اخبار

روسیه قصد دارد از CBDC برای تسویه حساب های بین المللی با چین استفاده کند: گزارش

روسیه در حال حاضر در مرحله آزمایشی توسعه CBDC خود قرار دارد و انتظار می‌رود این توسعه تا اوایل سال آینده تکمیل شود.

روسیه در مرحله آزمایشی توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) قرار دارد و گزارش های جدید نشان می دهد که این کشور می تواند از ارز دیجیتال ملی خود برای تسویه تجارت بین المللی استفاده کند.

بر اساس گزارشی که در رویترز منتشر شده، گزارش شده است که روسیه در نظر دارد تا سال آینده از روبل دیجیتال برای تسویه حساب های متقابل با چین استفاده کند. روبل دیجیتال در حال حاضر برای تسویه با بانک ها در حال آزمایش است و انتظار می رود تا اوایل سال آینده تکمیل شود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده در هفته سوم سپتامبر 22 فرد و دو نهاد مستقر در روسیه را به فهرست تحریم ها اضافه کرد. با افزایش تحریم‌ها علیه روسیه از سوی غرب در پی درگیری مداوم با اوکراین، این کشور فعالانه به دنبال مسیرهای مالی جایگزین و تسویه حساب‌های تجاری بوده است.

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی مجلس سفلی روسیه اخیرا اعتراف کرد که بحران ژئوپلیتیکی دسترسی روسیه به بازار تجارت بین‌المللی را محدود کرده است. به همین دلیل است که آنها فعالانه برای روش‌های جایگزین پرداخت و تسویه‌های تجاری کار کرده‌اند و به نظر می‌رسد ارز دیجیتال ملی در حال حاضر انتخاب اصلی باشد. او گفت:

موضوع دارایی‌های مالی دیجیتال، روبل دیجیتال و ارزهای دیجیتال در حال حاضر در جامعه تشدید شده است، زیرا کشورهای غربی تحریم‌ها را اعمال می‌کنند و مشکلاتی را برای نقل و انتقالات بانکی از جمله در تسویه حساب‌های بین‌المللی ایجاد می‌کنند.

روسیه به فهرست رو به رشد کشورهایی پیوسته است که در مرحله نهایی توسعه CBDC خود هستند. بر اساس آخرین به روز رسانی سیاست پولی بانک روسیه، این مرجع شروع به اتصال همه بانک ها و موسسات اعتباری به پلتفرم روبل دیجیتال در سال 2024 خواهد کرد.

گزارش‌های مربوط به استفاده از روبل دیجیتال برای تسویه حساب‌های تجاری متقابل در بازار تجارت بین‌الملل در عرض یک هفته پس از گزارش‌هایی منتشر می‌شود که به احتمال استفاده از رمزارز برای پرداخت‌های فرامرزی اشاره می‌کردند.

روسیه در سال 2020 قانون رمزنگاری را تصویب کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت ممنوع می‌کرد. با این حال، این قانون دیگر فعالیت‌های مبتنی بر رمزنگاری مانند استخراج و تجارت کریپتو را ممنوع نکرد.

با افزایش تحریم ها و افزایش عدم اطمینان در بازار تجارت بین المللی، روسیه به ارز دیجیتال ملی خود به عنوان وسیله مبادله ای برای تضعیف سلطه ایالات متحده در بازار تجارت بین المللی روی آورده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا