اخبار

سهام کوین بیس در پی شکایت SEC تا 20 درصد سقوط کرد

صرافی ارزهای دیجیتال همزمان با دعوای SEC با نظارت قانونگذاران دولتی مواجه است.

سهام صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس بیش از 20 درصد در افتتاحیه در 6 ژوئن سقوط کرد. در زمان انتشار، سهام مقداری زیان را متحمل شد و در حال حاضر با قیمت 50.14 دلار معامله می شود، در حالی که کمترین قیمت داخل روز 46.43 دلار بود . ارزش بازار این شرکت در حال حاضر 13.7 میلیارد دلار است.

در همان روز، کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه کوین بیس تنظیم کرد که به دلیل فعالیت یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده، کارگزار و آژانس تسویه حساب و عدم ثبت پیشنهاد و فروش سهام دارایی های رمزنگاری شده خود به عنوان یک -برنامه خدماتی گری جنسلر، رئیس SEC اظهار داشت:

شکست‌های ادعایی کوین بیس سرمایه‌گذاران را از حمایت‌های حیاتی محروم می‌کند، از جمله قوانینی که از تقلب و دستکاری جلوگیری می‌کند، افشای مناسب، حفاظت در برابر تضاد منافع، و بازرسی معمول توسط SEC.

همزمان با اطلاعیه SEC، یک کارگروه متشکل از 10 تنظیم کننده امنیتی ایالتی از آلاباما، کالیفرنیا، ایلینوی، کنتاکی، مریلند، نیوجرسی، کارولین جنوبی، ورمونت، واشنگتن و ویسکانسین یک دستور نمایشی علیه کوین بیس صادر کردند . در این دستور آمده است که «کوین بیس با ارائه حساب‌های برنامه پاداش سهام خود به ساکنان آلاباما بدون ثبت نام برای عرضه یا فروش این اوراق، قانون اوراق بهادار را نقض می‌کند.»

بر اساس این دستور، کوین بیس 28 روز فرصت دارد تا پاسخ دهد و نشان دهد که چرا نباید به آنها دستور داد تا از فروش اوراق بهادار ثبت نشده در آلاباما خودداری کنند.

در 14 آوریل 2021، سهام کوین بیس در بورس NASDAQ ایالات متحده عرضه شد. سهام در حال حاضر 88 درصد از بالاترین قیمت خود در حدود 435 دلار که در روز عرضه به دست آمده بود، کاهش یافته است. به عنوان بخشی از الزامات فهرست‌بندی، صرافی باید فرم S-1 را برای ثبت نام در SEC و تأیید تنظیم‌کننده ارسال می‌کرد.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا