اخبار ارزهای دیجیتال

FCA بریتانیا علیه دستگاه‌های خودپرداز غیرقانونی ارزهای دیجیتال اقدام کند

طبق گفته FCA، تمام اپراتورهای خودپرداز رمزنگاری در بریتانیا در حال حاضر غیرقانونی هستند زیرا هیچ یک از آنها نزد تنظیم کننده ثبت نشده است.

رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA) برای دستگاه‌های باجه خودکار ارزهای دیجیتال ثبت نشده (ATM) می‌آید.

FCA و تیم سایبری پلیس یورکشایر غربی علیه چندین سایت در شهر لیدز و اطراف آن که مظنون به میزبانی دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری غیرقانونی هستند، اقدام کرده‌اند.

FCA با اعلام این خبر در 14 فوریه تاکید کرد که هیچ اپراتور خودپرداز ارزهای دیجیتال در ارز بریتانیا ثبت نام FCA ندارد. این مقام اعلام کرد که همه ارائه دهندگان صرافی رمزنگاری – از جمله اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال – باید در FCA ثبت نام کرده و از مقررات پولشویی بریتانیا پیروی کنند.

مارک استوارد، مدیر اجرایی FCA، گفت: «خودپردازهای رمزنگاری ثبت نشده که در بریتانیا فعالیت می‌کنند این کار را غیرقانونی انجام می‌دهند. مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که محصولات کریپتو “در حال حاضر غیرقانونی و پرخطر هستند”، به سرمایه‌گذاران هشدار داد که آماده باشند تمام پول خود را با ارز دیجیتال از دست بدهند.

به گفته گروهبان کارآگاه پلیس، لیندسی برانتز، افسران اجرای محلی چندین نامه هشدار به اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال صادر کرده و درخواست توقف و توقف استفاده از دستگاه‌ها را کرده‌اند. وی افزود: «هر گونه نقض مقررات منجر به تحقیق بر اساس مقررات پولشویی می شود».

بر اساس داده‌های Coin ATM Radar، اقدام FCA علیه دستگاه‌های خودپرداز کریپتو، ظاهراً بر تعداد قابل توجهی از اپراتورهای خودپرداز تأثیر می‌گذارد، زیرا حداقل 28 مکان ارائه دهنده دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در بریتانیا وجود دارد. داده‌ها نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد از آن مکان‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال در لندن و مکان‌های اضافی در نزدیکی بیرمنگام، منچستر و ناتینگهام قرار دارند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در انگلستان

با این حال، آخرین حمله به دستگاه‌های خودپرداز کریپتو در بریتانیا اولین اقدامی نیست که توسط FCA انجام شده است. در مارس 2022، همان مرجع بیانیه مشابهی را در مورد خاتمه دادن به دستگاه های خودپرداز بیت کوین در کشور صادر کرد و از اپراتورهای خودپرداز خواست که «تعطیل شوند یا با اقدامات بعدی مواجه شوند».

در زمان نگارش این مقاله، FCA برای مجموع 41 شرکت رمزنگاری در بریتانیا ثبت نام کرده است، از جمله پلتفرم هایی مانند Gemini، Zodia Custody، Bitpanda، Revolut و غیره.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا