اخبار

شاخص RSI بیت‌کوین به پایین‌ترین نقطه در دو سال اخیر می‌رسد؛ چرا برای بازار خوب است؟

شاخصی که برگشت را پیش‌بینی می‌کرد منجر به اجرای ATH شد، اکنون علامت معکوس دیگری را به اشتراک می‌گذارد.

یکی از محبوب‌ترین شاخص‌های فنی در تحلیل بازار – شاخص قدرت نسبی – به مقادیر بسیار پایینی رسیده است که قبلاً در مارس 2020 مشاهده شده بود که ناشی از بحران مالی جهانی بود.

چرا این ممکن است اولین نشانه معکوس باشد

شاخص قدرت نسبی اغلب برای تعیین شرایط فعلی در بازار و اشاره به نقاط معکوس پس از رسیدن قیمت به مقادیر بیش از حد فروش یا خرید بیش از حد استفاده می شود.

منبع: TradingView

این اندیکاتور همچنین برای یافتن واگرایی ها در نمودار قیمت و سپس تعیین اینکه آیا روند دارایی معکوس است یا خیر استفاده می شود.

اما در حالی که واگرایی ها را می توان راه دیگری برای استفاده از اندیکاتور در نظر گرفت، جستجوی سطوح فروش بیش از حد و خرید بیش از حد، راه اصلی استفاده از شاخص قدرت نسبی است.

آیا اندیکاتور می تواند یک معکوس کامل را پیش بینی کند؟

در حالی که RSI می‌تواند به ما اشاره‌ای در مورد حرکت آتی در آینده بدهد، نوشدارویی در برابر روند نزولی نیست زیرا سیگنال‌های آن معمولاً کوتاه‌مدت در نظر گرفته می‌شوند. تقریباً هر سیگنال معکوس مبتنی بر RSI تا زمانی که مقادیر نشانگر وارد منطقه “خنثی” شود فعال می ماند.

در طول آخرین افت به زیر ارزش 25 در این اندیکاتور در مارس 2020، بیت کوین تقریباً بلافاصله معکوس شد و به بالاترین سطح محلی 10000 دلار رسید. اما در حالی که این اندیکاتور یک معکوس کوتاه مدت را «پیش‌بینی» می‌کرد، داده‌های ارائه شده توسط آن نشان نمی‌دهد که ارز دیجیتال در چند ماه آینده به ATH جدید جهش کند.

در زمان انتشار، بیت کوین پس از کاهش غیرمنتظره دیگری که در جریان اصلاح دارایی رخ داد که در نوامبر آغاز شد، یعنی زمانی که طلای دیجیتال تقریباً 70،000 دلار معامله می شد، با قیمت 35865 دلار معامله می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا