اخبار

اعلامیه ممنوعیت ارزهای دیجیتال صادر شده توسط انجمن بانکداران نپال

نپال یکی از خشن‌ترین موضع‌گیری‌ها را در مورد ارزهای دیجیتال در جهان دارد.

انجمن بانکداران نپال، سازمانی از مدیران ارشد بانک‌های تجاری این کشور، در اطلاعیه‌ای که اوایل امروز منتشر شد، هشدار داد که معاملات و بازاریابی ارزهای دیجیتال غیرقانونی است. این سازمان به افراد و مشاغل خصوصی از شرکت در این گونه فعالیت ها هشدار داده و مدعی شده است که طبق قوانین موجود اقدام خواهد کرد. به غیر از نپالی ها، تحریم ها بر خارجی هایی که در نپال اقامت دارند نیز اعمال خواهد شد.

هفته گذشته، بانک نپال رسترا (NRB)، بانک مرکزی نپال، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن تصریح کرد که ارزهای دیجیتال از نظر قانونی در این کشور به رسمیت شناخته نمی‌شوند و از نپالی‌ها خواست از هرگونه فعالیت مرتبط با آنها خودداری کنند. این زنگ خطر را در مورد گسترش کلاهبرداری های مرتبط با ارزهای دیجیتال و همچنین خروج غیرقانونی سرمایه به صدا درآورد. بانک مرکزی نیز اطلاعیه مشابهی را در سپتامبر گذشته منتشر کرد.

NRB در 17 اوت 2017 یک ممنوعیت کلی برای بیت کوین اعمال کرد. شرکت کنندگان در صنعت محلی بانک مرکزی را به دلیل “ترس” و “واکنشی” بدون درگیر شدن در هیچ تحقیق مهمی مورد انتقاد قرار دادند.

هفته گذشته، سه مرد توسط مقامات نپال به دلیل تجارت ارزهای دیجیتال دستگیر شدند.

نپال، یک کشور کمونیستی در آسیای جنوبی واقع در هیمالیا، یکی از معدود حوزه‌های قضایی در جهان است که در آن تعامل با ارزهای دیجیتال به هر شکلی ممنوع است. نمونه هایی از کشورهایی که بیت کوین را ممنوع کرده اند عبارتند از الجزایر، بولیوی، مراکش و مصر.

سال گذشته، چین استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد ، اما در حال حاضر مالکیت رمزارز هنوز در این کشور قانونی است.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا