنری با ارزش بالا را در برابر پولشویی آسیب پذیر کند:

بازار هنر آنلاین در حال ظهور ممکن است خطرات جدیدی را به همراه داشته باشد، بسته به ساختار و انگیزه‌های فعالیت‌های خاص در این بخش از بازار (یعنی خرید NFT، واحدهای دیجیتال در یک بلاک چین زیربنایی که می‌تواند نشان دهنده مالکیت یک اثر هنری دیجیتال باشد).

این مطالعه بر اهمیت NFT ها در نشان دادن مالکیت دارایی دیجیتال و فیزیکی که از طریق قراردادهای هوشمند و کیف پول های دیجیتال مدیریت و کنترل می شود، تأکید می کند. خزانه داری همچنین خاطرنشان می کند که قیمت NFT توسط خریدار و فروشنده تعیین می شود و نه بازار:

طبق گفته مقامات ایالات متحده، در سه ماه اول سال 2021، بازار NFTها رکورد 1.5 میلیارد دلاری را در معاملات ایجاد کرد و نسبت به سه ماهه قبل 2627 درصد رشد کرد.

با این حال، ارزش بازار NFT تنها در سال 2020 بیش از 20 میلیارد دلار بود. خزانه داری ایالات متحده امکانی را پیشنهاد کرد که در آن مجرمان می توانند NFT ها را با وجوه غیرقانونی خریداری کنند و مجدداً به یک مجموعه دار بی احتیاط بفروشند “که با وجوه پاکی که به جرم قبلی مرتبط نیست به مجرم جبران می کند.”

NFT ها همچنین می توانند از طریق فروش همتا به همتا (P2P) فروخته شوند، که نیاز به یک واسطه یا ثبت تراکنش در دفتر کل عمومی را دور می زند. خزانه داری ضمن تاکید بر آسیب پذیری های مختلف پولشویی که توسط اکوسیستم NFT امکان پذیر شده است، به این نتیجه رسید:

«به‌علاوه، شرکت‌کنندگان در صنعت سنتی، مانند خانه‌های حراج هنری یا گالری‌ها، ممکن است درک فنی از فناوری دفتر کل توزیع‌شده مورد نیاز برای انجام شناسایی مؤثر مشتری و تأیید در این فضا را نداشته باشند».

برندا جنتری، پذیره‌نویس وام مسکن در ایالات متحده آمریکا که به کارآفرینی ارزهای دیجیتال تبدیل شد، اخیراً به اشتراک گذاشت که چگونه اکوسیستم ارزهای دیجیتال به او فرصت مبارزه برای غلبه بر نفرین‌های نسلی فقر را ارائه می‌دهد.

جنتری، با نام مستعار MsCryptoMom ، شغل ده ساله خود را به عنوان یک بانکدار ترک کرد تا شغل تمام وقت ارزهای دیجیتال را دنبال کند زیرا سرمایه گذاری های اولیه او از اوایل سال 2020 “فرصت های بی سابقه ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال” را تأیید می کرد.

جنتری با اذعان به منحنی بزرگ یادگیری در کریپتو، محتوای آموزشی را از طریق وب سایت خود ارائه می دهد:

من همچنین میزبان سمینارهایی هستم تا به عموم مردم در مورد مسیریابی در این فضا و مواردی که هنگام جستجوی پروژه‌های خوب NFT یا توکن‌های DeFi باید به آنها توجه داشته باشیم، و همچنین نحوه تشخیص سریع کلاهبرداری‌ها یا قالین‌کشی‌ها را برگزار می‌کنم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا