اخبار

CFTC علیه سم بانکمن-فرید، FTX و آلامدا به دلیل کلاهبرداری شکایت می کند

به گفته رگولاتور فدرال، شرکت‌های SBF و FTX “از وجوه مشتریان FTX برای انواع مخارج شخصی” از جمله املاک و جت‌های خصوصی استفاده کردند.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده یا CFTC شکایتی علیه سم بنکمن-فرید، FTX و آلامدا ریسرچ تنظیم کرده است و ادعا می کند قانون بورس کالا را نقض کرده و خواستار محاکمه هیئت منصفه شده است.

با توجه به سوابق دادگاهی که در 13 دسامبر در منطقه جنوبی نیویورک ثبت شد، CFTC شکایتی را برای معافیت های منصفانه و سایر مجازات های پولی مدنی علیه بانکمن-فرید، FTX Trading و آلامدا ریسرچ ارائه کرد. در این شکایت ادعا شد که SBF شخصاً به مدیران FTC دستور داده است تا ویژگی‌هایی را تنظیم کنند که به آلامدا اجازه می‌دهد از صرافی ارز دیجیتال به عنوان خط اعتباری برای وام دهندگان خود استفاده کند.

گفت: «برخلاف اظهارات [بانکمن-فرید] و بدون افشای اطلاعات به مشتریان FTX، وجوه آلامدا و اف‌تی‌ای‌اکس به‌طور آزادانه از وجوه مشتریان FTX به‌گونه‌ای استفاده می‌کردند که گویی متعلق به خودشان است، از جمله به عنوان سرمایه برای استقرار در فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری خود». CFTC بر اساس اطلاعات و اعتقادات، بانکمن-فرید، والدینش و سایر کارمندان FTX و آلامدا از وجوه مشتریان FTX برای انواع مخارج شخصی، از جمله خرید املاک لوکس، جت های شخصی، وام های شخصی مستند و غیرمستند، و کمک های مالی شخصی سیاسی استفاده کردند. ”

مقامات باهاما بانکمن-فرید را در 12 دسامبر پس از تشکیل پرونده جنایی در ایالات متحده دستگیر کردند – دو کشور توافقنامه استرداد دارند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در 13 دسامبر علیه SBF به اتهام نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار سال 1933 و قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 اتهاماتی را مطرح کرد.

قبل از دستگیری، بانکمن-فرید قرار بود در 13 دسامبر در کمیته خدمات مالی مجلس در مورد سقوط FTX شهادت دهد. شهادت کتبی لو رفته از مدیر عامل سابق باعث شد که او تا حد زیادی دیگران را برای سقوط بورس مقصر دانست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا