اخبار

این شاخص 11 ساله بیت کوین، جهش پیش رو را نشان می دهد

یکی از قدیمی ترین شاخص ها در صنعت نشان می دهد که جهش در راه است.

یکی از محبوب‌ترین و آزمایش‌شده‌ترین شاخص‌ها در تحلیل تکنیکال، شاخص قدرت نسبی، نشانه‌های زیادی از جهش آینده بیت‌کوین را نشان می‌دهد، و اولین ارز دیجیتال در چند ماه گذشته در اطراف مقادیر بسیار پایین معامله می‌شود.

نمودار دو هفته‌ای ارز دیجیتال به ما امکان می‌دهد کانال ۱۱ ساله RSI را ببینیم که حداقل چهار بار آزمایش شده و به عنوان ابزاری دقیق برای تعیین نقاط برگشت محلی عمل کرده است.

به لطف این کانال، در سال 2019، زمانی که بیت کوین به ATH فعلی خود یعنی 69000 دلار رسید، شاهد شروع بزرگترین روند صعودی در بازار بودیم. این کانال نیز برعکس عمل کرد و به ما اجازه داد تقریباً نقطه معکوس و پایان روند صعودی را ببینیم.

شاخص قدرت نسبی ابزاری است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا با مقایسه حرکت قیمت با میانگین های متحرک مختلف، تعیین کنند که چه زمانی یک دارایی بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است. با تعیین وضعیت یک دارایی، سرمایه گذاران می توانند ورودی های موقعیت خود را تنظیم کرده و اهداف را بر اساس آن تعیین کنند.

آیا امروز می توان به RSI اعتماد کرد؟

این اندیکاتور یکی از دقیق ترین ابزارها در تحلیل تکنیکال باقی می ماند ، با توجه به این واقعیت که با موفقیت آخرین تغییر در بازار را تعیین کرد. متأسفانه، این واقعیت که بیت کوین قرار است در اطراف این قیمت جهش پیدا کند، لزوماً به این معنی نیست که ما شاهد یک معکوس کامل خواهیم بود.

RSI فقط نشان می دهد که دارایی به شدت بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است، به این معنی که ممکن است در جهت مخالف حرکت کند، اما به این معنی نیست که در مقطعی بیش از حد خرید می شود.

در مورد امروز، بیت کوین نشانه هایی از جهش کوتاه مدت از یک سو و کمبود حجم معاملات و جریان ورودی ثابت از سوی دیگر را نشان می دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا