ارز دیجیتال و کریپتومقالات آموزشی

ارز دیجیتال (الروند) Elrond چیست؟ آشنایی و بررسی توکن ERD

همه چیز درباره توکن ERD

الروند Elrond پروژه ای است که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مانند بسیاری دیگر از پروژه های پیش از آنها روی مقیاس پذیری متمرکز شده اند.

وب سایت رسمی الروند

Elrond چیست؟

شبکه Elrond و رمز Elrond (ERD) آن هسته اصلی بلاک چین اختصاصی را تشکیل می دهد که یکی دیگر از پیشنهادات اولیه مبادله (IEO) است که می تواند در سیستم عامل Binance Launchpad فعال شود. این شبکه با ایجاد عملکردی با عملکرد بالا همراه با قابلیت همکاری و مقیاس پذیری سطح بالا ساخته شده است. هدف اصلی این است که سطح عملکرد یک شبکه غیرمتمرکز را بالا ببریم و از یک پایه برابرتر با شبکه های متمرکز رقابت کند.

مفاهیم کلیدی برای کمک به الروند در دستیابی به این هدف ، فناوری های سفارشی آن است که به عنوان مکانیزم اجماع Adaptive State Sharding و Secure Proof of Stake تعیین شده اند.

Elrond برای دستیابی به چه چیزی تلاش میکند؟

در حالی که الروند هنوز در مرحله آزمایش است ، توسعه دهندگان آن را سنگ بنای آینده اقتصاد دیجیتالی باز ، بدون مرز و جهانی می دانند. این امر مهم می تواند با تبدیل Elrond به یک پلت فرم با پروتکل انتقال ارزش مقیاس پذیر ، همراه با استقرار آسان برنامه های غیرمتمرکز (dApps) حاصل شود. این امر به این واقعیت کمک می کند که تیم الروند دارای تعداد مساوی از متخصصان با سوابق کارآفرینی و فنی است که قبلاً در گوگل ، مایکروسافت و اینتل کار می کردند و بخشی از پلتفرم بلاکچین NEM بودند .

 • Elrond قصد دارد مقیاس گذاری خطی و عملکرد معاملاتی فوری را ارائه دهد که نباید به قیمت سایر ویژگی های آن تمام شود. همانطور که در وب سایت پروژه ذکر شده است ، سیستم عامل الروند باید بتواند 10 هزار تراکنش در ثانیه (tx / sec) را با تأخیر در حداقل و فقط هزینه های شبکه پردازش کند. Shareding Adaptive State Shading باید عملکرد بالاتری را در عملکرد ، بر اساس ترکیب هر سه روش موجود برای Sharding (شبکه / ارتباطات ، تراکنش / پردازش ، حالت / ذخیره سازی) ارائه دهد. قرار است گزینه تغییر پویا تعداد خرده ها ارتباط بین آنها را بهبود بخشد ، در حالی که پردازش موازی باید اهداف تعیین شده عملکرد را انجام دهد. در عین حال ، با اتصال گره های بیشتری به شبکه ، سیستم عامل با کاهش ذخیره سازی و پشتیبانی از مقیاس گذاری خطی همراه خواهد بود. این نوع مقیاس گذاری ، همراه با موازی سازی پردازش معامله ،
 • الروند از نظر کارآیی بسیار مهم است ، امید توسعه دهندگان برای به حداقل رساندن انرژی و نیازهای محاسباتی برای استفاده از خدمات شبکه است . این مهم باید با اجرای سازوکار Secure Proof-of-Stake حاصل شود که ترکیبی از صلاحیت بر اساس سهام و رتبه بندی ، انتخاب اعتبار سنج تصادفی و بهینه سازی اندازه های گروه های اجماع است. این نسخه به عنوان نسخه پیشرفته تری از سازوکارهای اثبات سهام (PoS) موجود است. این هدف برای اطمینان از انصاف توزیع شده و به عنوان یک راه حل سازش بین ارائه امنیت و داشتن انرژی بالاتر و خواسته های محاسباتی ، مانند مواردی است که با راه حل های اثبات کار یافت می شود.
 • الروند می خواهد تمرکززدایی را با قابلیت همکاری میان زنجیره ای بر اساس وابستگی ادراک شده خود ترکیب کند. تیم الروند قصد دارد تمرکززدایی کامل سیستم عامل خود را با هدف به حداقل رساندن خطر بهره برداری از یک نقطه خرابی ارائه دهد.. علاوه بر این ، آنها می خواهند مبادلات و سیستم عامل های تجاری را به عنوان نقاط اصلی همکاری بین بلاک چین از بین ببرند. در عوض ، شبکه الروند باید ارتباط نامحدودی را بین سرویس های مختلف خارجی ، از آغاز اجرای سیستم عامل ماشین مجازی الروند (EVM) ، فراهم کند. قرار است پشتیبانی از اجرای قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity for Ethereum ، با کمی تغییر یا تغییر در آن را ارائه دهد. بر این اساس ، کاربران باید بتوانند بدون نیاز به تبادل متمرکز ، معاملات ایمن بین نشانه های Elrond ، Ethereum و ERC20 را انجام دهند. همچنین ، در سطح ابتدایی خود ، Elrond Virtual Machine از مکانیزمی آداپتور برخوردار است که با هر آداپتور جداگانه برای هر زنجیره ای که هدف کار با Elrond است ارتباط برقرار می کند ، حتی اگر با EVM سازگار نباشد.

مروری بر معماری الروند

الروند Elrond از چندین مولفه اصلی تشکیل شده است:

 • Users و Node به عنوان دو نهاد اصلی در شبکه وجود داشته باشد. کاربران وظیفه دارند تراکنش های امضا شده را برای دو فعالیت اصلی که در شبکه انجام می شوند – انتقال ارزش و اجرای قراردادهای هوشمند – به کار گیرند. هر کاربر دارای تعدادی جفت کلید عمومی / خصوصی است و با آدرس حساب خود مشخص می شود که به نوبه خود از کلید عمومی مشتق شده است. گره ها دستگاه هایی در شبکه الروند هستند که بیشتر به مواردی تقسیم می شوند که وظایف تعیین شده را به صورت فعال یا غیرفعال انجام می دهند.
 • اعتبارسنج ها به طور فعال در فعالیت شبکه الروند Elrond شرکت می کنند. آنها ساختمان اجماع ، تولید بلوک و نگهداری کشوری را که برای آن پاداش می گیرند ، اداره می کنند. اعتبارسنجان واجد شرایط توسط یک کلید عمومی مشتق شده از آدرس مرتبط با سهام مورد نیاز شناسایی می شوند.
 • Shards واحدهای کوچکی هستند که از قلب سیستم خرد کردن شبکه تشکیل شده اند. اعتبار سنج ها از طریق یک فرآیند خودکار به توزیع خرده ریزها اختصاص می یابند که از توزیع متعادل خرده ها در گره ها اطمینان حاصل می کند. در حالی که پیشنهاد دهندگان بلوک معاملات را به بلوک تبدیل می کنند ، اعتبارسنجان وظیفه رد ، تأیید و اعتبار آنها را قبل از اینکه به بلاکچین تبدیل شوند ، بر عهده دارند.
 • نشانه های ERD به عنوان دروازه ای برای دسترسی به شبکه الروند و گوشت و سیب زمینی های مربوط به ساختارهای هزینه ، پرداخت و مانده آن عمل می کنند. آنها اصلی ترین ابزار پرداخت برای پردازش معاملات ، استقرار dApps ، هزینه های ذخیره سازی ، اجرای قراردادهای هوشمند و پاداش برای مشارکت های شبکه هستند. درصدی از هزینه های معاملاتی برای اعتبارسنج ها در نظر گرفته شده است ، در حالی که بقیه وجوه کنار گذاشته می شود تا یا سوزانده شود یا به صندوق جامعه الروند اهدا شود.

تقسیم حالت تطبیقی ​​الروند چگونه کار می کند؟

شبکه (الروند) Elrond به رویکرد منحصر به فرد خود در زمینه فن آوری خرد کردن ، یک روش بهینه سازی پایگاه داده قدیمی که به آهستگی خود را به عنوان بخشی از برخی از راه حل های مبتنی بر بلاکچین تثبیت می کند ، افتخار می کند. رویکرد الروند برای اجرای تقسیم بندی توسط اهداف اصلی که هدف آن دستیابی است ، اطلاع داده می شود:

 • مقیاس پذیری بدون هزینه در دسترس بودن حاصل می شود: نوسانات تعداد خرده ریزها هر چه باشد ، باید تأثیر کمی داشته یا تأثیری در زمان خرابی یا به روزرسانی وضعیت داشته باشد.
 • قابلیت ردیابی از طریق مسنجر و اعزام: شناسایی خرده ریزهای مقصد تعیین کننده است و محاسبه آن آسان است.
 • سازگاری: خرده ها باید در همه شرایط متعادل باشند.
 • مدل پویا: تقسیم ایالت الروند می تواند با جمعیت سازگار شود و تغییراتی را تقاضا کند و هیچ تأثیری بر امنیت یا دسترسی به آن ندارد.

گاهشماری در شبکه الروند Elrond بر اساس یک جدول زمانی سازمان یافته است که به دوره ها و دوره ها تقسیم می شود. در حالی که دوره ها می توانند همراه با معماری سیستم اصلاح شوند ، اما مدت آنها تا حد زیادی ثابت است که منقضی شدن آنها باعث سازماندهی مجدد و هرس خرده ریزها می شود. دورها نیز در یک بازه زمانی ثابت وجود دارند. به عنوان بخشی از هر دور ، یک گروه اجماع جدید به طور تصادفی برای یک خرده ریز انتخاب می شود و وظیفه دارد یک بلاک در دفتر کل تکه تکه کند.

اثبات ایمن سهام چگونه کار می کند؟

مکانیسم SPoS الروند به عنوان بهبودی نسبت به راه حل های موجود در بازار فناوری بلاکچین توسعه یافته است:

 • با استفاده از Elrond ، تأخیر کاهش می یابد و هر گره در قسمت خرد شده ممکن است اعضای گروه اجماع را در ابتدای دور تعیین کند. امضای جمع شده از آخرین بلوک به عنوان یک عامل تصادفی استفاده می شود. همه اینها باید زمان لازم برای انتخاب یک گروه اجماع را کاهش داده و به کمتر از 100 میلی ثانیه برساند.
 • الروند با هدف ارتقا mer شایسته سالاری در میان گره ها علاوه بر در نظر گرفتن سهم ها ، ضریب وزنی از درجه بندی را به این مخلوط معرفی می کند.
 • Elrond طرح چند علامتی Bellare و Neven را معرفی کرد که قرار است تعداد دورهای ارتباطی را به عنوان بخشی از الگوریتم امضا کاهش دهد.

برنامه های آینده و رقبای بالقوه Elrond

بر اساس پیش بینی های موجود ، پروژه Elrond Network در نهایت بر ایجاد یک اکوسیستم مبتنی بر اینترنت با گسترش قابلیت های جهانی و دامنه موارد استفاده متمرکز خواهد شد. با راه اندازی برنامه ریزی شده در سه ماهه دوم سال 2019 ، این شبکه قرار است از کیف پول های تلفن همراه ، یکپارچه سازی کیف پول سخت افزاری ، پیام رسانی P2P ایمن ، تعویض رمزها و مشوق های مشارکت پشتیبانی کند. به دنبال این کار ، کار در مورد تلفیق MainNet شبکه انجام می شود.

به اصطلاح یکپارچه سازی شبکه واقعی شبکه برنامه ریزی شده است که حول ارتقا معماری blockchain قابل همکاری پروژه باشد ، در حالی که مقیاس پذیری و کارایی آن را انجام می دهد. با پیشنهاد استفاده از شبکه الروند به عنوان بستر توسعه و استقرار برنامه های غیرمتمرکز ، با گزینه اضافه شده برای ترکیب ادغام مولفه های آن با محصولات و خدمات خود ، به هر دو شرکت تازه تاسیس و سیستم های تجاری بزرگتر نزدیک می شود.

در همان زمان ، Elrond در حال حاضر با رقابت شدیدی روبرو است ، متشکل از پروژه های کاملاً ثابت مانند Ethereum و Zilliqa . به عنوان مثال ، الروند برای مقابله با Ethereum مجبور است برخی از نقاط قوت خود را کاهش دهد ، مانند کاهش اتلاف انرژی ناشی از استفاده از اثبات کار ، همراه با پردازش معاملات موازی با کمک خرد کردن. کارت خرد کردن احتمالاً در مورد Zilliqa نیز بازی خواهد شد ، زیرا اجرای Sharding الروند فقط به معاملات محدود نمی شود (همانطور که در مورد Zilliqa اینگونه است) ، بلکه به دولت نیز محدود می شود. همچنین ، الروند از مزیت نظری پشتیبانی قوی تر برای قابلیت همکاری بلاکچین برخوردار است.

قابلیت همکاری Cross Chain

علاوه بر تمرکززدایی کارآمد ، Elrond همچنین به دنبال ایجاد قابلیت همکاری بین زنجیره ای است. این تیم می خواهد تمرکززدایی کامل را انجام دهد به این امید که بازیگران بد از یک نقطه شکست استفاده کنند.

این تیم همچنین امیدوار است که مبادلات را به عنوان نقطه اصلی همکاری بین بلاکچین ها از بین ببرد. شبکه الروند قصد دارد ارتباطات کاملی بین سرویس های مختلف خارجی را آغاز کند ، این کار با اجرای ماشین مجازی الروند (EVM) آغاز می شود.

این ماشین مجازی از قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد بدون استفاده از صرافی معاملات ایمن بین الروند ، اتریوم و سایر نشانه های ERC-20 را ایجاد کنند. Elrond VM همچنین دارای یک مکانیزم آداپتور است که امکان ارتباط با زنجیرهای دیگر را فراهم می کند که شامل آداپتورها برای کار با الروند هستند.

تیم Elrond

الروند از این جهت خوش شانس است که تیمی متشکل از متخصصانی با هر دو سابقه فنی و کارآفرینی دارد.

مدیرعامل این پروژه بنجامین مینکو است که تجربه بلاکچین خود را به عنوان بخشی از تیم اصلی NEM به مدت 1.5 سال آغاز کرد. او تلاش های بازاریابی ، تجارت و ایجاد جامعه را برای تبدیل NEM به یک محصول بلاک چین جهانی هدایت کرد.

CIO در الروند لوسیان مینکو است ، مهندسی با 8 سال تجربه در زمینه طراحی زیرساخت های پیچیده و راه حل های شبکه برای مشتریانی مانند دولت آلمان.

COO در Elrond لوسیان تودئا ، یک کارآفرین موفق است که بیش از 15 سال تجربه سرمایه گذاری در فضای فناوری دارد و هم در فضای راه اندازی و هم در بلاک چین فعال است.

همه اینها مدیریت ، توسعه تجارت ، رهبری و تجربه سرمایه گذاری قابل توجهی به او داده است. وی علاوه بر نقش خود در الروند ، مدیرعامل ، شریک و بنیانگذار چندین استارت آپ فناوری نیز هست.

تیم کامل متشکل از 24 متخصص فناوری و تجارت است که همه آنها تجربه ، مهارت و استعدادهای گسترده ای را برای پروژه شبکه الروند به ارمغان می آورند. 7 مشاور اضافی برای این پروژه وجود دارد که تجربه فنی بیشتری را به الروند می رسانند.

نتیجه گیری

شبکه Elrond با انتشار شبکه اصلی به پروژه های اصلی بلاکچین می پیوندد. این واقعیت که این پروژه توسط Binance Launchpad پشتیبانی می شود ، نشانه خوبی است ، نشان می دهد که Elrond توسط Binance به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و به نظر می رسد یک پروژه محکم است.

افزایش قیمت رمز ERD پیش از راه اندازی شبکه اصلی نیز بسیار دلگرم کننده است ، به ویژه هنگامی که عدم پوشش صرافی های رمزنگاری شده برای رمز را در نظر بگیرید. این امر همچنین با افزایش ارزش توکن جدید eGLD پیگیری شده است ، که نشان می دهد ارزش رمز ماندگاری دارد.

مطمئناً تیم با مهارت های عمیق بسیار شایسته به نظر می رسد. تا کنون آنها عملکرد بسیار خوبی داشته اند ، طبق مهلت مقرر و قابل تحویل طبق وعده داده شده است. این به تنهایی در فضای بلاکچین ارزشمند است.

با منحصر به فرد سازگاری Adaptive State و اثبات ایمن سهام ، این پروژه نوید دهنده سرعت و مقیاس پذیری است که از بسیاری از پروژه ها دیده نشده است. و درج پشتیبانی از چندین زبان قرارداد هوشمند فقط در صورت حرکت الروند به فضای برنامه غیرمتمرکز می تواند کمک کند.

Elrond یک پروژه بلند پروازانه است و باید منتظر بمانیم تا ببینیم تیم با چه سرعتی می تواند به توسعه و استقرار راه حل ها برای تعیین طول عمر بالقوه پروژه ادامه دهد. اگرچه این پروژه روی کاغذ بسیار عالی به نظر می رسد ، اما باید از چابکی و چابکی برخوردار باشد تا از رقابت جلوتر بماند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید
عضویت