ارز دیجیتال و کریپتومقالات آموزشی

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای سال 2021 | راهنمای کامل

مقدمه ای بر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در سال 2021 …..

سال 2021 یک سال باورنکردنی برای ارزهای رمزپایه و سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده بوده است. ما قبلاً دیده ایم که ارزش کل ارزهای رمزپایه در ماه مه 2021 از سطح 2.5 تریلیون دلار فراتر رفته و نرخ های تصویب ارزهای رمزپایه نه تنها در وال استریت ، بلکه در میان سرمایه گذاران متوسط ​​نیز در حال افزایش است و هر روز به افرادی که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را انتخاب میکنند افزوده میشود. برآوردها نشان می دهد که تقریباً 14٪ از کل بزرگسالان آمریکایی دارای برخی از ارزهای رمزپایه هستند. این در مقایسه با حدود 55٪ بزرگسالان آمریکایی است که سهام دارند.

مسلماً این یک شکاف نسبتاً بزرگ بین صاحبان ارزهای رمزپایه و صاحبان سهام است ، اما همچنین باید در نظر داشته باشیم که ارزهای رمزپایه فقط دوازده سال است که وجود دارند ، در حالی که سهام از سال 1611 یا بیش از 400 سال وجود دارد. فکر می کنم ارزهای رمزنگاری شده در 400 سال آینده به سهام برسند!

از نظر فرصت های قابل معامله ، اکنون طبق Coinmarketcap.com بیش از 10،000 ارز رمزنگاری شده مختلف وجود دارد. برخی از آنها مانند بیت کوین ، اتریوم و بایننس کوین بسیار عظیم هستند ، در حالی که برخی دیگر بسیار کوچک هستند که فعالیت تجاری روزانه آنها زیر 1 میلیون دلار است.

در حالی که برخی از افراد صرفاً برای حدس و گمان سرمایه گذاری می كنند ، برخی دیگر به رمزنگاری ها به عنوان راهی برای ذخیره ارزش یا محافظت در برابر تورم نگاه می كنند. راهنمای زیر در مورد چگونگی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای سال 2021 صحبت خواهد کرد ، اینکه آیا شما باید سرمایه گذاری خود را شروع کنید و اینکه چه چیزی را باید بدانید قبل از استفاده از این فرصت جدید.

برای نوسانات و خطر آماده شوید

من فکر می کنم کاملاً شناخته شده است که سرمایه گذاری و بی ثباتی ارزهای رمزنگاری شده دست به دست هم می دهند. در حالی که سکه های بزرگتر مانند بیت کوین و اتریوم تا حدودی آرام شده اند ، حرکت های 10 درصدی هنوز غیر معمول نیستند. با این حال نشانه های کوچکتر می توانند هر روز بیشتر و بیشتر حرکت کنند ، و این حرکتها می توانند در هر دو جهت انجام شوند. این امر باعث می شود قبل از سرمایه گذاری هرچه بیشتر درباره هر رمز و پروژه اساسی آن اطلاعات کسب کنید.

در واقع ، هرچه بیشتر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال درک کنید ، تصمیمات و گزینه های سرمایه گذاری بهتری خواهید داشت. به عنوان مثال ، برخی از سرمایه گذاران تقریباً به همان روشی که با طلا برخورد می کنند ، به بیت کوین نزدیک می شوند . آنها آن را ذخیره ارزش و راهی برای جلوگیری از تورم می دانند. به همین دلیل بیت کوین نام های “طلای دیجیتال” و “طلای 2.0” را انتخاب کرده است.

اتریوم داستان متفاوتی است ، با توجه به سودمندی و استفاده از آن در قراردادهای هوشمند و امور مالی غیرمتمرکز ، سرمایه گذاران به دومین ارز رمزنگاری شده جذب می شوند.

ارزهای رمزپایه یک دارایی جایگزین در نظر گرفته می شود ، گروهی که شامل املاک و مستغلات و کالاها نیز می شود ، زیرا راهی برای تنوع بخشیدن به دارایی های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه است. اگرچه آنها در ارائه متنوع ارزهای رمزنگاری شده بسیار عالی هستند اما بسیار ناپایدار هستند و حتی می توانند تحت تأثیر اخبار و نظرات شخصیت های محبوب قرار بگیرند.

خبر خوب این است که علی رغم نوسانات ، در طولانی مدت بیت کوین دارای بازده متوسط ​​سالانه است که بیش از 200٪ است. بنابراین پذیرش نوسانات می تواند منجر به دستاوردهای چشمگیری شود.

نحوه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در سال 2021

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای سال 2021 شاهد افزایش پذیرش بود ، با این حال گزینه ای است که هنوز از طرف دلالان سهام سنتی در دسترس نیست. تا زمانی که سرمایه گذاران لازم باشد با انواع مختلف کارگزاران ارز و ارزهای رمزپایه آشنا شوند که می تواند به آنها کمک کند تا در این کلاس دارایی جدید شروع به کار کنند. اینها شامل کارگزاران متمرکز مانند Coinbase ، مبادلات متمرکز مانند Binance و مبادلات غیرمتمرکز مانند Uniswap است.

علاوه بر خرید و فروش ارزهای رمزپایه ، روش های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد ، و این بدان معنی است که شما باید در مورد سهام ، مزرعه داری ، سیستم عامل های وام رمزنگاری و حتی سیستم عامل های رمز غیر قابل پرداخت اطلاعاتی کسب کنید.

سه اصل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال که باید در ذهن داشته باشید

این سه اصل زیر ممکن است برای سرمایه گذاران باتجربه جدید به نظر نرسد ، اما در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای سال 2021 به همان اندازه مربوط به سایر کلاس های سرمایه گذاری است. اگر چیز دیگری از این مقاله بردارید حداقل سعی کنید این سه مورد را بخاطر بسپارید:

1: هرگز آنچه را که نمی توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید

هنگامی که برای اولین بار سرمایه گذاری را شروع می کنید می تواند بسیار هیجان انگیز و حتی برای برخی اعتیاد آور باشد. این امر به ویژه اگر اولین خریدهای شما در حین گاو نر باشد ، زمانی که همه چیز کاملاً بالاتر است ، می تواند درست باشد. ممکن است فکر کنید همه چیز همیشه اینگونه خواهد بود و این می تواند منجر به تعهد بیش از حد خود و سرمایه شما شود.

سرمایه گذاران باتجربه می دانند که همیشه عنصری از ریسک در هر سرمایه گذاری وجود دارد. در حالی که برخی از آنها خطرات کمتری دارند ، کلاس ارزهای رمزنگاری شده دارای بالاترین ریسک هایی است که پیدا خواهید کرد. این بدان معناست که باید با دقت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نزدیک شد. با مقادیر کم شروع کنید و حساب خود را به آرامی رشد دهید. و مهمتر از همه از پولی که برای اجاره ، غذا یا سایر ملزومات نیاز دارید استفاده نکنید.

هرگز از پول هزینه ماهانه خود برای سرمایه گذاری استفاده نکنید

بنا به دلایلی ، کسانی هستند که احساس می کنند نیاز به خرید 1 BTC یا 1 ETH دارند. این به سادگی درست نیست. می توانید با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با صرف 10 دلار شروع کنید. کارگزاران و صرافی ها به شما امکان می دهند فقط 1 ساتوشی خریداری کنید ، که کوچکترین کسر بیت کوین است و فقط برابر یک صدم یک بیت کوین (0.00000001 BTC) است.

از مقادیر کم شروع کنید و به تدریج نمونه کارهای رمزنگاری خود را بسازید ، این دوره محتاطانه است.

2: در همسویی با علایق و ارزشهای خود سرمایه گذاری کنید.

روش های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد ، از سهام گرفته تا املاک و مستغلات و البته سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال. برخی از افراد هرگز به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات فکر نمی کنند ، برخی دیگر سعی می کنند از سرمایه گذاری در دسته های خاصی از سهام مانند شرکت های انرژی یا دخانیات خودداری کنند. و هنوز هم دیگران احتمالاً مایل به جلوگیری از ارزهای رمزپایه هستند ، هر چقدر بازار رشد کند.

هر کس فقط باید در آن دارایی سرمایه گذاری کند که با ارزش ها ، اعتقادات و منافع خود مطابقت داشته باشد. اگر اعتقاد دارید ارزهای رمزپایه آینده پول هستند یا بلاکچین آینده بسیاری از فناوری ها است ، ارزهای رمزپایه یک فرصت ایده آل برای و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مناسب شما هستند. با این حال اگر ارزش و سود ارزهای رمزپایه و فناوری بلاکچین را زیر سوال می برید ، بهتر است به طور کلی از کلاس دارایی ها اجتناب کنید و روی سرمایه گذاری هایی که با ایده آل های شما مطابقت دارند تمرکز کنید.

3: یک استراتژی را دنبال کنید

متنوع سازی کلیدی برای سرمایه گذاری است ، اما برای رسیدن به اهداف سرمایه گذاری خود باید تمرکز خود را بر روی نمونه کارها قرار دهید. این امر با استفاده از یک سرمایه گذاری اصلی و گروهی از سرمایه گذاری های ماهواره ای کوچکتر محقق می شود. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شما احتمالاً توسط یک ماهواره به استراتژی کلی سرمایه گذاری شما انجام می شود ، اما در این میان می توانید یک هسته اصلی در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خود داشته باشید که توسط نشانه های ماهواره یا سکه احاطه شده است. بیشتر سرمایه شما به هسته اختصاص داده شده است.

سرمایه گذاری اصلی خود را با ارزش های خود هماهنگ کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید

برای نمونه کارهای رمزنگاری خود می خواهید یکی از ده ارز رمزپایه برتر را به عنوان هسته اصلی انتخاب کنید. اینها ثابت شده اند و در عین حال که ناپایدار هستند ، نسبت به پروژه های جدید پایدارتر خواهند بود. ممکن است بیت کوین ، اتریوم یا مواردی مانند ریپل را به عنوان هسته اصلی خود انتخاب کنید. انتخاب های شما پروژه های کوچکتر یا ارزهای رمزپایه ای هستند که هنوز به آنها اعتماد ندارید. انتخاب ها را بیشتر به عنوان سرمایه گذاری سوداگرانه در نظر بگیرید.

این مهم است که شما هسته و انتخاب های خود را شناسایی کنید و این دو را اشتباه نگیرید. اگر راحت باشید که این سه اصل سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را درک کنید ، قادر خواهید بود ارزهای رمزپایه ای را که می خواهید در آنها سرمایه گذاری کنید ، با اطمینان انتخاب کنید و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را شروع کنید.

بیت کوین در سال 2021 غالب است

از لحاظ تاریخی بزرگترین ارز رمزنگاری شده با کلاهک بازار بیت کوین بوده است و این مسئله همچنان در سال 2021 ادامه دارد. به همین دلیل بیشترین صحبت در مورد ارز رمزنگاری شده است که بیشترین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد. تسلط بیت کوین در ژوئیه 2021 تقریباً 45٪ از کل بازار است. در مکان دوم اتریوم قرار دارد که سلطه آن در بازار بیش از 18٪ است. سپس موارد دیگری مانند بایننس کوین ، ریپل و کاردانو وجود دارد .

با توجه به موقعیت مسلط و طول عمر آن ، بیت کوین در حال حاضر معتبرترین ارز رمزنگاری شده برای ایجاد موقعیت اصلی است. گفته شده ، اتریوم در سال 2021 عملکرد بهتری داشته است ، البته با نوسانات بیشتر نیز. و برخی از ارزهای رمزپایه کوچکتر حتی بهتر عمل کرده اند. به همین دلیل ما نمونه کارهای متنوع رمزنگاری را پیشنهاد می دهیم.

بیت کوین یا اتریوم به عنوان یک هسته خوب کار می کنند ، ارزهای رمزپایه کوچکتر موقعیت ماهواره ها را در مجموعه شما تشکیل می دهند.

این نکته را نیز بخاطر داشته باشید که بازار گسترده تر اغلب از بیت کوین پیش می رود. بنابراین هنگامی که بیت کوین در حال افزایش است ، بقیه بازار نیز تمایل به عملکرد خوبی دارد. و هنگامی که بیت کوین در حال سقوط است ، بقیه بازار تمایل دارد آن را کمتر دنبال کند. بیت کوین را به عنوان هسته اصلی و سایر ارزهای رمزپایه در نظر بگیرید که بیشتر ماهیت سوداگرانه دارند و شما شروع خوبی برای نمونه کارها ارز رمزنگاری شده در سال 2021 خواهید داشت.

این حقایق و گرایش ها را نباید دست کم گرفت. همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از ارزهای رمزپایه از سال 2009 تاکنون ناپدید شده اند. این بدان معناست که هر پروژه کوچکتری که می توانید در آن سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خود را شروع کنید ناپدید می شود و شما را با هیچ چیز مواجه می کند. و این می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد ، به دلیل نوسانات ذاتی ارزهای رمزپایه.

گام های بعدی در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای سال 2021

وقتی دانستید که چگونه می خواهید نمونه کارهای خود را بسازید (کدام سکه ها و مبالغ آن) ، وقت آن است که یک صرافی ارز رمزنگاری شده مناسب پیدا کنید.

تعداد بسیار کمی وجود دارد ، و شما همچنین می خواهید تصمیم بگیرید که آیا شما از یک کارگزار (Coinbase بزرگترین) یا یک صرافی واقعی (Binance در اینجا بزرگترین است) استفاده کنید و یا اگر یک صرافی ایرانی می‌خواهید پی 98 و یا نوبیتکس برای شما مناسب است. سود کارگزاران و مبادلات بزرگتر این است که سکه های بیشتری برای انتخاب در لیست دارند ، به علاوه نقدینگی و ثبات بیشتری دارند. و این کارگزاران و مبادلات بزرگتر همچنین از staking پشتیبانی می کنند ، که به شما امکان می دهد درآمد منفعلانه ای از دارایی های رمز ارز خود ایجاد کنید.

پس از انتخاب کارگزار یا مبادله ، گام بعدی ایجاد حساب کاربری ، تکمیل شرایط تأیید هویت (در صورت لزوم) و تأمین اعتبار حساب با مقداری ارز فیات است. به یاد داشته باشید که خرید کل سکه ضروری نیست! اگر فقط 100 دلار داشته باشید می توانید همین مقدار را خریداری کنید. مراقب هزینه های معامله باشید ، زیرا در سال 2021 برای بسیاری از ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین و اتریوم بسیار بالا رفته است.

HODL در سال 2021

HODL اصطلاحی است که در ارزهای رمزپایه استفاده می شود و مخفف کلمه “Hold for Dear Dear” برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. این اتفاق در روزهای ابتدایی ارز رمزنگاری رخ داد ، زمانی که شخصی در یک انجمن به اشتباه غلط “نگه” را نوشت و به عنوان اصطلاح مشخصی برای بازار ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار گرفت.

یادگیری صبر و قدرت هودلینگ در سال 2021 می تواند کلید استراتژی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شما باشد. قیمت ها می توانند در یک روز و در هر دو جهت 20 درصد یا بیشتر حرکت کنند. قیمت ها ممکن است برای مدت زمان طولانی کاهش یابد. به عنوان مثال ، بیت کوین در دسامبر 2017 به بالاترین رقم نزدیک به 20 هزار دلار رسید ، اما یک سال بعد زیر 3500 دلار معامله شد.

بسیاری از مردم با فروش در این مدت مقدار زیادی پول از دست دادند و این نیازی به این کار نبود زیرا در آوریل 2021 بیت کوین به بالاترین رقم همیشگی خود یعنی نزدیک به 65000 دلار رسید. هودلینگ می توانست آنها را از ضرر نجات دهد و در عوض سود سرشاری به آنها برساند .

کسانی که ممکن است بیت کوین را در اوایل سال 2020 وقتی حدود 9000 دلار معامله می کرد ، خریداری کرده باشند. به دلیل همه گیری COVID-19 ، قیمت تا مارس 2020 تقریباً 50 درصد از دست کاهش یافت ، با این حال همانطور که می دانیم در سال 2021 شاهد یک تجمع گسترده در بیت کوین بودیم که شاهد بودیم قیمت ها از سطح 5000 دلار در مارس 2020 به کمی بیش از 65 هزار دلار در یک سال بعد رسید. ممکن است یک سرمایه گذار با سود قابل توجه 10 هزار دلار یا حتی 20 هزار دلار فروخته باشد ، اما این بادام زمینی در مقایسه با آنچه می توانست بدست بیاورد ، بود.

فراتر از خرید بیت کوین در سال 2021

خرید و سرگرمی از بیت کوین (یا اتریوم) به احتمال زیاد هسته اصلی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شما خواهد بود ، اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، باید برخی موقعیت های ماهواره ای کوچکتر را نیز در نظر بگیرید. یکی از راه های شارژ بیش از حد بازده ، انتخاب برخی از سکه های ذخیره شده به عنوان بخشی از دارایی های خود است.

استیکینگ را در نظر بگیرید

نوعی دیگر از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ذخیره ارز رمزنگاری شده فرآیندهای قفل سکه در کیف پول و دریافت پاداش در ازای آن است. اینها را می توان معادل سودهایی که ممکن است از نگه داشتن سهام خاصی بدست آورید ، تصور کنید. در حالی که سود سهام از درآمد شرکت حاصل می شود ، سود حاصل از ارزهای رمزپایه از کارمزد معاملات تولید شده توسط شبکه یا از استخری است که به منظور تأمین پاداش سهام ایجاد شده است.

Staking همچنین با ایمن سازی شبکه در برابر حملات ، و به عنوان روشی برای تأیید تراکنش ها ، ارزش بلاکچین را فراهم می کند.

همانطور که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، سرمایه ای را برای درآمدزایی منفعلانه از مجموعه کارهای رمزنگاری شما فراهم می کند. و هرچه ارز رمزنگاری بیشتری داشته باشید ، پاداش های سهام شما نیز بیشتر می شود. این یک روش عالی برای تکمیل سرمایه سرمایه گذاری شماست.

فقط آنچه می خواهید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید

لازم نیست که این موضوع را به شما بگویم ، اما من به عنوان یک سرمایه گذار باتجربه می خواهم به شما یادآوری کنم که فقط باید همیشه پولی را سرمایه گذاری کنید و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید که که توانایی از دست دادن آن را داشته باشید. اگر پول اجاره خود را سرمایه گذاری می کنید ، باید همین حالا متوقف شوید و راهی برای آزاد کردن سرمایه برای سرمایه گذاری پیدا کنید که برای پرداخت هزینه های روزمره شما لازم نیست.

به یاد داشته باشید ، هدف از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال این است که ثروت خود را رشد دهید ، نه اینکه خطر از دست دادن کامل آن را داشته باشید.

نمونه کارهای رمزنگاری سالم را برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال حفظ کنید

حفظ یک نمونه کار سالم به معنای ایجاد سرمایه اصلی شما و اطمینان از تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های شما است. این کمک می کند تا بازدهی شما یکسان شود زیرا انتخاب های برنده هر انتخاب باخت را جبران می کند این انتخاب ها را باید حتما در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال داشته باشید.

این موضوع در مورد متنوع کردن کل نمونه کارها با درج ارزهای رمزپایه و در مورد بخش رمزنگاری نیز صادق است. با افزودن تعدادی ارز رمزنگاری شده مختلف ، خطرهای خود را متنوع می کنید و قرار گرفتن در معرض ترکیبی از دارایی ها را گسترش می دهید.

در حالی که این نوع متنوع سازی به این معنی است که تقریباً در کارنامه خود بازنده خواهید داشت اما بهتر است در هنگام برنده شدن ، چند نفر را از دست دهید نه اینکه همه آن را از دست دهید زیرا تمام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خود را در یک سکه نگه داشته اید. ممکن است بازدهی یک چشم سکه را نداشته باشید ، اما اگر سکه ای که می گیرید متلاشی شود و بسوزد ، خطر از دست دادن همه چیز را هم ندارید.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می رسد ، آموزش مهمترین نکته در سال 2021 است.

درک اصول ارزهای رمزنگاری شده و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به شما کمک می کند مکالمات رمزنگاری را که به نظر می رسد در سال 2021 در همه جا وجود دارد ، درک بهتری داشته باشید.

به عنوان یک سرمایه گذار ، حتی اگر با ارزهای رمزپایه مخالف باشید ، درک آنها و همراهی با اخبار و تحولات موجود در فضا از اهمیت حیاتی برخوردار است. به شما این امکان را می دهد که در جریان باشید و در صورت نیاز تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری خود را اصلاح کنید. همچنین به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را برای دوستان و خانواده ای که احتمالاً قصد سرمایه گذاری دارند ، توضیح دهید.

در نهایت این یک آموزش مقدماتی مالی است که به شما کمک می کند تا آخرین روندهای مثبت از طرح های خطرناک پمپ و تخلیه را رمزگشایی کنید. تبدیل ارزهای رمزپایه به بخشی از استراتژی سرمایه گذاری می تواند به شما کمک کند تا بازده خود را در طول زمان به حداکثر برسانید.

امیدوارم این مقاله که در رابطه با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بود مورد پسند شما قرار گرفته باشد……

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. درود
      ممنون از دیدگاه مثبتتون دوست گرامی. خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا