اخبار

تتر 5.2 میلیون دلار USDT مرتبط با کلاهبرداری های فیشینگ را مسدود می کند

از زمان راه‌اندازی، تتر بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی‌های مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی را پس از درخواست‌های سازمان‌های مجری قانون مسدود کرده است.

تتر، صادرکننده استیبل کوین، 5.2 میلیون دلار از تتر استیبل کوین خود را که به کلاهبرداری های فیشینگ مرتبط بود، در 14 می مسدود کرد. این USDT در 12 کیف پول اتریوم با برچسب “آدرس ممنوعه USDT” ذخیره شده بود.

مدیر ارشد امنیتی شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای SlowMist گفت که این آدرس ها برای پولشویی از کلاهبرداری های فیشینگ بدون توضیح بیشتر استفاده می شود.

تتر، بزرگترین صادرکننده استیبل کوین در جهان، میلیاردها دلار دارایی مرتبط با هک، سوء استفاده و کلاهبرداری را مسدود کرده است. در پست ایکس، پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر گفت که این شرکت از زمان راه‌اندازی بیش از 1.3 میلیارد دلار را مسدود کرده است که تقریباً 1.6 میلیون دلار مربوط به تامین مالی تروریسم است.

در ژانویه 2022، تتر سه آدرس اتریوم را که دارای بیش از 150 میلیون دلار USDT بودند به لیست سیاه خود اضافه کرد. در اکتبر 2022، تتر 8.2 میلیون دلار USDT را در اتریوم مسدود کرد و 215 آدرس USDT مبتنی بر اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرد.

در اواخر سال 2022، تتر بیش از 360 میلیون دلار دارایی را مسدود کرده بود. در اکتبر 2023، ناشر استیبل کوین 817000 دلار USDT مرتبط با فعالیت های تروریستی در اوکراین و اسرائیل را مسدود کرد . یک ماه بعد، 225 میلیون دلار USDT مرتبط با کلاهبرداران عاشقانه را مسدود کرد .

ناشر استیبل کوین همچنین با 24 سازمان مجری قانون در بیش از 40 کشور کار کرده است. این شرکت در 12 ماه گذشته بر روی 198 درخواست از سوی سازمان های مجری قانون برای مسدود کردن کیف پول ها و 339 درخواست در سه سال گذشته همکاری کرده است.

تتر همچنین کنترل‌های بازار ثانویه را برای مسدود کردن فعالیت‌های مرتبط با افراد تحریم‌شده در فهرست اتباع ویژه تعیین‌شده دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده ارائه کرد. هر شرکت یا افراد تحت کنترل یا متعلق به کشورهای تحریم شده در این لیست گنجانده شده است.

استفاده از فناوری دفتر کل غیرمتمرکز به شرکت‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد وجوه را در زنجیره نظارت کنند و ماهیت متمرکز استیبل کوین‌ها به صادرکنندگان آن اجازه می‌دهد تا دارایی‌های مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی را بنا به درخواست سازمان‌های مجری قانون مسدود کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا