اخبار

هشدار ناظر مالی استرالیا نسبت به سرمایه گذاری پس انداز بازنشستگی در ارز دیجیتال

ناظر مالی این کشور می‌گوید استرالیایی‌هایی که دارای ابر صندوق‌های خودگردان هستند باید مراقب تبلیغات ارزهای دیجیتال باشند.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا، عالی ترین نهاد نظارتی مالی این کشور، به استرالیایی هایی که وجوه بازنشستگی خود را مدیریت می کنند، هشدار داده است که از دخالت در ارزهای دیجیتال خودداری کنند.

این آژانس پس از انتشار هشداری درباره افزایش کلاهبرداری های مرتبط با ارزهای دیجیتال، رمزارز را یک “سرمایه گذاری سفته بازانه” توصیف می کند.

ASIC در کمپین های بازاریابی که به طور خاص متولیان SMSF را در رسانه های اجتماعی هدف قرار می دهند، افزایش یافته است و از سرمایه گذاران می خواهد احتیاط کنند:

به تبلیغات رسانه های اجتماعی یا تماس آنلاین از طرف شخصی که “فرصت سرمایه گذاری” را تبلیغ می کند، تکیه نکنید.

یک SMSF به افراد امکان کنترل کامل بر پس‌اندازهای بازنشستگی خود را می‌دهد، که به آن‌ها اجازه می‌دهد با سرمایه‌گذاری در تمبر، هنر و رمزارز، تصمیمات غیرمتعارف سرمایه‌گذاری بگیرند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه قربانیان کلاهبرداری غرامت دریافت نمی کنند، مدیریت صندوق بازنشستگی شما با خطرات بیشتری همراه است.

رگولاتور توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انتقال وجه به SMSF با یک مشاور مالی دارای مجوز مشورت کنید.

متولیان SMSF به طور کامل مسئولیت پیروی از الزامات مالیاتی را بر عهده دارند و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌تواند انطباق را حتی پیچیده‌تر کند.

در ماه دسامبر، پلیس فدرال استرالیا تخمین زد که استرالیایی ها از 109 میلیون دلار استرالیا در سال گذشته کلاهبرداری شده اند.

در نوامبر، پلیس استرالیای جنوبی 700000 دلار استرالیا رمزنگاری شده را در پی کشف مواد مخدر در وب تاریک توقیف کرد .
بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شاخص ارزهای دیجیتال مستقل (IRCI)، نزدیک به یک سوم استرالیایی ها صاحب ارزهای دیجیتال هستند که نشان دهنده افزایش 18 درصدی نسبت به سال گذشته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا