ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال (هولو) Holo چیست؟ نقد و بررسی دقیق پروژه

هولو چین سعی در منسوخ شدن بلاک چین دارد

ارز دیجیتال Holo با نماد اختصاری HOT پروژه ای است که بسیاری می گویند قرار است طرز فکر ما درباره فناوری توزیع شده لجر را تغییر دهد.

در واقع ، هولو چین در حال جایگزینی برای چشم انداز فعلی بلاکچین های متورم و راه حل های ناقص است. با این حال ، این پروژه با سوالاتی از خود روبرو است از جمله اینکه چرا ماه ها پس از موفقیت بسیار ICO ، توسعه به کندی پیش می رود.

بنابراین ، آیا هنوز پروژه ای قابل تأمل است؟

در این بررسی Holo سعی می کنم به آن پاسخ دهیم. ما هم چنین نگاهی عمیق به موارد استفاده از رمز HOT و پتانسیل پذیرش طولانی مدت آن خواهیم انداخت.

سایت رسمی هولو چین ,,کلیک کنید,,

ارز دیجیتال Holo چیست؟

Holo chain ارزی است که به عنوان یک جایگزین برای قرار بلاکچین ، به توسعه دهندگان یک چارچوب برای ایجاد برنامه های کاربردی غیر متمرکز (dApps).

یک تغییر بزرگ برای فعال کردن این ، تغییر از بلاکچین وابسته به داده ها به یک سیستم عامل محور است. روش Holochain از حفظ اجماع جهانی ، با استفاده از سیستم عامل که در آن هر عامل چنگال خصوصی را نگهداری می کند ، جلوگیری می کند و این سیستم به صورت محدود در بلاکچین با یک جدول هش توزیع شده ذخیره و مدیریت می شود.

با این کار از مشکلات مقیاس پذیری که گریبان گیر راه حل های بلاکچین شده است ، جلوگیری می شود. همچنین به هر dApps میزبانی شده در Holo این امکان را می دهد تا با منابع کمتری نسبت به مورد نیاز برای بلاکچین ها ، کار بیشتری انجام دهد. در این بررسی Holochain ، ما نگاهی عمیق به پروژه ، فناوری و چشم اندازهای نشانه خواهیم داشت.

Holochain در مقابل Blockchain

بلاکچین سنتی با ذخیره سازی داده ها از طریق هش های رمزنگاری در یک شبکه توزیع شده کار می کند. هر گره در آن شبکه کپی کاملی از بلاکچین و اجماع جهانی را برای تأیید شبکه و سالم نگه داشتن آن حفظ می کند. این یکی از ویژگی های فناوری بلاکچین است که نقطه قوت فناوری در حال ظهور است.

نقاط ضعفی وجود دارد که همراه با روش بلاکچین است. موضوعی که باعث آزار توسعه دهندگان بلاک چین شده است ، مقیاس پذیری است که با تأیید هر گره در شبکه برای تأیید کل شبکه ایجاد می شود.

با افزایش میزان داده در بلاکچین ، بطور فزاینده ای برای توان معاملات در بلاکچین محدودتر می شود. به همین دلیل است که برخی از ارزهای رمزنگاری شده چنین معاملات طولانی و هزینه های بالای شبکه را تجربه کرده اند.

این نام به این دلیل بوجود آمد که سیستمی که Holo chain از آن استفاده می کند ، شبیه ساخت هولوگرام است. در یک هولوگرام یک الگوی منسجم 3-D توسط یک تعامل خاص پرتوهای نور ایجاد می شود ، و در هولو چین سیستم یک کل منسجم را به روشی مشابه ایجاد می کند و اجزای منفرد را در کنار هم قرار می دهد تا یک کل را تشکیل دهد.

علاوه بر این ، این فناوری از الگوهای جامع به عنوان بخشی از عملکرد خود استفاده می کند.

بلاکچین بخش عمومی

سیستم Holo با عدم نیاز به هر گره یا عامل در شبکه ، یک رکورد به طور مداوم به روز شده از کل بلاک چین عمومی را از بین می برد ، مشکلات مقیاس پذیری را برطرف می کند.

در عوض ، هر گره زنجیره بلوکی مخصوص به خود را نگه می دارد که با کلید رمزنگاری منحصر به فرد گره ارتباط برقرار می کند. کل زنجیره بلوک عمومی را به عنوان یک رودخانه تصور کنید و هر گره شبیه جریان کوچکتری است که به رودخانه راه پیدا می کند.

اگر گره ای آفلاین شود ، شاخه ای از زنجیره عمومی ایجاد می کند ، اما زنجیره عمومی به جلو ادامه می یابد ، بدون اینکه تحت تأثیر از بین رفتن یکی از گره های آن قرار بگیرد.

Holo یک راه حل سبز است

تاکنون همه می دانند که بلاکچین های Proof of Work مانند بیت کوین به چه میزان انرژی نیاز دارند . Holo ادعا می کند یک راه حل سبز برای بلاکچین های مخرب محیط زیست است.

از آنجا که گره های موجود در هولو چین کل بلاکچین را ذخیره و تأیید نمی کنند ، تنها درصد کمی از پهنای باند در مقایسه با بلاک چین های سنتی استفاده می شود.

علاوه بر این ، هیچ مولفه استخراج برای Holo وجود ندارد ، بنابراین برق مورد استفاده حداقل است ، در واقع بیش از آنچه توسط رایانه های گره ای در عملیات عادی خود استفاده می شود. با توجه به اینکه الزامات برق زنجیره های پول PoW به طور مداوم در حال افزایش است ، این رویکرد سازگار بسیار بهتر به نظر می رسد.

گره داده ای که توسط فضای عمومی قابل دسترسی است

زنجیره مرکزی ارز دیجیتال Holo به جای اینکه هر گره کپی خود را از تمام داده ها در کل زنجیره بلوک نگه دارد ، یک سری قوانین را برای تأیید داده ها در بلاک چین هر گره حفظ می کند. این تأیید روی یک جدول هش توزیع شده رخ می دهد.

این بدان معنی است که وقتی گره ای آفلاین می شود ، داده های آن برای بلاک چین عمومی از بین نمی رود. در عوض یک نسخه محدود طبق مجموعه قوانین حفظ و تأیید می شود.

همانطور که می توانید در بخش سوالات متداول در وب سایت Holo chain بخوانید ، توسعه دهندگان این سیستم را با روشی که ارگانیسم زنده اطلاعات را در DNA ذخیره می کند یا نحوه ذخیره زبانها توسط جمعیت مردم مقایسه می کنند.

“زبان انگلیسی کجا ذخیره می شود؟” توسعه دهندگان هولو چین در سوالات متداول می پرسند. “افراد دارای تخصص های مختلف و یا در معرض واژگان خاص عامیانه یا تخصصی هستند. هیچ کس نسخه کامل آن را ندارد ، و نسخه کسی دقیقاً مانند دیگران نیست ، اگر نیمی از انگلیسی زبانان را ناپدید می کردید ، زبان خیلی پایین نمی آمد. “

Holochain چگونه مقیاس پذیر است؟

این سوال که چند معامله در ثانیه Holo از پس آن برمی آید ، باید متفاوت از نگاه ما به مقیاس پذیری در بلاک چین های سنتی بررسی شود.

پاسخ سریع به سوال این است که مقیاس پذیری در هولو چین نامحدود است. این تا حدودی ساده انگارانه است و صادقانه فکر می کنم معاملات در ثانیه به دلیل ماهیت ذاتی آن در مورد هولو چین صدق نمی کند.

Holo به جای حفظ اجماع جهانی داده ها در مورد بلاکچین ، از یک جدول هش توزیع شده برای نگهداری سوابق نوع ضروری و اعتبار داده هایی که هر گره خاص کمک می کند ، استفاده می کند.

توسعه دهندگان برای توضیح بهتر از قیاس کف رقص استفاده کرده اند. می توانید به یک زمین رقص نگاه کنید و بلافاصله بفهمید چه کسی باله می رقصد و چه کسی هیپ هاپ می رقصد.

چند رقصنده همزمان می توانند برقصند؟

به همان تعداد که در زمین رقص جا می شوند. بدیهی است که نیازی به استفاده از شخص ثالث متمرکز معتمد برای پیگیری رقصندگان و نوع سبک رقص آنها نیست.

توسعه دهندگان نوشتند: “بنابراین ، Holo به عنوان یک چارچوب برنامه هیچ محدودیتی در معاملات در ثانیه ایجاد نمی کند زیرا جایی نیست که همه تراکنش ها از آن عبور کنند.” وی در ادامه گفت:

مثل این است که بپرسید ، “بشریت در هر ثانیه چند کلمه می تواند بگوید؟” این یک سوال بی ربط است. با تولد هر انسانی ، این تعداد افزایش می یابد. همان هولو چین.

کار Dapp با Holo چیست؟

Holochain برای هر برنامه dApp که به تعداد زیادی ورودی فردی نیاز دارد ، جایی که هر فرد به یک نسخه محدود از همه ورودی ها دسترسی دارد ، مناسب است.

مورد استفاده فوری توسط Holo سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است ، اما آنها همچنین پیشنهاد کرده اند که Holochain در سیستم عامل های نظیر به نظیر ، مدیریت زنجیره تامین ، ارزهای رمزپایه معتبر یا برنامه های وفاداری ، پروژه های اطلاعاتی جمعی و موارد دیگر به خوبی کار خواهد کرد.

این پروژه ها به دلیل ماهیت عامل محور بودن آن ، مناسب و مطلوبی برای Holo است. همچنین می توانید در نقشه holohackers یک نمای کلی از انواع برنامه هایی را که می توانید توسعه دهید ، مشاهده کنید.

هولو چین با هر نوع مجموعه داده خصوصی یا ناشناس به خوبی کار نخواهد کرد ، زیرا هر گره جداگانه یک جدول هش توزیع شده مشترک را منتشر می کند. Holo همچنین برای اکثر برنامه های میزبان پرونده های بزرگ ، یا برای اجرای dApp های مثبت گرایانه داده مانند اکثر ارزهای رمزپایه مناسب نیست.

چشم انداز اتخاذ شده توسط هولوگراف فرض می کند که هیچ واقعیت مطلقی در زنجیره بلوکی عمومی وجود ندارد ، فقط دیدگاه فردی هر گره است که می تواند جمع شود و یک تصویر بزرگتر را تشکیل دهد. این مورد با دیدگاه blockchain تئوری نسبیت مقایسه شده است.

پشتیبانی از زبان

Holo در Go نوشته شده است ، و آن زبان برنامه نویسی خاص برای شباهت آن به C و سهولت استفاده انتخاب شده است. پایگاه کد کاملاً منبع باز است و در هولو چین GitHub قابل بررسی است .

هنگام توسعه dApps برای هولو چین ، توسعه دهندگان می توانند از Lisp و JavaScript استفاده کنند و همچنین از زبانهای جلویی مانند CSS ، HTML و JavaScript نیز پشتیبانی می شود.

توسعه دهندگان Holochain اظهار داشته اند که هولو چین در رابطه با کار با زبان های جدید انعطاف پذیر است ، بنابراین احتمال دارد که پشتیبانی از زبان های اضافی در آینده اضافه شود.

تیم Holo

توسعه دهندگان پشت Holo تجربه زیادی دارند. بنیانگذاران هر دو 34 سال تجربه برنامه نویسی دارند. آرتور بروک ، که معمار اصلی هولو چین است ، از سال 1984 یک رمز گذار قرارداد است و از سال 2001 با سیستم های هوش مصنوعی کار می کند و به عنوان یک طراح سیستم ارز جایگزین آنلاین کار می کند.

اریک هریس-براون مهندس اجرایی Holo است. وی همچنین از سال 1984 یک رمزگذار قرارداد ، یک برنامه نویس تمام وقت از سال 1988 ، یک طراح برنامه های ارتباطی نظیر به نظیر (glassbead.com) برای سالها ، یک توسعه دهنده وب کامل و همچنین دارای تجربه در سیستم بوده است. طراحی ، طراحی چارچوب و غیره

در حال گردآوری تیم 12 توسعه دهنده ، متخصص UX / UI و مهندس نرم افزار اضافی هستند. توسعه دهندگان اصلی دیوید مایستر ، معمار نرم افزار استرالیایی با بیش از یک دهه تجربه و نیکولاس لاک ، معمار نرم افزار آلمانی هستند که بیش از یک دهه تجربه توسعه راه حل های نرم افزاری زیبا را نیز دارد.

توکن HOT

رمز HOT توکن ERC-20 است که می تواند در هر کیف پول سازگار با ERC-20 مانند MetaMask ، MyEtherWallet یا یکی از کیف پول های سخت افزاری ذخیره شود. در نهایت ، علامت های ERC-20 می توانند برای Holo fuel عوض شوند. پس از راه اندازی شبکه اصلی Holo ، این تعویض در دسترس خواهد بود.

به جای سوزاندن رمزهای HOT پس از مبادله ، آنها برای کمک به حفظ ثبات در شبکه در یک حساب ذخیره نگهداری می شوند. هنوز برنامه ای برای زمان حذف کامل HOT وجود ندارد. همچنین برنامه مشخصی برای ذکر هولوفوئل در صرافی ها وجود ندارد ، اگرچه تیم درک می کند که این مکالمه باید اتفاق بیفتد.

تجارت داغ

وقتی نوبت به بازارهای HOT می رسد ، در تعدادی از صرافی ها لیست می شود. این موارد شامل CoinEx ، Binance ، MXC و غیره است. به نظر می رسد حجم بسیار خوبی توزیع شده است اگرچه CoinEx بیش از 30٪ آن را دارد.

وقتی صحبت از نقدینگی در مبادلات فردی می شود ، به نظر می رسد که بسیار قوی باشد. به عنوان مثال ، اگر بخواهیم نگاهی بیندازیم به کتاب سفارش USDT / HOT Binance ، کاملاً عمیق است. همچنین گردش مالی روزانه بسیار معقولی وجود دارد.

علاوه بر این ، Binance Exchange همچنین در بازارهای های BTC و ETH از HOT بازاری ایجاد می کند. بنابراین ، این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود بدون لغزش زیاد ، سفارشات بلوک بزرگ را انجام دهید.

هولوفوئل چیست؟

Holofuel رمزنگاری بومی برنامه ریزی شده Holo chain است که یک ارز با اعتبار مشترک خواهد بود و دارایی های واقعی آن را پشتیبانی می کنند.

تیم هولو چین آن را “یک تعهد خدمات قراردادی” می نامد زیرا می توان آن را برای میزبانی در سیستم عامل هولو چین بدست آورد و بازخرید کرد. کاربرد اصلی آن ارائه دهندگان برنامه Holochain (hApp) برای پرداخت هزینه میزبانان Holo برای خدماتشان است.

تیم Holo معتقد است که Holofuel به سه دلیل اصلی با بسیاری از ارزهای رمزپایه موجود متفاوت است:

  • اعتبار متقابل: برخلاف سایر ارزهای رمزپایه ای که اساساً برای سوداگری استفاده می شوند ، HoloFuel نشانه هایی نیست که از هیچ ساخته نشده است. این یک چارچوب حسابداری رمزنگاری دو ورودی است که مقیاس پذیری ، شفافیت و پاسخگویی را فراهم می کند.
  • Asset-Backed: پشتیبانی از HoloFuel با قدرت محاسبه میزبان در سراسر کره زمین.
  • Value-Stable: مقدار HoloFuel به ظرفیت محاسباتی شبکه میزبان متصل است. این ظرفیت به تدریج تکامل یافته و تغییر می کند و در معرض جهش های عظیم قرار نمی گیرد و به شکلی که سایر نشانه های سوداگرانه است خراب می شود.
  • در نهایت این باعث می شود هولوفوئل به یک ابزار سودمند میزبانی تبدیل شود و در حال حاضر چندین رقبا وجود دارند که پیشرفت بیشتری دارند. پروژه هایی مانند Sia ، Storj و Filecoin همه به کاربران برای به اشتراک گذاشتن قدرت محاسبات ، فضای سخت افزار یا ظرفیت پهنای باند پاداش می دهند.

توسعه Holo

در اینجا نیز اشاره خواهم کرد که برخی انتقادات نسبت به Holo انجام شده است ، به ویژه اینکه پروژه پیشرفت چندانی نداشته و هیچ پیشرفتی نداشته است.

و درست است که این پروژه بسیار کند پیش رفته است. 18 ماه پس از اتمام ICO هنوز منتظر راه اندازی تست test آلفا است.

این مدت طولانی است و هیچ نشانه ای از زمان راه اندازی شبکه اصلی وجود ندارد. البته ، تیم می گوید که آنها نگاه طولانی به پروژه خود دارند ، و آنها نمی خواهند چیزی عجله.

البته ، یک روش ساده برای ارزیابی بازده توسعه ماهانه وجود دارد و آن این است که نگاهی به مخازن کد عمومی کد آنها بیندازیم. با مشاهده تعهدات کد می توانیم ایده خوبی از میزان کار واقعاً بدست آوریم.

همانطور که مشاهده می کنید ، توسعه دهندگان واقعاً بسیار فعال بوده اند. طی یک سال گذشته مرتباً به همه این repo های انتخابی متعهد شده است. این پروژه همچنین دارای بیش از 100 مخزن دیگر با سطوح مختلف فعالیت – بسیار چشمگیر است.

اگر بخواهیم این را با سایر پروژه ها مقایسه کنیم ، کاملاً واضح است که Holo از همه فعال تر است. در حقیقت ، در این سایت ، آنها هنگام انجام تعهدات مربوط به تعهدات اصلی خود ، در رتبه 2 قرار دارند.

نتیجه گیری

به ما گفته شده است که بیت کوین و بلاکچین فناوری آینده هستند ، اما این ممکن است کاملاً درست نباشد. فناوری بلاکچین در واقع تقریباً 10 سال از عمرش می گذرد و ارزهای رمزپایه برتر چیزی بیش از تقلید از سیستم مالی فاسد موجود ما را به صورت شبه غیرمتمرکز انجام نمی دهند.

بیت کوین برای ذخیره ارزش است و همچنین به عنوان یک کازینو برای معامله گران تبدیل شده است. Holo سیستمی از ارزش آفرینی و مشارکت جامعه خواهد بود که برای کمک به ما در رسیدن به یک جامعه پس از پول مبتنی بر جامعه ، کمک های شخصی ، لیاقت و خدمات به دیگران طراحی شده است. این به منظور اعطای داده ها و یکپارچگی شخصی طراحی شده است.

مطمئن نیست که هولو چین موفقیت آمیز باشد ، اما آماده استفاده است و توسعه دهندگان می توانند از قبل شروع به ساختن برنامه هایی کنند که احساس می کنند می توانند به تغییر جامعه و جهان ما کمک کنند. برخی از نمونه های هولو چین dApps را می توان در اینجا یافت و اگر شما علاقه مند به توسعه dApp خود با Holo هستید می توانید از اینجا شروع کنید .

سرمایه گذاران از قبل با افزایش 500 درصدی ICO ، این توافق را انجام داده اند و این در حالی بود که در بازارهای خرس ارزهای ارزان قیمت انجام شد. هنگامی که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده دوباره شروع به افزایش کردند ، HOT می تواند صعودی قابل توجه ببیند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید
عضویت