اخبار

طبق گزارش ها، بانک مرکزی هند آزمایشی روپیه دیجیتال را در ماه نوامبر راه اندازی می کند

در حال حاضر RBI با عرضه عمده فروشی CBDC، قصد دارد روپیه دیجیتال را برای بخش خرده فروشی ظرف یک ماه در مکان های منتخب عرضه کند.

بانک مرکزی هند (RBI) پس از اعلام پروژه روپیه دیجیتال در فوریه سال جاری ، در مسیر راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قرار دارد.

طبق گزارش ها، بانک مرکزی هند در روز دوشنبه اعلام کرد ، بانک مرکزی هند آزمایشی روپیه دیجیتال را برای بخش عمده فروشی در اول نوامبر راه اندازی خواهد کرد.

این آزمایشی شامل 9 بانک محلی، از جمله بزرگترین بانک هند، بانک دولتی هند خواهد بود. بر اساس گزارش رویترز، سایر بانک های حاضر در این آزمایش شامل بانک بارودا، یونیون بانک هند، بانک HDFC، بانک ICICI، بانک کوتاک ماهیندرا، بانک بله، بانک اول IDFC و HSBC خواهند بود.

مورد اصلی استفاده از آزمایشی CBDC هند، تسویه معاملات بازار ثانویه در اوراق بهادار دولتی خواهد بود. بر اساس گزارش RBI، انتظار می رود روپیه دیجیتال با کاهش هزینه های مبادلات تسویه حساب ها، کارایی بیشتری را به بازار بین بانکی بیافزاید.

CBDCهای عمده فروشی نوعی CBDC هستند که عمدتاً توسط موسسات مالی مانند بانک ها استفاده می شود و شامل تراکنش های بین بانکی مانند تسویه اوراق بهادار و پرداخت های بین ارزی است.

برخلاف CBDC های عمده فروشی، CBDC های خرده فروشی توسط خانوارها و مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند و به آنها امکان می دهد مستقیماً پرداخت کنند و ارزش خود را از طریق نسخه دیجیتالی یک ارز فیات خاص مانند روپیه هند ذخیره کنند. طبق گزارش جدید، RBI قصد دارد روپیه دیجیتال را برای بخش خرده‌فروشی ظرف یک ماه در مکان‌های انتخابی راه‌اندازی کند.

هند در مورد راه اندازی CBDC تا حدودی سریع تصمیم گرفته است. وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان ، برنامه های اولیه CBDC را در فوریه 2022 اعلام کرد و اعلام کرد که روپیه دیجیتال “افزایش بزرگی” برای اقتصاد هند خواهد بود. سپس RBI یک رویکرد درجه بندی شده سه مرحله ای را برای عرضه روپیه دیجیتال پیشنهاد کرد که اختلال اندک یا بدون اختلال در سیستم مالی سنتی را هدف قرار می دهد.

دولت هند در حالی که توسعه CBDC را عجله می کند، اقداماتی را برای کاهش جذابیت کریپتو برای سرمایه گذاران محلی انجام داده است و مالیات 30 درصدی بر دارایی های دیجیتال و نقل و انتقالات در آوریل اتخاذ کرده است. همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، مالیات های جدید کریپتو تأثیر منفی بر اکوسیستم کریپتو در هند گذاشت و کارآفرینان صنعت را مجبور کرد به حوزه های قضایی دوستانه تر حرکت کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا