اخبار

کره جنوبی لایحه ای را تصویب کرد تا مقامات را مجبور به افشای ذخایر بیت کوین کند

“قانون پیشگیری کیم نام گوک” در پاسخ به رسوایی مربوط به جابجایی مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده توسط برخی از اعضای مجلس ملی آمده است.

دولت کره جنوبی در حال پیشروی با قوانین جدیدی است که مقامات را ملزم می کند تا در مورد دارایی های خود از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین گزارش دهند.

مجلس ملی کره جنوبی به اتفاق آرا لایحه ای را تصویب کرد که قانونگذاران و مقامات عالی رتبه دولتی را موظف می کند تا در مورد دارایی های رمزنگاری شده خود گزارش دهند. به گزارش خبرگزاری محلی News1، قانونگذاران این لایحه جدید را در جلسه عمومی در 25 مه تصویب کردند.

بر اساس این گزارش، این لایحه شامل اصلاحاتی در قانون مجلس شورای ملی و قانون اخلاق خدمات عمومی است. متمم قانون شورای ملی به اتفاق آرا با 269 رای از 269 نماینده حاضر به تصویب رسید. اصلاحیه قانون اخلاق خدمات عمومی با 268 رای از 268 قانونگذار حاضر به دست آورد.

اصلاحیه قانون مجلس ملی که در 22 مه تصویب شد، ارز دیجیتال را رسماً در فهرست اموال ثبت شده توسط قانونگذاران قرار داد. اصلاحیه قانون اخلاق مقامات دولتی همچنین مقامات عالی رتبه دولتی و همچنین اعضای مجلس ملی را ملزم به افشای دارایی های ارزهای دیجیتال می کند.

آخرین تحولات حقوقی در کره جنوبی در واکنش به رسوایی بزرگ دولتی در خصوص انتقال مقادیر زیادی از ارزهای رمزنگاری شده توسط برخی اعضای مجلس ملی صورت گرفته است.

کیم نام کوک، سابقاً یکی از اعضای اصلی اپوزیسیون حزب دموکرات در کره جنوبی، در اوایل ماه می مشخص شد که حداقل 4.5 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده در صرافی Wemix دارد. این افشاگری ها بلافاصله نگرانی هایی را در مورد پولشویی احتمالی، تضاد منافع و استفاده از اطلاعات داخلی ایجاد کرد.

دولت کره جنوبی به سرعت به این موضوع واکنش نشان داد و یک ابتکار قانونی را آغاز کرد که به طور گسترده به عنوان “قانون پیشگیری کیم نام گوک” شناخته می شود. نکته اصلی این تغییر قانونی این است که تمام دارایی‌های ارز دیجیتال بیش از ۷۶۰ دلار در گزارش ثروت توسط مقامات ارشد، مانند پول نقد، سهام، اوراق قرضه، طلا و سایر دارایی‌ها درج شود.

در ابتدا انتظار می رفت که قانون جدید پس از یک دوره مهلت شش ماهه در دسامبر 2023 اجرایی شود. با این حال، برخی از قانونگذاران مانند یون جائه اوک، نماینده حزب قدرت مردم، اصرار کرده اند که این تغییر تا ماه جولای اعمال شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا