اخبار ارزهای دیجیتال

هند شبکه ملی پرداخت را به سنگاپور گسترش می‌دهد: برای ارزهای دیجیتال چه سودی دارد؟

یکی از شرکای بانکی در خدمات حواله های فرامرزی نیز بخشی از برنامه CBDC دولت است.

شبکه پرداخت ملی هند، رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، خدمات خود را فراتر از مرزهای هند گسترش می دهد و با سیستم پرداخت سریع PayNow سنگاپور ادغام می شود. شاکتیکانتا داس، رئیس بانک مرکزی هند و راوی منون، مدیر عامل پولی سنگاپور، این تسهیلات را از طریق تراکنش‌های رمزی با استفاده از پیوند UPI-PayNow راه‌اندازی کردند.

ادغام UPI-PayNow به کاربران دو کشور این امکان را می دهد که به سرعت پول را به آن سوی مرزها ارسال کنند. ارسال یا دریافت پول از هند فقط با استفاده از شناسه UPI، شماره تلفن همراه یا آدرس پرداخت مجازی برای پولی که در حساب های بانکی یا کیف پول های الکترونیکی نگهداری می شود، امکان پذیر است. سیستم پرداخت فوری فوری UPI به انتقال پول نقد بلافاصله از طریق رابط تلفن همراه بین دو حساب بانکی کمک می کند.

در ابتدا، بانک دولتی هند، بانک خارج از کشور هند، بانک هند و بانک ICICI حواله های خروجی را تسهیل خواهند کرد. Axis Bank و DBS Bank هند حواله های ورودی را تسهیل خواهند کرد. DBS Bank و Liquid Group این سرویس را به کاربران در سنگاپور ارائه خواهند کرد.

بانک ICICI همچنین بخشی از برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی هند (CBDC) است. هند آزمایشی CBDC خود را در دو مرحله راه اندازی کرد : در نوامبر 2022 برای بازار عمده فروشی و در دسامبر برای کاربران خرده فروشی. از زمان شروع آزمایشی، پروژه روپیه دیجیتال 770000 تراکنش شامل هشت بانک ثبت شده است. پنج شهر در حال حاضر در این آزمایش شرکت می کنند و نه شهر دیگر احتمالاً به زودی به آزمایش ملحق خواهند شد.

ساثویک ویشوانات، مدیر عامل صرافی رمزارز هند Unocoin گفت:

با توجه به اینکه نزدیک به 30 درصد از جمعیت سنگاپور را مهاجران خارج از کشور تشکیل می دهند، این یک ارزش افزوده عالی برای ریل های پرداخت هند است و آنها ماهیانه یا یک ربع یک بار به هند پول می فرستند. این ادغام اصطکاک را از بین می برد و زمان و هزینه پردازش را کاهش می دهد.

زیرساخت پرداخت دیجیتال هند در چند سال گذشته با ظهور COVID-19 به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال، دولت در مورد کریپتو بدبین است و مالیات 30 درصدی را بر سود ارزهای دیجیتال اعمال می کند که باعث شد بازیگران اصلی از کشور خارج شوند . با این حال، دولت مایل است از فناوری بلاک چین برای برنامه CBDC خود استفاده کند، زیرا زیرساخت های موجود به گسترش برنامه CBDC کمک می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا