اخبار

انتقال یک فوتبالیست با پرداخت ارزهای دیجیتال در باشگاه های آرژانتین

با بدتر شدن شکاف نرخ مبادله بین دلار آمریکا و پزو آرژانتین، احتمال اینکه فوتبالیست های آرژانتینی توسط تیم های بین المللی امضا شوند نیز افزایش می یابد.

محدودیت‌های اقتصادی آرژانتین به صنعت ورزش هم رسیده است و اولین قرارداد با یک بازیکن فوتبال محلی با ارزهای رمزنگاری شده در سرفصل اخبار ملی قرار گرفت.

به گفته منابع محلی، انتقال جولیانو گالوپو در پست هافبک از باشگاه اتلتیک بانفیلد به باشگاه فوتبال سائوپائولو با سکه دلار آمریکا (USDC) انجام شد که بسته به نرخ مبادله پزو آرژانتین، بیش از 6 میلیون دلار و تا 8 میلیون دلار افزایش یافت. این انتقال از طریق همکاری با صرافی رمزنگاری مکزیکی Bitso امکان پذیر شد.

تالس فریتاس، مدیر Bitso در برزیل، گفت: «ما بسیار مفتخریم که با این دو باشگاه برای امضای تاریخی سائوپائولو با تمام ایمنی، شفافیت و انعطاف‌پذیری که اقتصاد کریپتو ارائه می‌کند، همکاری می‌کنیم.

این انتقال در شرایط سخت اقتصادی برای باشگاه های ورزشی آرژانتین اتفاق افتاد. شکاف مبادله ای گزارش شده بین پزو و دلار همچنان در حال افزایش است و بر امکان امضای قرارداد بازیکنان فوتبال توسط تیم های بین المللی تأثیر می گذارد و آنها را وادار می کند که قراردادهای خود را مجدداً مذاکره کنند تا حقوق خود را با قیمت متغیر دلار تنظیم کنند.

اقتصاد ناپایدار این کشور منجر به پذیرش عمده ارزهای دیجیتال، به ویژه استیبل کوین ها شده است. گرایش به سوی استیبل کوین ها پس از استعفای تکان دهنده وزیر اقتصاد آرژانتین در اوایل ماه جاری به طرز بدنامی تشدید شد.

رویه پذیرش کریپتو در ورزش توسط بازیکنان و باشگاه‌ها به طور یکسان در کشور تکرار شده است. با این حال، این اولین باری است که باشگاه ها می توانند ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت برای نقل و انتقالات بین المللی بپذیرند تا مزیت رقابتی در بازار را برای بازیکنان خود به دست آورند.

با وجود جدید بودن، تراکنش ارز دیجیتال مربوط به Galoppo همچنان مشمول مقررات خواهد بود. به گزارش بلومبرگ، منابع بانک مرکزی آرژانتین تصریح کردند که انتقال گالوپو یک عملیات صادراتی است. در نتیجه، بانفیلد مجبور خواهد شد USDC خود را با استفاده از بازار رسمی مبادله به ارز محلی پزو تبدیل کند.

از سوی دیگر، مشخص نیست که فوتبالیست حرفه ای چگونه مستقیماً USDC را به بازار رسمی مبادله می کند و در عین حال به باشگاه اجازه می دهد در برابر اقدامات بانک مرکزی مقاومت کند.

مطالعه اخیری که توسط شرکت حسابداری Big Four Deloitte انجام شد، پتانسیل اکوسیستم رمزنگاری را در تعریف مجدد جریان‌های درآمد و تعامل طرفداران در صنعت ورزش نشان داد.

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که کریپتو رابطه‌ای را با «کلکسیون‌های ورزشی، خرید بلیط، شرط‌بندی و بازی» ایجاد کند. به عنوان مثال، با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ، صنعت ورزش می‌تواند ابتکاراتی را پیرامون مالکیت کسری ارائه کند که می‌تواند جرقه‌ای برای اختراع مجدد فرآیند فروش مجدد بلیط باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا