اخبار

عرضه بیت کوین در صرافی ها تا 9 ماه دیگر تمام می شود: بای بیت

عرضه در صرافی ها با هاوینگ بیت کوین در آینده و تداوم انباشت توسط ETF های بیت کوین طی 9 ماه کاهش می یابد.

عرضه بیت‌کوین در صرافی‌های ارزهای دیجیتال به لطف کاهش ۵۰ درصدی عرضه بیت‌کوین به دلیل هاوینگ بیت‌کوین در این هفته، طی ۹ ماه آینده کاهش می‌یابد .

طبق گزارش 15 آوریل بای بیت، به شرط اینکه جریان های ورودی از صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) ایالات متحده ادامه یابد، پویایی عرضه بیت کوین پس از نصف شدن، شاهد تمام شدن ذخایر مبادله بیت کوین ( BTC ) خواهد بود.

ذخایر بیت کوین در تمام صرافی های متمرکز سریعتر در حال کاهش است. اگر تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است، اگر ورودی روزانه 500 میلیون دلار به ETF های بیت کوین اسپات را فرض کنیم، معادل حدود 7142 بیت کوین روزانه از ذخایر مبادله ای خارج می شود که نشان می دهد مصرف تمام ذخایر باقی مانده تنها 9 ماه طول می کشد.

طبق داده‌های کریپتو کوانت، ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌های متمرکز در ۱۶ آوریل به کمترین میزان در سه سال اخیر یعنی ۱.۹۴ میلیون بیت‌کوین کاهش یافت.

بیت کوین: ذخیره ارز – همه صرافی ها. منبع: کریپتو کوانت

طبق گزارش کوین مارکت کپ ، این گزارش در بحبوحه رکود گسترده‌تر بازار منتشر می‌شود که طبق کوین مارکت کپ، بیت کوین در هفته گذشته بیش از 10 درصد سقوط کرد و به 62,924 دلار رسید.

بر اساس این گزارش، بای بیت، سومین صرافی بزرگ جهان، انتظار دارد که قیمت بیت کوین از اصلاح فعلی شروع به بهبود کند:

با در نظر گرفتن این موضوع، تعجب آور نیست که قیمت بیت کوین ممکن است قبل از نصف شدن، یا حتی پس از آن، به روند صعودی خود ادامه دهد، زیرا فشار عرضه، قیمت را به یک رکورد جدید دیگر سوق می دهد.

علاقه سازمانی به بیت کوین در حال افزایش است

ورود هفتگی به ETF بیت کوین از ماه مارس کاهش یافته است. طبق گزارش Dune ، هفته گذشته بیش از 199 میلیون دلار جریان خالص ورودی به ETF ها داشت که از 2.58 میلیارد دلار در هفته آغاز شده از 11 مارس کمتر بود .

جریان های خالص بیت کوین ETF، هفتگی. منبع: Dune

بر اساس گزارش Dune ، با وجود رکود اخیر، ETF های بیت کوین بیش از 841000 بیت کوین به ارزش 52.9 میلیارد دلار جمع آوری کردند که از زمان راه اندازی بیش از 12.7 میلیارد دلار جریان خالص داشته است .

تخصیص سرمایه گذاران بیت کوین از سپتامبر گذشته افزایش یافته است. طبق گزارش تخصیص دارایی Bybit در 24 فوریه، موسسات به طور متوسط ​​40٪ از کل دارایی ها را به BTC تخصیص می دهند، در حالی که سرمایه گذاران خرد به طور متوسط ​​​​24٪ بیت کوین را تخصیص می دهند.

بابیت خاطرنشان کرد که هم شرکت‌های کریپتو بومی و هم مؤسسات سنتی از طریق ETF یا سهام پروکسی مانند MicroStrategy در معرض دید بیت کوین قرار می‌گیرند. صرافی انتظار دارد موسسات بیشتری از این روند پیروی کنند:

ما معتقدیم که همه موسسات از زمان تایید ETF های بیت کوین اسپات در ژانویه 2024 نتوانسته اند در معرض دید قرار گیرند، زیرا دستورات سرمایه گذاری آنها آنها را از سرمایه گذاری در محصولات جدیدی که تنها چند ماه در بازار بوده اند محدود می کند.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا