اخبار

بانک مرکزی گرجستان تحقیقات AML را در شرکت های رمزنگاری راه اندازی می کند

بانک ملی گرجستان نظارت اجباری بر ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را از اول سپتامبر 2023 آغاز خواهد کرد.

گرجستان، یک کشور بزرگ دوستدار ارزهای دیجیتال در میان کشورهای پس از شوروی، در حال آماده شدن برای شروع نظارت بر شرکت های رمزنگاری برای جلوگیری از پولشویی و پیروی از تحریم ها است.

بانک ملی گرجستان در نظر دارد نظارت اجباری بر ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) را از اول سپتامبر 2023 راه اندازی کند.

خبرگزاری محلی InterPressNews در 31 مه گزارش داد ، آرشیل مستویریشویلی، سرپرست فرمانداری NBG، گفت که اقدامات نظارتی جدید به کشور در مبارزه با پولشویی کمک می کند.

در راستای ملاحظات مبارزه با پولشویی، انتظار می رود که تحقیقات آتی VASP انطباق این کشور با تحریم های غرب علیه روسیه و بلاروس را افزایش دهد .

مستویریشویلی خاطرنشان کرد که NBG یکی از مقامات اصلی است که بر رعایت این تحریم ها نظارت می کند. وی افزود: این نظارت به‌ویژه در سال گذشته زمانی که حوزه‌های قضایی جهانی مانند آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کردند، فعال بود.

ما یک بخش اضافی برای نظارت بر تحریم ها ایجاد کرده ایم. اجرای تحریم ها بسیار مهم است و بخش مالی آن را بسیار جدی می گیرد.»

علاوه بر نظارت VASP، NBG همچنین در حال آماده شدن برای اعمال مجموعه ای از محدودیت های عمده برای دارندگان حساب های بانکی خارجی است. از اول سپتامبر، شهروندان روسیه اجازه نخواهند داشت بیش از 20 درصد از حساب های پس انداز خود را بلافاصله برداشت کنند.

به گفته بانک مرکزی، چنین اقداماتی با هدف حمایت از ثبات اقتصادی گرجستان در میان افزایش سپرده‌های ارز خارجی توسط روس‌ها انجام می‌شود. رگولاتور گفته است : «از آنجایی که این جریان سرمایه ممکن است ماهیت موقتی داشته باشد، بهتر است آن را در صندوق های نقدی نگه دارید .

این خبر در حالی منتشر می شود که دولت گرجستان آماده می شود تا قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را در جلسه پاییز تصویب کند. همانطور که قبلاً گزارش شد، یک پیش نویس لایحه محلی در مورد مقررات کریپتو با هدف هماهنگی قوانین محلی با دستورالعمل های اصلی اتحادیه اروپا و ارائه وضعیت قانونی برای نهادهای درگیر در تجارت دارایی های دیجیتال است.

قوانین ارزهای دیجیتال آتی همچنین برای جلوگیری از استفاده از رمزارز برای پولشویی و تامین مالی تروریسم طراحی شده است و به گرجستان کمک می کند تا به یک مرکز بزرگ رمزنگاری جهانی تبدیل شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا