اخبار

رئیس سابق FTX ایالات متحده 5 میلیون دلار برای شرکت جدید نرم افزارهای رمزنگاری جمع آوری کرد

برت هریسون تقریباً دو ماه قبل از اعلام ورشکستگی گروه FTX، از FTX US جدا شد و دلیل آن “شکاف” در روابطش با SBF بود.

به گزارش بلومبرگ، رئیس سابق FTX US در حال راه‌اندازی یک شرکت نرم‌افزار ارزهای دیجیتال جدید است و 5 میلیون دلار از چندین سرمایه‌گذار جمع‌آوری کرده است.

برت هریسون که بین مه 2021 و سپتامبر 2022 به عنوان رئیس FTX US خدمت کرد، از Coinbase Ventures و Circle Ventures برای راه اندازی یک استارت آپ نرم افزاری جدید حمایت دریافت کرده است. SALT Fund، Motivate VC، P2P Validator، Third Kind Venture Capital، Shari Glazer از Kalos Labs و Anthony Scaramucci نیز در دور اولیه شرکت کردند.

استارت آپ جدید او که معمار نام دارد، نرم افزار معاملاتی را برای مؤسسات بزرگی که به دنبال دسترسی به بازارهای رمزنگاری هستند، توسعه خواهد داد. او به بلومبرگ گفت که امیدوار است معمار “به مردم اجازه دهد تا اعتماد خود را در تجارت در این صنعت به دست آورند.”

هریسون ماه‌ها قبل از سقوط شرکت تحت هدایت نامناسب سم بنکمن-فرید، که ریاست صرافی جهانی ارزهای دیجیتال FTX و چندین شرکت دیگر تحت نظارت آن را بر عهده داشت، FTX ایالات متحده را ترک کرد. FTX US یکی از حدود 130 شرکت تحت گروه FTX بود که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد.

در یک تاپیک طولانی توییتر در 14 ژانویه، هریسون توضیح داد که چرا از صرافی ارزهای دیجیتال خارج شد. او مدعی شد که «شکاف‌هایی» در رابطه‌اش با بانکمن-فرید شش ماه پس از تصدی سمتش شکل گرفت و مدیرعامل سابق FTX هر زمان که با درگیری مواجه می‌شد «ناامنی و ناسازگاری کامل» از خود نشان می‌داد.

سم بنکمن-فرید با هشت اتهام جنایی و تا 115 سال زندان به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی و سایر تخلفات روبرو است. در 5 ژانویه، او از همه اتهامات بی گناه است.

سرمایه‌های مخاطره‌آمیز کریپتو در نیمه دوم سال 2022 شروع به خشک شدن کرد، زیرا بازار نزولی آسیب‌های خود را گرفت. به نظر می رسد که سقوط FTX و اثرات مسری آن فشار بیشتری بر افزایش سرمایه وارد کرده است زیرا بازارهای ارزهای دیجیتال به واقعیت جدید تغییر جهت می دهند. به گفته بلومبرگ، هریسون در ابتدا قصد داشت تا 10 میلیون دلار برای Architect با ارزش 100 میلیون دلار جمع آوری کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا