اخبار

بانک روسیه با قانونی کردن کریپتو برای پرداخت های فرامرزی موافقت می کند: گزارش

بانک روسیه که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از رمزنگاری به عنوان یک روش پرداخت مخالف است، بنا به گزارش‌ها موافقت کرده است که به دلیل تغییرات ژئوپلیتیکی، امکان پرداخت برون مرزی در کریپتو را فراهم کند.

بانک مرکزی روسیه، بانک مرکزی این کشور، طبق گزارش‌ها اعتراف کرده است که پرداخت‌های فرامرزی به صورت رمزنگاری در شرایط ژئوپلیتیک فعلی اجتناب‌ناپذیر است.

خبرگزاری محلی TASS در 5 سپتامبر گزارش داد که بانک مرکزی روسیه در حال بازنگری در رویکرد تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال است و با وزارت دارایی برای قانونی کردن کریپتو برای پرداخت های فرامرزی به توافق رسیده است.

معاون وزیر دارایی الکسی مویزف گفته است که بانک روسیه و وزارت دارایی انتظار دارند به زودی پرداخت های فرامرزی در رمزارز را قانونی کنند.

مویزف اهمیت فعال کردن خدمات رمزنگاری محلی در روسیه را تشریح کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از روس‌ها برای باز کردن کیف پول رمزنگاری به پلتفرم‌های خارجی متکی هستند. این مقام مسئول گفت: «این کار در روسیه با مشارکت نهادهای تحت نظارت بانک مرکزی که موظف به رعایت الزامات مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری خود هستند، ضروری است.»

قانونگذاران روسی از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت مخالف بوده اند. در سال 2020، روسیه یک قانون رمزنگاری بزرگ به نام «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» به تصویب رساند که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را برای اهداف پرداخت به طور رسمی ممنوع کرد. بانک روسیه در مورد ایده پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده تردید دارد زیرا می خواست از روبل روسیه به عنوان تنها ارز قانونی در این کشور محافظت کند.

ایده پرداخت های رمزنگاری برای معاملات ملی در روسیه در اواخر سال 2021 مطرح شد. سپس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که استفاده از رمزارز برای تجارت منابع انرژی مانند نفت و گاز “هنوز زود است”.

وضعیت ظاهراً در بحبوحه تحریم های اقتصادی غرب پس از حمله روسیه به اوکراین تغییر کرده است. در ماه مه، وزیر صنعت و تجارت اعلام کرد که روسیه دیر یا زود پرداخت های رمزنگاری را قانونی می کند. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه نیز بعداً پیشنهاد کرد که رمزارز می‌تواند برای پرداخت‌های فرامرزی استفاده شود، اما تنها در صورتی که رمزارز وارد سیستم مالی داخلی روسیه نشود.

به گفته موسیف، بانک مرکزی در رویکرد خود برای تنظیم صنعت، “با توجه به اینکه وضعیت تغییر کرده است” تجدید نظر کرده است. او افزود که زیرساخت برنامه ریزی شده برای استفاده از ارزهای دیجیتال در شهرک های فرامرزی «بیش از حد سفت و سخت» است. وی در پایان گفت: «ما قطعا باید به نحوی آن را قانونی کنیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا