اخبار

مدیر اجرایی بانک انگلستان گفت ارزهای دیجیتال برای کاهش ریسک ها نیاز به مقررات دارد

یکی از مدیران بانک انگلستان اخیراً خاطرنشان کرد: بازارهای سنتی مقرراتی برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر ضررهای غیرقابل جبران دارند.

جان کانلیف، معاون ثبات مالی بانک انگلستان (BoE)، تشکیل مجموعه‌ای از مقررات – مشابه سیستم‌های مالی معمولی – را برای مقابله با خطرات درون اکوسیستم کریپتو و در عین حال بهبود اعتماد سرمایه‌گذاران توصیه کرد.

کانلیف ​​در یک کنفرانس مطبوعاتی به سقوط اخیر اکوسیستم Terra اشاره کرد و گفت ارزهای دیجیتالی که در حفظ ارزش خود شکست می‌خورند، باعث ایجاد استرس در بازارهای کریپتو می‌شوند. او ایده خود را برای چارچوب نظارتی رمزارز با موارد مشابه در امور مالی سنتی مقایسه کرد که در آن مقررات سرمایه‌گذاران را از ضررهای غیرقابل جبران محافظت می‌کند و افزود:

برای من، این موضوع بر این واقعیت تأکید می‌کند که اکنون باید سیستم نظارتی را وارد کنیم که خطرات را در دنیای رمزارزها به همان روشی که ما در دنیای متعارف مدیریت می‌کنیم، مدیریت کند.»

کانلیف ​​ضمن اذعان به “پتانسیل واقعی کریپتو برای استفاده در سیستم مالی” اظهار داشت که مقررات کریپتو نباید اساساً با امور مالی سنتی متفاوت باشد. با این حال، ممکن است نیاز باشد در حالی که فناوری زیربنایی قدرت‌بخش ارزهای دیجیتال را در نظر می‌گیریم، متفاوت اعمال شود.

اندرو بیلی، فرماندار BoE بر لزوم مشارکت نهادهای بین‌المللی در تجارت بدون مرز یا فرامرزی ارزهای دیجیتال تاکید کرد. بیلی گفت که «کریپتو بدون پشتوانه» ارزش ذاتی ندارد اما می‌تواند بهتر به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود. از سوی دیگر، استاندار معتقد بود که استیبل کوین ها به عنوان وسیله پرداخت مناسب تر هستند و افزود:

“من فکر می کنم آنها (ارزهای رمزپایه و استیبل کوین ها) به یک لنز متفاوت نیاز دارند و این همان کاری است که ما از نظر نحوه برخورد با آن انجام می دهیم.”

نظرسنجی اخیر از 5916 شهروند که توسط اعلیحضرت درآمد و گمرک (HMRC) انجام شد، نشان داد که یک دارنده دارایی‌های رمزنگاری متوسط ​​در بریتانیای بزرگ، کریپتو را یک «سرمایه‌گذاری سرگرم‌کننده» می‌داند.

این گزارش نشان داد که 10 درصد از پاسخ دهندگان دارای رمزنگاری هستند یا در مقطعی از زمان داشته اند، که 55 درصد هرگز هیچ کدام را نفروخته اند. همچنین مشخص شد که 52 درصد از سرمایه گذاران کریپتو تا 1000 پوند (1200 دلار) دارایی دارند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا