اخبار

مقررات نامشخص 95 درصد از فعالیت های تجاری خارج از کشور را هدایت کرد: مدیر عامل کوین‌بیس

رگولاتورهای ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی FTX.US، کوین بیس و بایننس در پی فروپاشی صرافی جهانی ارز دیجیتال FTX هستند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین‌بیس، از اخبار مربوط به بررسی رگولاتورهای ایالات متحده به FTX.US همراه با کوین بیس و Binance.US در پی بحران FTX خوشحال نشد.

آرمسترانگ گفت که اقدام اجرایی علیه شرکت‌های مستقر در ایالات متحده به دلیل بی‌نظمی‌های مرتکب شده توسط یک صرافی کریپتو فراساحلی که خارج از حوزه قضایی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده است، منطقی نیست.

اظهارات آرمسترانگ در پاسخ به درخواست سناتور الیزابت وارن برای “اجرای تهاجمی” در پی بحران FTX بود. مدیر عامل کوین بیس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را به دلیل عدم شفافیت نظارتی در ایالات متحده مقصر دانست که به اعتقاد او 95 درصد از فعالیت های تجاری را به صرافی های خارج از کشور حذف کرد.

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل که در حال حاضر درگیر دعوای اوراق بهادار با SEC است، مثالی از سنگاپور را ذکر کرد. او گفت که شرکت‌ها در مورد نحوه رعایت قوانین در ایالات متحده هیچ راهنمایی ندارند، در حالی که در سنگاپور یک چارچوب مجوز و اقتصاد مالیاتی واضح وجود دارد که رعایت آن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

سقوط سومین صرافی بزرگ کریپتو در جهان سرانجام توجه نهادهای نظارتی ایالات متحده را به خود جلب کرد. بر اساس گزارش اخیر ، وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال تحقیق در مورد شرکت تابعه این صرافی در ایالات متحده هستند.

طبق این گزارش، رگولاتورها در حال بررسی هستند که آیا برخی از محصولات وام‌دهی رمزنگاری FTX به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند یا خیر. در کنار آن، تنظیم کننده ها همچنین به دنبال روابط آن با شرکت مادر واقع در باهاما هستند.

FTX یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال با میلیون ها مشتری در سراسر جهان بود. این صرافی تا ژانویه 2022 میلیاردها دلار را در دورهای مالی متعدد جمع آوری کرده است. حتی در اوج سرایت کریپتو در سه ماهه دوم، FTX آسیبی ندیده و حتی بسیاری از شرکت های وام دهنده را نجات داد.

با این حال، از امروز، معامله بایننس ظرف 48 ساعت پس از اعلام از بین رفت. اتهامات جدیدی مبنی بر سوء مدیریت منابع مالی کاربران و استفاده از رمز بومی خود، FTT، برای وثیقه وجود دارد. بحران نقدینگی به قدری شدید است که SBF از سرمایه گذاران درخواست 8 میلیارد دلار بودجه اضطراری کرده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا