اخبار

هند و امارات متحده عربی پل CBDC را برای تسهیل تجارت، حواله های بدون دلار آمریکا کشف می کنند

این پل دومین پل برای امارات متحده عربی خواهد بود که بانک های آن سال گذشته با موفقیت در پروژه mBridge با هنگ کنگ، چین و تایلند شرکت کردند.

بانک مرکزی هند (RBI) و بانک مرکزی امارات متحده عربی در 15 مارس اعلام کردند که یادداشت تفاهمی در مورد همکاری و نوآوری در خدمات مالی امضا کرده اند.

طرفین به ویژه بر قابلیت همکاری ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تمرکز خواهند کرد و یک برنامه اثبات مفهوم و آزمایشی برای پل CBDC برای تسهیل حواله‌ها و تجارت ایجاد خواهند کرد. آنها خاطرنشان کردند که چنین پل باعث کاهش هزینه ها و افزایش کارایی معاملات و تقویت روابط اقتصادی می شود.

مقامات بانکی هند و امارات در ماه فوریه در مورد سیستم پرداخت روپیه-درهم با استفاده از بانک های خبرنگار مذاکره کردند. این سیستم یک سال است که در حال توسعه است. کشورهای در حال حاضر دلار آمریکا برای تسویه پرداخت.

اگرچه حواله‌های ارسالی از منطقه خلیج فارس نسبت به سال‌های 2016-2017 50 درصد کاهش یافته است، امارات همچنان منبع اصلی حواله به هند است و 17 تا 18 درصد از مجموع 87 میلیارد دلار تا ژوئیه 2022 را تشکیل می‌دهد. امارات متحده عربی رتبه اول را داشت. منبع برای هند تا زمان شیوع کووید، زمانی که توسط ایالات متحده جابجا شد.

هند و امارات احتمالاً یک CBDC خرده‌فروشی را برای رسیدگی به حواله‌ها بررسی خواهند کرد. هند در حال حاضر یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال داخلی با 50000 کاربر و 5000 بازرگان شرکت کننده دارد. RBI همچنین در اواخر فوریه گزارش داد که حدود 800000 تراکنش به ارزش 134 میلیون دلار را با CBDC های عمده فروشی خود انجام داده است و در حال آزمایش عملکرد آفلاین CBDC خود بوده است.

هند همچنین اخیراً رابط پرداخت های یکپارچه غیر بلاک چین خود را با سیستم PayNow سنگاپور یکپارچه کرده است.

امارات متحده عربی یک برنامه تحول مالی 9 قسمتی را راه اندازی کرد و اعلام کرد که قصد دارد در ماه فوریه یک CBDC را برای ما داخلی و برون مرزی راه اندازی کند. حتی قبل از آن، بانک‌های اماراتی در پروژه آزمایشی mBridge به همراه بانک‌هایی در هنگ کنگ، چین و تایلند برای استفاده از CBDC برای نقل و انتقالات فرامرزی شرکت کرده بودند. ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی در ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد گفت: علاوه بر این، امارات متحده عربی انتظار دارد که ارز دیجیتال «نقش مهمی برای تجارت امارات در آینده ایفا کند» .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. اصلا مشخص نیست. بزای همینه ریسک ها ذکر میشه. ممکنه چند روز کار کنه یا یک ماه و… که اصلا مشخص نمیکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا