اخبار

بایدن دستور حذف ماینر کریپتو متعلق به چین در نزدیکی پایگاه موشکی را صادر کرد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که نهادهای متعلق به اتباع چین «ممکن است اقداماتی را انجام دهند که امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند».

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده دستوری را امضا کرده است که از ادامه استفاده یک شرکت استخراج رمزنگاری مرتبط با چین در نزدیکی پایگاه موشکی وایومینگ جلوگیری می‌کند.

این دستور که توسط کاخ سفید در 13 مه منتشر شد ، سرمایه‌گذاری رایانش ابری MineOne و شرکای آن را مجبور به واگذاری اموالی می‌کند که به عنوان یک مرکز استخراج کریپتو در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی فرانسیس ای. وارن در شاین، وایومینگ فعالیت می‌کند.

بایدن به دلیل دستور لغو حقوق مالکیت شرکت به نگرانی های امنیت ملی اشاره کرد.

شواهد معتبری وجود دارد که مرا به این باور می رساند که MineOne Partners Limited، یک شرکت جزایر ویرجین بریتانیا که در نهایت اکثریت آن متعلق به اتباع چینی است […] ممکن است اقداماتی را انجام دهد که امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند.

MineOne این دارایی را در ژوئن 2022 به دست آورد و سپس بهبودهایی را برای استفاده از آن برای استخراج ارزهای دیجیتال در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی انجام داد. در این دستور آمده است که این تاسیسات نظامی یک پایگاه موشکی استراتژیک و محل نگهداری موشک های بالستیک قاره پیما است.

شرکت و شرکت های وابسته به آن نیز باید تمامی تجهیزات نصب شده در سایت را پس از بهبودها حذف کنند. این دستور همچنین نهادهای مرتبط با چین را از دسترسی بیشتر به سایت، که کمتر از یک مایل از پایگاه است، منع می‌کند.

شرکت از تاریخ صدور دستور فروش ملک 120 روز فرصت دارد و اجازه واگذاری آن به اشخاص ثالث را ندارد.

نقشه ای که نزدیکی سایت MinerOne، پایگاه نیروی هوایی فرانسیس ای. وارن و مرکز داده مایکروسافت را نشان می دهد. منبع: گوگل مپ

پرچم‌های قرمز در مورد این سایت خاص در گذشته توسط غول فناوری مایکروسافت که یک مرکز داده در نزدیکی آن دارد، برافراشته شده است.

طبق تحقیقات نیویورک تایمز در سال 2023، تیم مایکروسافت در گزارش اوت 2022 به کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) نوشت: این مکان می تواند به چینی ها امکان “عملیات جمع آوری اطلاعات با طیف کامل” را بدهد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، که به عنوان رئیس کمیته نیز فعالیت می کند، گفت که دستور وادار کردن MineOne به فروش زمین «نقش مهم دروازه بان را که CFIUS برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری خارجی امنیت ملی ما را تضعیف نمی کند، برجسته می کند».

طبق اعلام آن زمان ، MineOne بیش از 20 میلیون دلار برای اولین صندوق خود در یک ماه در سال 2021 جمع آوری کرد. از آنجایی که این صندوق را در اکتبر 2021 راه اندازی کرد، طبق اعلام آن زمان، سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده و افراد با ارزش خالص به طور فعال آن را مشترک کردند.

دولت بایدن قبلاً دستور سرکوب صنعت ماینینگ بیت کوین ایالات متحده را صادر کرده بود و چین را به عنوان نمونه ای برای دنبال کردن بخشی از جنگ مداوم خود با ارزهای دیجیتال ذکر کرد.

ماینینگ کریپتو در سال 2021 توسط رژیم حاکم در چین به شدت محدود شد و هجوم عملیات استخراج را آغاز کرد که بسیاری از آنها در ایالات متحده در سراسر حوضچه ختم شدند.

آخرین دستور کاخ سفید درست یک روز قبل از اینکه دولت بایدن تصمیم بگیرد تعرفه ها را بر چندین کالای وارداتی چین از جمله خودروهای برقی به شدت افزایش دهد صادر شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا