اخبار

وزارت خارجه کره جنوبی به دو کوان دستور داد پاسپورت خود را پس دهد

دو کوان که اخطاریه اینترپل و حکم بازداشت علیه نامش دارد، با سازمان های تحقیق همکاری نکرده است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه دستور داد تا دو کوان، مدیر عامل آزمایشگاه Terraform Labs پاسپورت خود را تحویل دهد.

یکی از بنیانگذاران فراری باید گذرنامه کره ای خود را ظرف 14 روز پس از دستور مذکور به مقامات تحویل دهد. در صورت عدم رعایت دستور، گذرنامه وی باطل می شود. این دستور رسمی همچنین هشدار داد که عدم رعایت موجب رد درخواست برای صدور مجدد در آینده خواهد شد.

یک گزارش محلی دیگر اشاره کرد که دستور بازگشت گذرنامه برای مجموع شش کارمند آزمایشگاه Terraform از جمله دو کوان صادر شده است.

مقامات کره جنوبی تلاش های قابل توجهی برای دستگیری کوان انجام داده اند – یک دادگاه کره ای حکم بازداشت او را در 14 سپتامبر صادر کرد و پس از آن اخطار قرمز اینترپل در 26 سپتامبر صادر شد. با این حال، محل دقیق فعلی او مشخص نیست.

پس از انفجار اکوسیستم Terra که منجر به ضرر بیش از 40 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران شد، دو کوان به یک چهره کاملا بحث‌برانگیز تبدیل شد. حتی پس از صدور حکم بازداشت و اعلامیه اینترپل علیه نام او، موسس فراری رمزارز ادعا کرد که هیچ مقامی در رابطه با تحقیقات با او تماس نگرفته است.

حماسه دو کوان ماه گذشته چرخش دیگری به خود گرفت زیرا گزارش‌های محلی حاکی از آن بود که مقامات کره‌ای درخواست مسدود کردن ۶۷ میلیون دلار بیت‌کوین را داده‌اند که ظاهراً به یکی از بنیان‌گذاران آلوده مرتبط است. دو کوان دوباره انکار کرد که این وجوه متعلق به او بوده است و حتی ادعا کرد که در دو سال گذشته از دو صرافی رمزنگاری ذکر شده در گزارش استفاده نکرده است.

Terraform Labs، شرکت توسعه دهنده اکوسیستم Terra، ادعا کرد که پرونده علیه دو کوان به شدت سیاسی شده است. سخنگوی این شرکت گفت که دادستان ها تسلیم فشار عمومی شدند و پس از سقوط ارزهای دیجیتال مرتبط، تعریف امنیت را گسترش دادند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا